Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zLegolas

    őstag

    válasz kendioxid #1173 üzenetére

    Én egy pár típusnak felvettem annno a hőmérséklet/ellenállás karakterisztikáját, de ezt tuti, hogy a gyártótól is megkaphatod. A számítási képletbe meg bele kell valahogy csiholni a hiperbolikus jelleget, ami nem egyszerű annyira.(Már ha mindenáron számítani akarod...)

    Minek akarod számolni? Csak egyszer, bagy soxor, üzemszerűen? Mert ha egyszer-egyszer, akkor tényleg jöhet az Excel-grafikon, ha meg soxor, akkor bazinagy képletek számológépbe való pötyögése... már ha nincs PC a környéken... szal mit is akarsz ebből kihozni?

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • And

    veterán

    válasz kendioxid #1173 üzenetére

    Ajjaj, pontos típusszám kellene ahhoz, hogy mérés nélkül találd meg azt a táblázatot. Az olcsó, név nélküli termisztorokhoz sajnos nem nagyon lelhető fel adatlap, ill. az egyedi tűrésük is elég csapnivaló (akár 10-20% -os). A komolyabb fajták meg tényleg jól dokumentáltak, esetleg szabványosak (pl. az iparban alkalmazott PTC platinahőmérők és mindenféle, egybetűs típusnevű hőelemek), viszont általában elég drágák. Ha karakterisztikát szeretnél megtudni, javaslom olyan típusú NTC v. PTC termisztor beszerzését, amelynél egy alkatrészbolt az árlistájában feltűnteti a típusjelet, az adatlapját pedig ennek alapján megtalálod a neten, még a vásárlás előtt. Nem mintha túl drága volna egy ilyen noname NTC, de ha biztosra szeretnél menni..
    Pl. ''B57164K0103'' típust árul a Lomex (cikksz: 60-00-88), ez 25 °C-on 10kΩ (5%-os tűrésű) fajta, adatlapja itt: Bővebben: link. Abban leírják az R/T karakterisztika standard számát (ami ennél 2904), erről pedig bővebb információt találsz itt: Bővebben: link. A karakterisztika nem konkrét ellenállásadatokat, hanem a névleges - 25 °C-ra érvényes - ellenállásértékhez viszonyított arányokat ad meg a hőmérséklet függvényében.

Új hozzászólás Aktív témák