Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz darvinya #39497 üzenetére

    Csak az LCD-s Varta vezérlőprocesszort is tartalmaz a -dU lekapcsoláshoz, feszültséget észreveszi, fordított polaritást is. Van egyébként ilyen elven működő Ansmann töltőm, csak LCD nélkül, annál meg tudtam oldani, hogy először is lerajzoltam az áramkörét egy papírra, utána abból "kisütöttem", hogy van benne egy feszültségosztó (felező), ami az IC-t lényegében 2x 2,4V üzembe állítja, belső referenciát leosztja, vagy ilyesmi, már nem emlékszem.

    Osztó alsó tagjánál simán átvágtam, onnan kezdve lett egy 2x 1,2V-os töltőm, független cellakezeléssel. A soros slotok egyikét ehhez természetesen ki kellett iktatni, rövidre zárni.

    A Varta LCD-vel kapcsolatban vannak kétségeim, hogy azon a 4 db kijelzésből kettő lehet azonos, csak úgy poénból, vagyis szemfényvesztés céljából. Ha szétszeded, és a soros cellabekötésnél azt tapasztalod, hogy a közös pont sehová nem vezet, csupán a két slotot köti össze, akkor szó sem lehet kiegyenlítő áramkör létezéséről. Ilyen töltőknél nem is szokás ez.

    Más a helyzet az egyszerűbb, kisáramú (200 mA körül) 16 órás időzítővel ellátott töltőknél, ahol ellenállások állítják be a két soros cella töltőáramát. Itt az egyik cella helye rövidre zárható, ettől valamivel nő az áram is (LED erősebben világít). Fordított berakás "érzékelése" ezeknél annyiban merül ki, hogy a pozitív oldalon egy műanyag vállat képeznek ki, ami fordítva megakadályozza az érintkezést.

    További részleteket kifejtettem nemrég az akkus topikban, ezt már nem ismételném: [link]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák