Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz melbourne #23563 üzenetére

    Nemrég egy másik esetnél le lett írva mi a különbség az egyes 2,5"-os Seagate sorozatok között, meg ugyancsak egy másiknál az is, hogy a megbízhatóság, tartósság az ilyen tárolóeszközöknél (is) összetett téma, több dolog függvénye, stb. Ahol egyrészt ha a külső házban lévő HDD eleve ugyanaz (ST5000LM000) az 5 TB-os modelleknél, akkor nyilván annak élettartama megegyező, ilyen téren nincsen közöttük különbség, max. a körítés (mellékelt szoftverek, külső ház anyaga és dizájn, stb.) más. Másrészt ha ezen gyártónál a legtöbb sorozat modelljeire van összvissz 2 év gyártói garancia - jó esetben és megfelelő használat mellett azon túl is működhetnek - , akkor nyilván nem feltétlen reális itt pl. 5-10+ éves biztos élettartamról és hibamentes működésről beszélni, azt okvetlenül elvárni, ezért is javasolt több helyen tárolni az adatokat, biztonsági másolatokat készíteni, időnként új tárolóeszközöket vásárolni a régiek mellé/helyett, stb.
    A WD egyes 2,5"-os külső merevlemezeiről szintén van összehasonlítás, ahol a My Passport sorozat a 3 éves gyártói garancia miatt is előnyösebb, ellenben a külső házban lévő HDD ott szintén állagos, konzumer típus hasonlóan a Seagate előbb említett termékeihez.
    Ha esetleg az egyes külső hatásoknak jobban ellenálló 2,5"-os külső merevlemez is érdekel, akkor nemrég egy másik esetnél ilyenekre is említve lettek példák. Ahol fontos megjegyezni, hogy ezeknél csak maga a külső ház ellenállóbb, részlegesen ütésálló, vízálló stb., ellenben a külső házban lévő HDD átlagos típusú, 5 TB-os tárolókapacitásnál gyakran ugyanaz a Seagate modell (ST5000LM000), ami pl. a Basic és Expansion Portable modellek belsejében is van.
    Ha a PMR (CMR) / SMR is szempont, akkor viszont a 3,5"-os külső HDD-k előnyösebbek, mivel manapság 1-2 kisebb tárolókapacitású kiviteltől eltekintve kb. mindegyik 2,5"-os belső és külső HDD SMR-es, lásd ugyancsak más eseteknél leírtakat. Példák: [link], [link]. Ahol ha például gyakran történik a külső HDD-n törlés és másolás, illetve gyakran nagy mennyiségű adat másolása (írása), meg sok torrent fut egyszerre nagy le- és feltöltési sebesség mellett stb., akkor előnyösebb lehet a PMR/CMR típusú, ellenkezelő esetben megfelelhet a célra akár az SMR is.

    Az evidens, hogy intenzívebb használatnál (pl. folyamatos, tartós olvasás/írás) nyilván jobban melegednek a külső merevlemezek is, pláne passzív hűtéses és zárt, műanyag külső ház esetén, + maga a külső házban lévő HDD is, ha nagyobb tárolókapacitású, többlemezes (több db lemeztányér) típus. Vagyis igen, ilyen alapon az említett 2,5"-os, 5 TB-os modellek is melegedni fognak intenzívebb használatnál. Viszont ez 40-45 °C-ig még általában elmegy, meg akár 45-50 °C-ig is úgy-ahogy, viszont élettartam szempontjából a kedvezőbb nyilván az alacsonyabb üzemi, működési hőmérséklet (pl. 30-40 °C), nem feltétlen javasolt 0-24-ben az előbbi értékeken, pláne 50 °C körül, felett járatni a külső merevlemezt.

    A Seagate Rescue Data Recovery Services szolgáltatással kapcsolatban fel van tüntetve a Seagate weboldalán, hogy mely régiókban, illetve országokban és városokban vannak szervizközpontok, ahol látható hogy hazánkban nincsen. Ahogyan az is, hogy a 2,5"-os méretkategóriában névlegesen pl. a Backup Plus Ultra Touch és Expansion Portable sorozatok adatlapján van ez a szolgáltatás feltüntetve, ahol az előbbinél csak 1 és 2 TB-os modellek vannak, az utóbbinál viszont 5 TB-os is. És nem, nem számolt be itt eddig senki arról, hogy ezt a szolgáltatást igénybe vette volna. De amúgy sem feltétlen erre kell alapozni, hanem arra, hogy több helyen legyenek tárolva a fontos adatok és legyenek biztonsági másolatok, lásd a már linkelt korábbi esetnél leírtakat, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák