Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Piftuka #57925 üzenetére

    Milyen készüléked van és melyik fejeket használtad az évek során? (amitől feljebb húzódott a fogíny)

    "No, akkor kinek higgyen az ember? Megkérdezel 30 fogorvost... 40 féle választ fogsz kapni"

    Hát igen. Nem fekete-fehér a tudomány. Az emberi test sem az.

    Régi és új iskolán nevelkedett fogorvosok....
    Technika is évente változik.
    Közben meg az emberi test esetén kb 5 év távlatából, csak utólag lehet megmondani minden újítás hatását.

    Régen azt se volt általánosan elfogadott és széles körben ismert dolog, hogy evés után 1 órán belül nem szabad fogat mosni. Nagyjából 10 éve hallottam először az akkori fogorvosomtól.
    Ma már gyorsabban változnak a dolgok és a fiatalabb generációs orvosok is gyorsabban implementálnak újításokat. Kérdés, hogy a rutinjuk megvan e hozzá.

    Őszintén szólva azért a fogazat kialakítása sem egy ideálisan megtervezett biológiai szerkezet....Kemény fogzománc mellé egy puha fogíny nőtt :) és a kettőt ugyanazzal az eszközzel tisztítjuk.

    Erre mondta egyik régi fogorvosom, hogy az ember vagy mossa a fogát és akkor óhatatlanul kopik. Vagy nem mossa.

    Pár száz éve 30-40 évet kiszolgált egy ilyen fogsor, oszt jó'van.
    Azóta hosszabb a várható életkor, de az emberi test nem változott (annyit).

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Piftuka #57925 üzenetére

    Fogkefe, fogmosás 1000%-osan biztos, hogy nem nyomta feljebb a fogínyedet. Három videó, mivel és hogyan kell tisztítani a fogakat. A videók sorrendje egyben a tisztítás sorrendje is.
    How to use an interdental brush>fogköztisztító kefe (legalább 9 méret van, ki kell próbálni, a fogközekbe melyikek mennek bele, mindegyikbe a maximális, még bemenő méretet kell; nem a sörték számítanak, hanem a fémdrót átmérője)
    How to floss>fogselyem (össze is lehet csomózni a két végét, bár hajlamos a szétcsúszásra, mert vaxolt, de nem kell feladni, sokszoros csomóval egyszer csak sikerül; így lehet rövidebbet is használni)
    How to use an electric toothbrush>fogkefe
    Az a hit, hogy ilyen szar, puha vackok, mint a fogkefe sörtéi, sértenék a fogzománcot, pedig egyszerűen szánalmasan nevetséges.
    Az elmúlt két évben sajnos saját bőrömön (fogamon) éreztem, mennyire igaz a fenti három videó tartalma, és mennyire nem a fogkefétől kopó fogzománc. Fogágybetegségem volt, aminek a legrosszabb kifutása, hogy a nem eltávolított és apránként a fogíny alá csúszó fogkőben felszaporodó baktériumok az összes fog alól szép lassan megcsócsálják a fogágy csontozatát, amelyben a fogak gyökerei rögzülnek, ennek következtében kilazulnak, végül kihullanak. Viszont extra eredményként csak simán fogbeépítést sem lehet, hiszen az implantátum is éppen abba a fogágyba menne, ami már nincs. Én eddig nem jutottam el, de ehhez kellett, hogy a Szentkirályi utcában a cuki doki néni többször igen brutális módszerekkel leszedje a fogkövet. Ez azt jelentette, hogy full alsó-felső érzéstelenítés (5-6 szuri/állkapocs) után egy mini acél kaparóval minden egyes fog minden gyökérágáról lekaparta a fogkövet. Ez nem olyan, mint műanyag fogkefével „polírozás”. A teljes nyakizomzatom elfáradt az alatt a legalább fél óra alatt, amíg ellent kellett tartani a teljes izmos kaparásnak. A fog felszíne (pedig a gyökerén még zománc sincs) köszönte szépen, tökéletesen van. Meg se kottyant neki.
    A helyi körzeti fogorvosra igencsak haragudtam, mikor először mentem hozzá. Úgy tűnt, fogkő levételen kívül lényegében semmi mást nem hajlandó csinálni. Fel is voltam háborodva. Aztán szembesültem a valósággal. Most már nem haragszom rá, inkább úgy gondolom, végtelenül idióta, tudatlan fasz voltam.

Új hozzászólás Aktív témák