Aktív témák

• tr00p3r

őstag

válasz Dirtyz #16506 üzenetére

Őszintén szólva még nekem sem volt időm bele nézni egyikbe sem. :B 7-8 lemezt kaptam.

Emlékszem, hogy mondtad is a célban, hogy a Garda jobban ment és ezért voltál elkeseredve az eredménytől.

raczger: tönkre ment a SID? :U Én is sokáig pályáztam egy R7-re, de a legvégén mégis a egy SID Team lett. Tavaly is azt mondtad, hogy keveset tekertél a Duna Maraton előtt, aztán az első emelkedő után szem elől tévesztettelek. :DDD

Ariadne: annyival egészíteném ki, hogy 29"-os is lehet a kerék. A lényeg, hogy mindkét kerék azonos méretű legyen. Sisak kötelező. A kerékpár az általános mountain bike leírásnak kell megfeleljen. Aztán, hogy ez mit is akar jelenteni az UCI szabályai szerint, azt nem tudom. Ez évtől a távok nem "rövid", "közép" és "hosszú", hanem "kis maraton" "félmaraton" és "maraton" elnevezésűek a magyar szabályzat szerint. A maraton min. 60 km kell legyen és pálya nyomvonala nem haladhat el 2x ugyanott.

Idézet a szabályzatból:
    14 §.
    A Maraton Cross Magyar Kupa verseny pályája

1. A pálya hossza az UCI szabályoknak megfelelően el kell hogy érje a 60 km-t a Maraton távon. A Félmaraton és Kismaraton kupatávokon az adott verseny megfelelő távjait kell alkalmazni, kötelező előírás nincsen, kivéve az Országos Bajnokságot, ahol a Felnőtt és Master2 Nők távja minimum 60 km kell, hogy legyen és a győztes időnek el kell érnie minimum a 3 órát A pályának próbára kell tennie a versenyzők atlétikai (sportolói) teljesítményét és ügyességét. A pályának megfelelő számú, előzésre alkalmas szakaszt kell tartalmaznia. Azonos körök (ismételt) alkalmazása nem megengedett. A pálya nyomvonalát úgy kell kialakítani, hogy a verseny felnőtt győztesének minimum 3 órát kelljen versenyeznie. Maraton távon a versenyrendezőnek a versenybírói testület jóváhagyásával ki kell alakítania egy limitpontot a pályán, ahonnan a limitidő elteltével a limitidőt túllépett versenyzőt egy rövidebb úton visszairányítja a célterületre. A kijelölt limitpontot a verseny helyszínén a rajt előtt a versenyzőknek ki kell hirdetni!