Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donald_boy #34302 üzenetére

    Ó ember! :)
    Majd holnap elkezdjük készíteni a bevezető jellegű első hozzászólást, ami majd remélhetőleg megszabadít bennünket attól, hogy minden nulláról induló, ahogy említed "full laikus", afféle gyorstalpaló kiképzésre vágyó fórumtársnak egyenként kelljen elmagyarázni az alapokat, és egyenként kelljen nulláról eljutni valahova. (Ne ijedj meg, semmi gond, csak dödögök magamban.) :)

    Na szóval.
    Ha DAC+aktív 2.0-ás hagszórókban gondolkodsz, akkor nyilván van az alaplapi hangkártyádon digitális (SPDIF) kimenet, feltehetően jack dugós, esetleg optikai. Ha ennél az elgondolásnál maradnál, akkor is vannak, akik tudnak majd tanácsot adni a fórumból, de ez esetben azért párhuzamosan érdemes lesz benézned ajánlatokért a DAC topikba illetve multimédia hangszórós topikba.
    Ebben a topikban azonban elsősorban abba az irányba kaphatsz támogatást és nyomásgyakorlást, hogy a 100ezer forintodat hifi jellegű készülékekre, azaz hifi sztereó erősítőre és passzív hangdobozpárra költsed, illetve ebben az esetben is bele kell majd férnie a keretedbe egy rendesebb hangkártyának vagy DAC-nak, mivel várhatóan egyelőre nem fogsz ráállni a CD-játszóról való zenehallgatásra. Ezen megoldáson belül is azt fogjuk javasolni, hogy használt készülékekből vásárolj, mert ezeket sokkal olcsóbban meg lehet venni, mint az új készülékeket, és 100ezerből használtan már relatíve egész pofás hangminőségű kis berendezést össze lehetne gyúrni. Mindezek alapján majd tovább fogunk tudni haladni a témában (részemről már csak holnap fogok tudni segíteni), ha érdekel az ilyen megoldás.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donald_boy #34347 üzenetére

    Dehogy várj, nem ezt írtam. Azt írtam, hogy végigbeszéljük, és el is kezdtem a végigbeszélést.
    Válaszolj a hozzászólásom kérdésére, és akkor onnan haladunk tovább.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donald_boy #34748 üzenetére

    A szokásos digitális kimenetek közül általában a koax a legjobb, utána a jack, aztán az optikai és az USB körülbelül egy szinten lehet, de mindkettőnek komoly gyengeségei vannak - más-más okokból (az optikai kábel használata plusz kódolást-dekódolást kíván, az USB szabvány pedig úgy szar ahogy van - kicsit sarkítok persze.
    Ha ragaszkodsz a számítógép+DAC+aktív hangdoboz megoldáshoz, akkor alkalmas DAC-okat inkább azok ajánljanak, akiknek több tapasztalata van a viszonylag olcsóbb kategóriában, például bajnokpityu. Mondjuk ha 100ezred van a DAC-ra és aktív 2.0 hangdobozra, és új terméket akarsz venni, akkor gondolom szánj kb. 30ezret DAC-ra, és akkor 68ezerért a Prodipe Pro 5 elég jó választás, viszonylag tiszta és dinamikus hangja van, jól hallgatható. Használt termékek tekintetében persze nagyobb a lehetséges készülékek köre, de ott neked kell az egyedi hirdetéseket nézegetni, és azok alapján kérdezni, hogy szerintünk megéri-e. Illetve, az ilyen multimédiás hangdobozokra van külön topik is, és a DAC-oknak is van külön topikja, azokban szélesebb körű tanácsot kaphatsz a szándékodhoz képest, bár itt is vannak olyanok, akik tudnak árnyaltabb tanácsot adni multimédiás témában.
    Ebben a topikban azonban továbbra is inkább azirányban befolyásolnánk téged, hogy válassz használt készülékekből erősítő-passzív hangszóró rendszert, ilyen megoldással minden valószínűség szerint tetemesen jobb hangminőséget tudsz elérni, mint általában a hasonló árú aktív rendszerekkel. Tehát a 100ezerből vegyél például használtan egy ASUS Xonar D1 szintű hangkártyát (a hangkártyáknak is van külön topikja), és kb. 45-45ezret szánj használt erősítőre és hangdobozra. Ez utóbbi változat, ami igazából ennek a topiknak a profiljába tartozik. Érdemes körbenézni az AVX, a Hi-Fi Piac, a Vatera, a Prohardver... apróhirdetéseit. Erősítő tekintetében leginkább a Cambridge Audio, Marantz, Denon, NAD, Harman Kardon, Yamaha... márkák, hangdoboz esetében legikább a Tannoy, Mission, JPW, Canton, Mordaunt-Short, Heybrook, Wharfedale, B&W, Heco... márkák között találhatsz legnagyobb eséllyel olyat, ami nagyon megéri az árát. Ha tehát mégis az erősítő-passzív megoldás mellett döntenél (ezt javasoljuk), akkor érdemes ezeket a hirdetéseket nézegetned, és az árkeretedbe illő konkrét találatokról kérdezni minket, hogy szerintünk megéri-e annyiért.
    Példaként keresgéltem egy kicsit, itt van egy-két lehetséges párosítás, ami jól szólna ennyi pénzért:
    NAD 312 30ezer + POLK AUDIO R30 50ezer
    Proton AV445 29ezer + MISSION M34i 75ezer (lealkudni való legalább 60ezerig)
    Marantz PM-4001 35ezer + JBL LX80 50ezer
    ROTEL RA-930AX 30ezer + Acoustic Research Status S50 79ezer
    Cambridge Audio A300 V2 "alkalmi áron" + JBL LX80 50ezer
    Rotel RA-02 kb. 60ezer + Canton LE 103 30ezer

    További párosítható hangdobozok például:
    Acustic Energy Neo One 55ezer
    Kef IQ30 55ezer
    ELAC EL 2000 39ezer
    Infinity Reference 5 65ezer

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz donald_boy #34748 üzenetére

    A (#34771) kammerer válaszomhoz még annyit hozzátéve, hogy a javasolt párosítások között van, amelyik inkább arra törekszik, hogy a két, erősen különböző felfogású készülék kiegyenlítse-elfedje-korrigálja egymás hibáit, és az erényeikből is valami átlag-féleség várható ezáltal (Marantz-JBL, Rotel-Accoustic Research, Rotel-Canton), a másik módszer szerinti válogatás pedig inkább arra törekszik, hogy hasonló habitusú készülékeket állítson párba, így azok egymás erényeit - és persze hibáit is - hajlamosak erősíteni (NAD-Polk, Proton-Mission, Cambridge-JBL).

    (#34772) contaxg Elvileg egyetértenék, de tapasztalatom szerint számítógépekbe sajnos igen ritkán építenek korrekt USB interfészt. Ott nem az "audiofil" szempontok érvényesülnek, ezért tele szokott lenni hibával az azon keresztüli adatáramlás. A hangkártyák koax vagy jack digitális kimenete tervezésekor-gyártásakor azonban általában odafigyelnek a zenehallgatók szempontjaira is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák