Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz #32277248 #85639 üzenetére

    Nos valóban eredetileg a lakatfogókat azért fejlesztették ki hogy 10 A felett, vezeték megszakítása nélkül tudjál átfolyó áramot megfelelő pontossággal mérni.
    De a modern, drágább lakatfogók már fel lettek turbózva mindenféle extra funkciókkal olyan szinten, hogy ugyanazokat meg tudod velük mérni, csak ugye a kisméretű kezelő felület miatt alapvetően automata üzemmódban. Pontosság terén egy drágább(pl 45k huf) lakatfogó veri az olcsóbb, 20k huf alatti multimétereket, miközben ugyanúgy le tudod vele mérni ugyanazokat a feladatokat.
    1 nagy problémám van rendesen beleásva magamat az elérhető termékekbe...már pont megrendeltem volna a fenti Maxwell 25612-est br. 19k-ért, amikor beugrott hogy amikor korábban keresgéltem volt még 1 feltételem:
    PC-vel kommunikálni tudjon az egység.
    Na ezért adtam fel anno a keresést, mert olyan lakatfogóból ami eléggé pontos (pl 10-20A tartományban század kijelzés és +/- 2,5% pontos) ha még usb kommunikációt is akarok, már is felugrik 70k hufra a kereső...meg a vérnyomásom is.

    Olyan összeállítást találtam még, hogy normál pl 15-20k hufba kerülő, már kellően pontos multiméterhez(DC 10A biztosítékkal) lehet venni lakatfogó kiegészítőt szintén 10-20k hufért, 1-600A méréshatárral, DC és AC. Ilyenkor ugye mV-re kell állítani a multimétert és azt írja 1mV az 1A mért érték.

    Na most a kérdésem:
    aki használ ilyet, jól értelmezem hogy csak egész ampereket tudok ezzel az összeállítással mérni? Tehát ha én szeretnék egy vezetéken mondjuk DC 12.65 A értéket ellenőrizni, akkor még mindig tovább kell keresgélnem?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák