Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz DM-Fan #85596 üzenetére

    Ezt úgy szokás megoldani, hogy első a feszültségmérés a kondin. Vannak tápegységek, amik leszívják vagy építenek be gyárilag kisütőellenállást. Ha viszont megáll benne a 300 V, mert olyan is van, akkor elő kell venni egy 10 kΩ pár wattos ellenállást ami elég hamar lenyomja, kíméletesen.

    230 V-os próbalámpát is lehet éppen használni, de előfordulhat, hogy idővel kinyíródik az izzószál, hiába csak rövid ideig tart a töltés. A próbalámpa egy forrasztható vezetékkel ellátott foglalat*, ami egyébként olvadóbiztosíték helyett gyakran használatos, a javítások utáni tesztelésre. Így elkerülhető egy nagyobb pukkanás és alkatrészek károsodása, ha mégsem sikerült volna a javítás.

    *Vagy egyik változata, amikor egy kiolvadt biztosítékra forrasztjuk, így csak be kell nyomni az eredeti helyére.

    [ Szerkesztve ]

  • totya694

    őstag

    válasz DM-Fan #85596 üzenetére

    Tömören a működési elv és abból már sok minden megérthető.230v~belemegy a kapcsoló üzemű tápban majd egyenirányításra kerül(greatz,dióda stb)olyan 330V egyenfeszültség meg a primer elkóra aminek a feszültségét egy nevezzük oszcillátor IC-nek 20.000Hz-es frekvenciával ráküldi a trafóra.Ha az oszcillátor IC vagy a FET,tranzisztor amire van kötve nem dolgozik akkor a kondi nem tud kisülni így akár még napok múltán is képes nagyot ütni.
    Valamikor örököltem egy régi villanyszerelő "próbalámpát"amiben 2db 220V-os varrógép izzó van sorba kötve azt szoktam minden esetben a primer elkó lábaira érinteni.
    Persze van még optó csatoló és szekunder oldal is ....
    Ha valamit rosszul írtam majd kijavít valaki.

    Üdv:Attila

Új hozzászólás Aktív témák