Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz Batman2 #86795 üzenetére

    A tekercs nem tud különbséget tenni pozitív és negatív félperiódusok között, az csak a diódán múlik.

    Közös vastag szekunder szolgálja ki, csak a pozitív ágba komolyabb diódák szükségesek, míg negatív ágon gyengébb diódák is megfelelnek.

    Épp ezt lehet kiaknázni, ha ilyen tápegységben a negatív ági diódákat is kicseréljük erősebbre, meg persze a vékonyabb fóliarajzolatot / szűrőtekercseket is kiküszöböljük, akkor a negatív ág is erős lesz, hiszen a szekunder maga ugyanaz. Kétféle szisztémában is látható alább.

    Szaggatott vonallal jelölik a hűtőbordás diódákat, a pozitív ágban:

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Batman2 #86795 üzenetére

    Lehet jobban jársz ha aliról veszel egy tiszta szinuszos invertert, mint ismeretlen viselkedésű komponensekkel megfelelő műszerek nélkül próba szerencse alapon csinálsz valamit ami elég korlátozottan használható, semmi védelme stb.
    Ha nagyon olcsót akarsz akkor 700W körüli inverter panelt már kb. 50 dolcsiért adnak (mondjuk 20k), dobozolva 60 dolcsi (itt már lehet válogatni DC fesz. ill. telj. alapján, persze többért).
    Ezek 95% feletti valószínűséggel rögtön mennek (azaz lehet érdemes kettőt rendelni belőle, de még mindig kevesebb mint az akku ami kell hozzá ill. egy olyan mérőfej amivel én egy ilyennek a közelébe mernék menni), és ha nem nagyon terheled a venti sem zajong ill. az élettartamát is javítja (a hő ill. a kapcsolási tranziensek max. néhány éven belül úgyis megeszik, azaz ezek nem a komoly kategória, de még mindig komolyabb mint amit most próbálsz).
    Az elsőn jól lehet egyébként tanulmányozni, hogy miként működik ez. (Az elvet már írtam korábban, van 1 DC-DC konverter ami kb. 350V DC-t állít elő amiből egy MOSFET híd kapcsolgatja az 50Hz szinuszt. Amiért mégis olyan töménytelen alkatrész van rajta az a védelem meg a vezérlés/visszacsatolások amiből nálad semmi nincs.)

Új hozzászólás Aktív témák