Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz M1995 #312857 üzenetére

    Egy vizsgálatot jelentettek be, hogy az Apple és a Google megoldásai megfelelnek-e a DMA-nak, senki nem mondta (ezen a ponton még), hogy az EU-nak ez nem elég. Emlékszem mennyire ment a hiszti az iMessage körül, arról például leszállt az EU, mert (ezen a kontinensen legalábbis) nem használják elegen és van bőven sokak által ténylegesen használt konkurencia és arra jutottak nem gatekeeper szolgáltatás. Érdekes, erről például kevesebb szó esik, amikor az EU-t hülyének és dilettánsnak kell beállítani.

    Amúgy meg ha azt mondod, hogy nem akarsz belemenni a témába, akkor ne dobj be ilyeneket (minden bántás nélkül mondom), mert akkor az csak magaddal beszélgetés és vállveregetés gyűjtés (pláne ha populáris klisék és a felhasználó élmény tönkretételével rettegtetéssel megy a házalás). Mondjuk én felvállalom, hogy a véleményem elég népszerűtlen, tudom. De azt is gondolom, hogy a verseny erősítésén mindenki nyer, Te is meg én is.

    Az amerikai pernél leírt gondolataid kapcsán elképesztően sok érvelési hibával írtad le a véleményed és (például) 15 éve történt dolgokkal akartad bizonyítani (pl: Flash kivezetése), hogy az innováció nem lassult le, ami térben, időben és platformokat tekintve is teljesen elkülönül attól, amit a perben vizsgálnak.

    Ezt sok más hírnél leírtam több más fórumozónak is, hogy a versenyjog nem úgy működik, hogy 10-15 éve történt dolgokat beszámítanak jófejségből, hanem a jelent vizsgálja. Nem találkoztam egyetlen érveléssel sem, amely nem a régi, évekkel ezelőtti állapotokhoz akarna visszanyúlni, hogy de márpedig van innováció.

    A másik pedig, hogy össze akarod mosni az Apple termékek minőségét és a piaci sikert, teljesen figyelmen kívül hagyva azokat a gatekeeper praktikákat, amikről régóta híres az Apple (egyébként a Google is más területeken és őket is baszogatja az EU, de még az USA is). Úgy teszel, mintha a termék minősége és a kerítésépítő magatartás kizárná egymást, miközben a kettő együtt is igaz lehet és mellesleg régóta téma az IT sajtóban, hogyan emel kerítést egyik-másik gyártó a saját ökoszisztémája köré, az más kérdés, hogy az IT sajtó ezt ritkán problematizálja, inkább adottságként kezeli, de közben a versenyjogi szempontból nem kívánatos magatartás, mert öli az innovációt és monopolisztikus/oligopolisztikus törekvéseket erősít, amik amúgy pontosan látszanak a piac állapotán (nincs érdemi verseny és innováció sem évek óta, ezt talán érdemes lenne így 2024-ben már észrevenni).

    Amúgy meg a DMA compilance vizsgálatban az merült fel, hogy a felhasználók nem biztos, hogy jól informált döntést hoznak akkor, ha csak úgy oda van vágva eléjük 20 választási lehetőség és ehhez képest kevés infó. Mind a marketingben, mind pedig a versenyjogban jól ismert jelenség, hogy ha a felhasználót túlterheled és nem adsz elég infót, akkor vissza fog térni a megszokotthoz. Szvsz szerintem ez a dolog megáll.

    A Photos app törölhetősége körüli igény értelmezhetetlen, az szerintem is baromság. Androidon ezt gond nélkül meg lehet tenni, mert ott más a rendszer struktúrája, de itt nem.

    Amúgy meg az egész helyzet elbaszott, mert az ilyen választóképernyők és utólagos belenyúlkálások mindig rosszabbak és több feszültséget keltenek, mintha a szabályozók már régóta rajta tartották volna az ujjukat a szektor ütőerén. De ez egy 15 éve még nem igazán létezett piac volt, eddig aludtak a szabályozók, ez felróható nekik, de ez nem jelenti, hogy nincs szükség a szektor átfogó reformjára, ha hosszabb távon (nem, nem ezek fogják önmagukban egy csapásra megoldani) egy versenyzőbb, innovatívabb, több szereplős piacot szeretnénk látni és/vagy a jelenlegi szereplők közötti erősebb versenyt.

Új hozzászólás Aktív témák