Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bruce20

    csendes tag

    válasz torma1981 #34707 üzenetére

    Ha már nézted a Denon 1311-et, a DHT1311XP hangszett nem tetszett meg?

  • bruce20

    csendes tag

    Sziasztok!
    Előre is elnézést a kezdő és lamer kérdésekért. Sok éve hallgatok Orion HS-280 hangfalakat Videoton Cleopatra erősítővel. Kora tudásának megfelelően, de szépen és erőteljesen szól zenére és sztereo filmezésre.
    Nemrég házimozi beszerzésére adtam a fejem: Denon 1611 és kezdetnek egyelőre JBL SCS 178 hangfalszett formájában. Az erősítőt a napokban megvettem, a hangfalszettre még várni kell, kifutott modell nehézkes beszerzése miatt.
    Gondoltam, addig is ismerkedem picit az erősítővel, rákötöm a régi hangfalakat, hátha addig is jobban szólnak, mint a huszonéves erősítővel. Nosza rajta, levágtam a régi DIN csatlakozókat, kábelen blankoltam 10mm-t, és a polaritásra ügyelve betekertem a FRONT csatlakozókba.
    Manual alapján bekötöttem a bemérő mikrofont, lefuttattam az Audyssey setupot. A hangzás mégse az igazi, mondhatnám úgy is, hogy élettelenül, gyatrán szól. Rádió is, PC is. Elkezdtem próbálkozni, beállítottam fronthoz a Large speakereket, lekapcsoltam a centert és hátsó dobozokat, valamint a mélynyomót, de hiába tolok rá MultiEQ-t, Dynamic volumet, nem az igazi, bár utóbbiak segítségével már beköszönnek a mélyek, és a magas hangok is jobban kijönnek, de még mindig a régi rendszer alatt van a hangélmény. Manual EQ-t hiába birizgálom, érdemi hatása nincs.
    Azzal tisztában vagyok, hogy ez egy házimozi erősítő, és sztereora más eszköz dukál, továbbá hogy igazi tudását majd a rövidesen érkező 5.1-es környezetben mutatja meg; mégis úgy érzem, hogy ez a gép a videoton teljesítményének sokszorosát kellene leadja, ami már ebben az átmeneti sztereo környezetben is esetleg hallható kellene legyen.
    Ha a leírás alapján én csinálok valamit rosszul, kérlek szóljatok!
    Köszi előre is!

  • bruce20

    csendes tag

    Sziasztok,
    elnézést a kicsit talán offtopic kérdésért - korábban már többször volt szó filmek hangjáról általánosságban, így bátorkodom ismét szóba hozni.

    A szerencsén túl honnan lehet tudni / nagy bizonyossággal belőni, hogy mely filmeknek lesz az eredeti hanghoz mérhető, azzal megegyező élményt nyújtó a szinkronizált 5.1 hangkeverése?
    Arra gondolok, hogy pl. a Bourne 1-3, Avatar, Eredet magyar és original hangsávjai között nem hallok különbséget, az effektek ugyanúgy szólnak, megvannak, "szintben" vannak, míg pl. a 007 Kvantum csendje esetén ég és föld a színvonal, a magyar rovására. A magyar sávon alig szólalnak meg a hátsó hangszórók az eredeti verzióhoz képest, az effektek döntő többsége tompább, halkabb. Hallod ugyan, hogy hátulról jön valami, de nem kapod el a fejed (mint az eredetinél), hogy szétlövik a repülőt közvetlenül mögötted. Ez a konkrét példa ugrott be, de számtalan más hasonló eset van, gondolom értitek mire gondolok.
    Köthető ez szinkronstúdióhoz vagy forgalmazóhoz? Mennyire kell belenyúlnia a hangba a szinkronfolyamat során a hazai mérnököknek, hogy ugyanazt az élményt kapjuk?

  • bruce20

    csendes tag

    válasz spiky03 #46423 üzenetére

    A problémád 99% biztonsággal megoldható, sőt az optikai kimenettel ellentétben neked a HD hangszabványok is szólni fognak, ha az erősítőd tudja. Én Dell notebookon szintén HDMI-n át adom ki az erősítőnek a többcsatornás hangot (DD, DTS, Dolby TrueHD, DTS-MA).

    Először is frissítsd a videokártya drivereit az Asus.com-ról, vagy ha engedélyezett, az nvidia saját oldaláról. (Nem minden laptopgyártó engedi az nvidia referencia driverek telepítését.)

    Ha kész, dugd össze hdmi kábellel a laptopot és az erősítőt. Gondolom Windows 7-tel próbálkozol, Windows gomb + P kombinációval válaszd ki a másolást (klónozza a notebook videojelét a saját kijelzője és a HDMI / VGA kimenet felé).

    Látnod kell a vezérlőpultban a Rendszer - Eszközkezelőben a hangeszközöknél egy új hangkártyát, Intel esetén ez Intel Display Audio névre hallgat, nvidianal is valami hasonló lesz. Ez tehát második hangkártyaként mutatja magát a rendszerben, ami a HDMI hangkimenetéért felel.
    Maradunk a vezérlőpultban, Hardver és Hang ágon megyünk a Hang menüpontba. Itt látnod kell a HDMI "hangkártyáját", kattints rá, és az alsó gomb segítségével állítsd alapértelmezettre. Fontos, hogy a HDMI hangeszköze csak akkor látható itt, ha össze vannak kötve az eszközök, és látják is egymást.

    Ha pontosan csináltál mindent, akkor az erősítő a videojel mellé már hangot is fog kapni a HDMI kábelen. A videoval nem foglalkozunk, az erősítő HDMI kimenetére gondolom nem kötöttél monitort, így ez teljesen mellékes, lényeg, hogy a hangot leszedi és feldolgozza. Fontos megérteni, hogy a HDMI kimeneten csak akkor megy majd hang, ha "használod" a kimenetet, tehát videot is küldesz rá. Klónozni kell vagy kiterjesztett asztalt létrehozni a Win+P-vel ennek érdekében. Win7 viszont ezt megjegyzi, tehát ha az erősítőt bekapcsolod, automatikusan megcsinálja majd ezt neked a jövőben.

    Most ott tartunk, hogy HDMI-n át kristálytisztán és zajmentesen jön az erősítőbe az egyelőre sztereo hang. Innentől többfelé ágazik a történet, a lejátszóprogramodban kell beállítani, hogy ne a szoftver dolgozza fel a hangot (és konvertálja le 2 csatornára), hanem küldje át nyersen az erősítőbe, amelynek hangprocesszora feldolgozza és csatornákra bontja a hangot. Ezt SPDIF Passtrough néven találod majd az AC3Filterben (kmplayer, vlc, bsplayer stb esetén), Power DVD-ben újabb verzióknál Use HDMI és Passtrough menüpontokat kell keresgélni.
    Ez utóbbiról már sok szó esett a fórumban.

    Ha ez is megvan, akkor a munka gyümölcse az erősítőn megjelenő Dolby Digital, DTS stb felirat lesz, melynek jele a HDMI kábelen érkezik.

    Jó szórakozást!

Aktív témák