Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz rii #37341 üzenetére

    Kevés az infó: a feszültségéből valószínűsíthető, hogy Li-ion kémiájú akkuról van szó. Amúgy meg akkukat első körben sosem "feszültséggel" töltünk, hanem áramgenerátorosan, megszabott maximális árammal. Li-ion esetén a feszültség is maximált 4,2V-on meg kell fogni. Éppen ezért a dolog nem úgy működik, hogy a napelemet minden további nélkül összekötjük az akkuval, hanem illene a kettő közé egy töltésvezérlő elektronika.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz rii #37341 üzenetére

    Napelemnél a megadott feszültség csak egy névleges érték, egy névleges terhelés esetére, ami elég széles határok között változhat. Terheletlenül magasabbra szökik, túl nagy terhelésnél meg teljesen letörik.

    A Li-Ion akku viszont 4,2 (4,3) V felett robbanhat is. Nem az a probléma, hogy nem lehetne rákötni egy 4 vagy 5 V-os, kis teljesítményű napelemet, ami kis árammal elkezdené szépen lassan tölteni. Hanem az, hogy egyik sem fog megállni 4,2 V-nál.

    A Li-Ion cella pedig nem tolerálja még a kis értékű csepptöltőáramot sem, mert attól is képes úgy megszívni magát, hogy egyszer csak eldurran. Tehát szükség van egy alkalmas töltőáramkörre is, ami önmaga minimális energiát pazarol, ennek kisebb fajta napelemeknél van jelentősége.

    Vagyis még az sem mindegy, mi a cél, házi energetika, vagy csak kisebb "bohóckodások".

    Bővebben: [link]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák