Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz junior11 #22507 üzenetére

    Minél inkább tele van másolva egy belső / külső HDD és minél kevesebb a szabad tárterület rajta, általában annál lassabb lesz. Bár nem feltétlen minden esetben csökken a sebessége azzal arányosan, amire már korábbi teszteknél is volt példa. Viszont az általánosan igaz, hogy HDD-knél eleve nem állandó a lemez teljes felületén a sebesség, ami pl. a HD Tune teszteknél (példák) jól látszik. A lemez elején a legnagyobb, majd a közepe és a vége felé haladva fokozatosan csökken. Ha a szabad terület is a végén helyezkedik el és ott teszteli a sebességet a CDM, akkor nem meglepő, ha ott lassabb a merevlemez. Ha a lemez elején lenne egy 22 / 93 GB-os, vagy akár még kisebb üres partíció, a többi része pedig telemásolva, akkor az elején nagyobb értékek jönnének ki még így is. Egy másik teszt ezt is szemlélteti, mármint hogy a lemez elején lévő partíciónál mennyivel nagyobb az adatátviteli sebesség.

    A 2 TB-os Seagate Expansion Portable belsejében a Mobile HDD sorozat ST2000LM007 merevlemeze szokott lenni, míg a Samsung M3 Portable általában a Spinpoint M9T sorozat ST2000LM003, illetve pontosabban az integrált USB-s Spinpoint M9TU ST2000LM005 merevlemezét rejtette. Ami viszont érdekes az az, hogy a tesztedben az utóbbi gyorsabb, holott azon kevesebb a szabad terület és kisebb adatsűrűségű lemeztányérokkal van szerelve, mint az előbbi. De a Seagate esetében lehet az SMR kavar be, vagy a kettőnél jelentősen eltérő a fájlrendszer (NTFS) töredezettsége, ami megint lassító tényező lehet.

    Köszönjük az információkat és a teszteket!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Trolee #22515 üzenetére

    Egy korábbi hozzászólásban le van írva erre vonatkozóan a lényeg, illetve konkrét példákkal szemléltetve. Valamint a topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében is van ilyen kérdés - válasz.

  • King Unique

    titán

    válasz Caustic #22519 üzenetére

    Itt szintén az lesz a gond, amiről pár hónapja volt szó egy hasonló esetnél. Vagyis röviden a 32 bites Windows XP nem támogatja a GPT partíciós sémát, ezért nem tudja kezelni a 2 TB feletti lemezterületet, illetve esetedben a 4 TB-os külső HDD-t. Maga az eszköz alap kompatibilitása elvileg az XP-vel is oké, de a 4 TB-os lemezterület "egyben" történő kezelése az előbbi ok miatt viszont már nem. A megoldás ilyenkor max. a 4Kn szektorméret használata lehet USB-n, ami ez előbb linkelt esetnél is említve van. Viszont a 4 TB-os Maxtor M3 Portable nem ilyen, annál 512e van az alábbi teszt alapján. Sőt, pl. az aktuális 4 TB-os My Passport esetében is. Bár a WD-knél működhet az a megoldás, ami végül a másik fórumtagnál is bevált.

  • King Unique

    titán

    válasz Caustic #22521 üzenetére

    Itt a 32 bites XP szempontjából alapvetően az MBR / GPT kezelése a lényeg. Ha 2 TB-os külső HDD-t veszel, akkor azt tudod "egyben" MBR sémával használni és úgy az XP is kezelni fogja. Ha 4 TB-osat, akkor ahhoz normál esetben (AF 512e) eleve GPT kell, MBR séma szerint max. 2 TB-ig lehet particionálni. Ez alól USB-n max. a 4Kn szektorméretet használó külső merevlemezek képeznek kivételt, azoknál MBR alapon akár 16 TiB is lehet a partíció max. mérete. Viszont manapság már egyre kevésbé trükköznek a gyártók ilyen megoldásokkal, mivel az XP támogatása is már évek óta megszűnt. A WD-knél a gyártó által mellékelt szoftver is a logikai / fizikai szektorméretet módosíthatja, viszont az a program csak az egyes WD külső merevlemezeknél használható, más gyártók termékeinél nem.

    (#22522) lanszelot:
    Lehet esetedben is az MBR / GPT a gond. Sok tévé, médialejátszó stb. csak az MBR-t ismeri és nem képesek kezelni a GPT partíciós séma szerinti USB-s meghajtókat. Ilyenkor a megoldás nyilván az, hogy MBR séma szerint újra kell particionálni és utána már kezelni fogják. Azt, hogy most milyen van rajta, azt Windowson pl. így lehet lecsekkolni. Másik ok lehet a külső merevlemezen lévő fájlrendszer is, de az előbbi készülékek rendszerint kezelni szokták a FAT16/32 mellett az NTFS-t is, amire a Maxtor és a WD külső HDD gyárilag formázva lehet. Ha nem a partíciós séma és nem a fájlrendszer a gond, akkor meg általában csatlakozási, vagy tápellátási probléma USB-n. Rossz esetben pedig inkompatibilitás, a lejátszó nem kezeli a külső merevlemezben lévő USB 3.0-s vezérlőchipet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Caustic #22525 üzenetére

    Manapság akár 2 TB-os kapacitásnál is lehet olyan, amelyik gyárilag GPT, nem kizárólag csak afelett. Amúgy meg lecsekkolod, aztán ha GPT, akkor max. újraparticionálod MBR szerint, hogy az XP is kezelni tudja. A Maxtor M3 Portable sorozat népszerű itt a topikban is, 2 TB-osat is többen vettek már, aminek az ár-érték aránya eleve az egyik legjobb. Ha inkább 4 TB-os kellene, akkor viszont az XP miatt WD-t célszerű, mivel azoknál opció a már említett megoldás.

  • King Unique

    titán

    válasz J0shu4M1ll3r #22527 üzenetére

    Egyrészt nem derült ki, hogy pontosan milyen My Book külső merevlemezről van szó, eredetileg milyen és mekkora kapacitású merevlemez volt benne, most milyen lett belerakva stb. Másrészt egy ilyen gyárilag készre szerelt típus nem igazán arra való, hogy tetszőlegesen cseréljék benne a HDD-t. Ilyen célra a standard külső házak valók, amely témának külön topikja is van.

    Ha a lemezkezelőben megjelenik a belerakott HDD fizikai kapacitása, az addig oké. De ha nem lehet inicializálni, még parancssorban (DiskPart) sem, az viszont már nem. Azonban az szintén nem derült ki, hogy jó-e egyáltalán az a My Book külső ház, illetve a benne lévő elektronika, valamint a tápegység. Aztán az sem, hogy nincs-e esetleg csatlakozási probléma, kábelhiba stb. Ahogyan arról sincsen információ, hogy a most belehelyezett HDD tárolókapacitása mekkora, tud-e akkorát kezelni a külső ház. Továbbá ha az eredetitől eltérő HDD lett belerakva, akkor szükség lehet egy resetre, amiről korábban már volt szó itt a topikban.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz zella #22532 üzenetére

    Egyrészt külön kellene választani a kettőt, mármint a belső és a külső merevlemez kérdését. A belső felől eleve a "Milyen merevlemezt vegyek?" topikban kellene (tovább) érdeklődni, ahol egyébként szintén feltetted ugyanezt a kérdést. A külsővel kapcsolatban pedig értelemszerűen ebben a topikban, de csak azzal és nem keverve a kettőt!

    Másrészt nem lett megadva, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell. Holott nem ártana, illetve fixen eldönteni bizonyos dolgokat, többek között pl. a tárolókapacitás kérdését is. Vagyis, hogy abból is pontosan mekkora kell, 1 TB-os, vagy inkább 2 TB-os. Valamint ehhez kapcsolódóan a 2,5"-os / 3,5"-os fizikai méretet is, mivel az sem mindegy.

    Egyébként az összefoglaló ár, vásárlási szempontok fejezetében részletezve van a téma konkrét példákkal, illetve méretkategóriák és azon belül egyéb csoportosítás szerint. Valamint ha 2,5"-os kell, akkor azok egy blogbejegyzésben még részletesebben. Az 1-2 TB amúgy is viszonylag kicsi tárolókapacitás és amiatt, valamint a laptopos használat miatt is praktikusabb lenne inkább egy 2,5"-os. Aztán arról pl. ebben a korábbi hozzászólásban volt szó, hogy a megbízhatóság eleve összetett dolog, ami többek között a megfelelő használattól is függ. Továbbá ha a laptop mellett tévéhez csatlakoztatva is használva lenne a külső merevlemez, akkor az utóbbira pl. az ebben a válaszban, valamint az összefoglaló előbb említett fejezetében az F. pont(ok)ban leírtak vonatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Mahdi #22534 üzenetére

    Ez esetben olyan külső merevlemezt kell venni, aminél megoldható a Type-C (USB-C) fizikai csatlakozás, ami egyúttal a laptopon lévő Thunderbolt 3 porthoz is jó. Vannak ugyan Thunderbolt interfészt használó külső meghajtók is, de annak egyrészt leginkább a külső SSD-knél van értelme, a 3-as szabvány is rendszerint azoknál jellemző. Másrészt a Tunderbolt interfészt használó megoldások általában (jóval) drágábbak, mint az USB-s típusok, ami megint nem mindegy.

    A topik összefoglalójának ár, vásárlási szempontok fejezetében a 2,5"-os méretkategórián belül az I. pont foglalkozik a Type-C modellekkel. De a többi pontnál + az ITT említett külső merevlemezek is opciók lehetnek annak függvényében, hogy gyárilag Type-C megoldás kell-e, vagy sem. Az USB-C csatlakozás megvalósítására alapvetően 3 lehetőség van, ami alább szemléltetve van a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél.

    1. Natív Type-C kivitel
    Gyárilag Type-C fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége is Type-C.
    Példák: G-Technology G-DRIVE mobile USB-C, LaCie Porsche Design Mobile Drive, LaCie Mobile Drive, WD My Passport Ultra.

    2. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (gyárilag mellékelve)
    Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. Viszont a gyártó mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt is a termékhez.
    Példák: Freecom mHDD Slim, Seagate Backup Plus Ultra Touch, Toshiba Canvio Premium, Transcend StoreJet 25MC

    3. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (külön megvásárolva)
    Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. A gyártó nem mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt a termékhez, azt külön kell megvásárolni (bővebben).
    Példák: Maxtor M3 Portable, Seagate Expansion Portable, Toshiba Canvio Basics, WD My Passport.

    Ha esetleg külső házas megoldás kell, akkor az előbbi mintájára azoknál is van lehetőség a Type-C csatlakozásra. Viszont mind a 2,5"-os külső házaknak, mind a belső merevlemezeknek saját topikja van. Ezt a megoldást választva az egyes összetevők (külső ház, merevlemez) felől értelemszerűen azokban topikokban, vagyis az alábbiakban kellene érdeklődni.

    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
    Milyen merevlemezt vegyek?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Mahdi #22537 üzenetére

    Az USB 3.1-nél egyes gyártók csak az ITT leírtakat használják ki. Például az ADATA 2,5"-os külső merevlemezei is nyilvánvalóan csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusok. Ahogyan a Type-C USB 3.1, lehet ilyen fizikai csatlakozó USB 3.0 alapon is. Például a Silicon Power Armor A75 és a WD My Passport Ultra sorozatok modelljei is ilyenek, valamint az előbbi válasz 1. pontjában említett egyéb modellek szintén. Ha ténylegesen USB 3.1-es külső tárolóeszköz kell, akkor olyat USB 3.1 Gen 2 megnevezéssel kell keresni. Viszont ilyen 2,5"-os külső HDD-k jelenleg jóformán nincsenek is, meg azoknál adatátviteli sebesség szempontjából amúgy sincs értelme, mivel még az USB 3.0 szabvány maximumát sem tudják kihasználni. Ahhoz eleve külső SSD kell, gyárilag készre szerelt kivitelben azoknál jellemző az USB 3.1 Gen 2. Az előbb felsorolt gyártóknál is általában az egyes külső SSD-k ilyenek, mind az ADATA, a Silicon Power és a WD kínálatában egyaránt.

    Ha az előbbiektől függetlenül esetleg mégis USB 3.1 Gen 2 külső HDD kell, akkor olyat külső házas megoldással lehetne összerakni. Vagyis venni egy 2,5"-os USB 3.1 Gen 2 külső házat (példák) és ahhoz egy merevlemezt. De ha 4 TB-os kell, akkor eleve olyan külső házat kellene venni, amibe belefér 15 mm magas HDD (példa), mivel jelenleg a 3-5 TB-os 2,5"-os merevlemezek mind ilyen méretűek. Viszont egyrészt az ilyen külső házakból eleve szűk a kínálat és az USB 3.1 Gen 2 mellett a 15 mm-es magasság kezelése is további felárat képez. Másrészt ezeknél is csak SSD-vel lehet kihasználni a szabvány maximumát. Illetve egész pontosan pl. egy NVMe PCIe alapú megoldás (példa) képes erre, mivel a SATA3 (6 Gbps) eleve limitálja az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) sebességét, lásd az előbbi tesztet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz SunMount3r #22540 üzenetére

    Azt a linkelt weboldalon leírják, hogy a SES driver elvileg nem létszükséglet az egyes WD külső merevlemezek alapvető működéséhez, illetve hogy felismerje őket a Windows. Ellenben a gyári szoftverek + egyes funkciók (pl. hardveres titkosításnál jelszókérés élesítése, VCD) használatához és megfelelő működéséhez már igen. Ha az utóbbiakat egyáltalán nem használod, akkor elvileg nem szükséges, de pont az idézett szövegben van az is, hogy a WD egyéb okból ez esetben is javasolja a telepítését. Sőt, nemcsak a WD, hanem lényegében a Windows is, mivel a Windows Update általában alapértelmezetten telepíti. Legalábbis pl. Windows 10-nél nálam automatikusan települt a My Passport külső merevlemezekhez, viszont korábban Windows 7-nél aszem manuálisan telepítettem. Ez a SES illesztőprogram általában a WD külső meghajtón is megtalálható gyárilag a többi programmal együtt, de amúgy innen is letölthető.

    "friss Win7 install utáni szitu"

    Akkor először talán le kellene frissíteni a rendszert. Illetve amikor első alkalommal csatlakoztatod a WD külső merevlemezt, akkor automatikusan telepíti hozzá a Windows 7 az eszközillesztő(ke)t (példa). Ha esetedben akkor nem települ a SES driver (példa), valamint a Windows Update sem ajánlja fel a screenshoton lévő opciókat bejelölve, továbbá az eszközkezelőben továbbra is sárga felkiáltójellel jelennek meg az eszközök, akkor marad a manuális telepítés.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz n0rbert0 #22544 üzenetére

    Ez a kérdés eleve nem kapcsolódik a külső merevlemezes témához. Ez ügyben a megfelelő notebook topikban, vagy az operációs rendszer topikjában kellene érdeklődni. Ahol majd célszerű lenne bővebben kifejteni, hogy pontosan mit is jelent az "eltűnik a meghajtó".

    Notebookok
    Windows 10

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Viktor81 #22546 üzenetére

    Ez egy gyárilag összerakott, készre szerelt külső merevlemez, ami hivatalosan eleve nem arra való, hogy tetszőlegesen cserélgessék benne a belső merevlemezt, meg akármilyet belerakjanak. Valamint az ilyeneknél a házilagos szétszerelés amúgy is garanciavesztéssel járhat, szóval már csak azért sem. Viszont ettől függetlenül technikailag általában megoldható a csere, illetve a 25D3-nál nem integrált USB-s a belső merevlemez, amiket az alábbi videó is jól szemléltet. Aztán hogy utána megfelelően fog-e működni a másik HDD-vel, az már más dolog, ki kell próbálni. Egyébként lehet esély a működésre, de az előbbiek miatt az ilyeneknél sosincs erre 100%-os garancia, pont azért kell kipróbálni.

    Másik és egyben a standard megoldás külön venni egy 2,5"-os, USB 3.0-s külső házat, ami pont ilyen célra lett kitalálva. Abban (bizonyos keretek között) tetszőlegesen cserélhető a merevlemez és biztosan működni fog. Sőt, a Transcend kínálatában is vannak ilyenek, mint pl. a 25S3 és a 25CK3. Viszont ezzel a témával a külső 2,5'' mobil rack-ek topikja foglalkozik bővebben, ez ügyben már ott kellene érdeklődni, illetve előtte elolvasni az ottani összefoglalót.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #95590400 #22547 üzenetére

    A Windowsok nem kezelik natívan az Ext4 fájlrendszert, vagyis emiatt nem meglepő, ha ilyenkor a lemezkezelőben a törlés és a súgó kivételével a többi opció eleve inaktív, valamint meghajtóbetűjelet sem lehet hozzárendelni. Max. külső programmal képesek rá, mint pl. az Ext2Fsd, Paragon Linux File Systems for Windows stb. Viszont ha NTFS-re formáztad, azt normál esetben minden további nélkül kezelni kellene a Windowsnak és automatikusan meghajtóbetűjelet kiosztani az NTFS fájlrendszerű partíciónak.

    A leírtak alapján, ha ugyanazon hardveren (gépen) másik Windowszal megfelelően működik a külső merevlemez, kap automatikusan meghajtóbetűjelet, ellenben a most említett Windows 7-nél nem, akkor egyértelmű, hogy az utóbbi lehet a probléma forrása. Ha csak a meghajtóbetűjel a gond, akkor ilyenkor érdemes az automount működését ellenőrizni, valamint hogy a kötet esetleg nem lett-e rejtettként (hidden) beállítva (bővebben). Ha az "egylátalán nem látja a vinyót" azt jelenti, hogy a fájlkezelő mellett sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg, akkor célszerű ellenőrizni USB-n a fizikai csatlakozást, szükség esetén másik USB-portban, akár másik USB-kábellel is kipróbálni stb. Ha az eszközkezelőben mégis megjelenik a külső merevlemez, de nem megfelelően, akkor a hibakódok alapján lehet megoldást keresni. De volt olyan is itt a topikban, akinél állítólag annyira el volt csesződve a rendszerben valami, hogy csak a rendszer-visszaállítás oldotta meg a problémát (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #95590400 #22551 üzenetére

    Erre újfent csak azt tudom mondani, hogy ha (?) működik az a HDD, felpörög rendesen, valamint ugyanabban a külső házban, kábellel, portban és csatolófelületen a másik Windowszal is, akkor a most említett Windows 7-nél nem stimmelhet valami. Ahol a lemezkezelő mellett az eszközkezelő is lényeges, az utóbbinál nincs-e hibakód. Ha egyáltalán sehol nem jelenik meg a rendszerben, akkor az érdekes, pláne úgy, ha nem csatlakozási probléma, valamint nem eszközhiba az oka. Aztán ez a "naplót töröltem" sem teljesen világos, parancssorban általában a lemezt szokás törölni és particionálni (példa), de akkor értelemszerűen meg kell ott jelennie. Aztán még pl. az eszközillesztőt szokás törölni az eszközkezelőben, amit ezen leírás szemléltet.

    Egyébként ha olyan rejtélyes és abnormális hibáról van szó, ami eleve OS specifikus, akkor azt értelemszerűen inkább a rendszer topikjában, azaz jelen esetben a Windows 7 topikban kellene tovább fejtegetni. Meg ha más nem megy, akkor pl. az egyes driverek frissítésén / újratelepítésén túl a rendszer-visszaállítást, vagy annak híján rossz esetben az OS újratelepítését megpróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz qwertly #22552 üzenetére

    Nem derült ki, hogy pontosan mit jelent esetedben ez a "nem látja". Ha csak a fájlkezelőben történő megjelenés alapján állítod, akkor az nem teljesen mérvadó, mivel ott csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek, meghajtók jelennek meg. Pont azért kell ilyenkor az eszközkezelőt és a lemezkezelőt is megnézni. Ha sehol, semmilyen formában nem jelenik meg a Windowsban a külső SSD, akkor lehet azt mondani, hogy "nem látja", ellenkező esetben viszont nem.

    Aztán az sem derült ki, hogy nincs-e esetleg USB-n csatlakozási probléma. Célszerű ilyenkor másik USB-portban (asztali PC-knél hátlapi), valamint szükség esetén másik USB-kábellel is kipróbálni az eszközt. Valamint a kábelnél az is lényeges, hogy ne legyen túl hosszú, máskülönben eszközfelismerési és tápellátási gondok lehetnek miatta. Valamint a stabil tápellátás végett célszerű USB 3.X porthoz csatlakoztatni az eszközt, még ha egy ilyen M.2 SATA külső SSD energiaigénye akár valamivel kisebb is lehet, mint egy 2,5"-os külső HDD-nek.

    "Megtudnám egyszerű módon állapítani,hogy most a ssd ment tönkre vagy a dokkló?"

    Kiveszed a külső házból az SSD-t és berakod egy másikba, úgy próbálod ki USB-n. Ha erre nincsen lehetőség, akkor pedig a gépbe téve SATA-n. Valamint lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is USB-n / SATA-n, hogy az eredeti hardver- és szoftverkörnyezet esetleges hibáját meg lehessen állapítani, avagy ki lehessen zárni. Továbbá az SSD állapotát a HDS (béta), vagy inkább a gyártó szoftverével (ezzel) ellenőrizni.

    Most kivételesen elfér ebben a topikban is, de legközelebb majd inkább a külső 2,5'' mobil rack-ek topikjában kellene feltenni a 2,5", mSATA, M.2 külső házas megoldásokkal kapcsolatos kérdéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Orlifunk #22556 üzenetére

    Ez egyrészt attól is függ, hogy pontosan milyen kell. Másrészt a topik összefoglalójának ár, vásárlási szempontok fejezetén belül mindkét fizikai méretkategóriánál vannak a tévén történő használatra vonatkozóan információk és konkrét példák az F. pontoknál. Többek között pl. az ebben a korábbi hozzászólásban leírtak is.

    1 TB alatt egyébkét manapság már nem érdemes külső merevlemezt venni. Sőt, sok gyártónál már nem is lehet készre szerelt formában, max. külön megvéve a merevlemezt és hozzá a külső házat. Ha csak 1 TB-os kell, akkor olyat eleve inkább 2,5"-os fizikai méretben célszerűbb venni, mivel a 3,5"-osoknál szintén az előbbi a helyzet. Vagyis a legtöbben 2-3 TB alatt már nem gyártanak egybeépítettet, max. külső házas megoldással lehetne 1 TB-osat összerakni. Másrészt tévénél a 3,5"-os külső merevlemeznek akkor lehet értelme, ha pl. USB-n bizonytalan, avagy elégtelen a tápellátás egy 2,5"-os típus számára. Viszont ha van a készüléken "HDD 5V 1A" jelölésű port, akkor már nem lesz gond emiatt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Shingen #22559 üzenetére

    Azt ugyan nem részletezted, hogy pontosan milyen kell, de egyébként igen, megfelelhet a célra a kinézett Maxtor M3 Portable is. Annak az ár-érték aránya eleve jó, itt a topiban is népszerű, többen vettek már olyat, 3 év gyártói garancia van rá stb. A puffer (cache) mérete az 1 TB-osnál amúgy 128 MB, nem 32 MB, amit egy korábbi hozzászólás is szemléltet, ahogyan a Mobile HDD sorozat adatlapja szintén. Ha esetleg más 2,5"-os külső merevlemezek is érdekelnek, akkor az összefoglaló előző válaszban említett fejezetében, valamint ebben a blogbejegyzésben részletezve van a téma.

    "Illetve minőségben is megbízható nem szeretném ha elvesznének a fotók róla."

    Le volt írva ebben a topikban is már többször (példa), hogy a megbízhatóság eleve összetett dolog, ami egy ilyen eszköznél többek között a megfelelő használattól is függ. Az pedig alap, hogy ha pótolhatatlan képekről van szó, akkor azokat eleve több offline és / vagy online tárolóra kell menteni, nem kizárólag csak 1 db fizikai tárolóeszközön tárolni, legyen az akármilyen megbízható is. Ez lényegében az itteni adatmentés topik 1. hozzászólásában is le van írva, nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Shingen #22562 üzenetére

    Az offline tárolóeszköz alatt értelemszerűen másik belső / külső HDD, optikai lemez, akár szalagos tároló stb. értendő.

  • King Unique

    titán

    válasz z123456789 #22564 üzenetére

    Ha a 2,5"-os Expansion Portable sorozatról van szó, akkor igen, azok. Egy másik tesztben is kb. ilyen értékek jöttek ki a 2 TB-osnál USB 3.0-n. De ez egyébként hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, meg azon belül a teszteléshez használt program, annak verziója, beállításai stb. is számíthat.

    Egyébként itt adatátviteli sebesség szempontjából nem az USB 3.0, hanem a külső házban lévő HDD, annak a sebessége a szűk keresztmetszet. A szabvány maximuma a kapott értékeknek a többszöröse, amit egy SSD-vel UASP módban már kb. teljesen ki lehet használni (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Shingen #22567 üzenetére

    Mármint ha az online tárolt adatok védelmére, titkosítására célzol, akkor az összetett dolog, az adott felhőtárhelytől is függ, ami egy korábbi cikkben részletezve van. Ahogyan egy másikban az is, hogyan lehet külön alkalmazással titkosítani a feltöltött fájlokat. Amúgy meg van felhő alapú adattárolás (Dropbox, stb.) topik is, annak a témája ez.

  • King Unique

    titán

    válasz dancilynch #22569 üzenetére

    Mármint vélhetően Hitachi márkájú a külső HDD és azon belül valamelyik (?) Touro sorozat 1 TB-os modelljéről lehet szó.

    Első körben azt kellene lecsekkolni, hogy a notebook és az otthoni gép (asztali PC?) esetében működik-e desktop OS alatt azoknak a filmeknek lejátszása a megfelelő programmal.
    Ha nem és nem a fájlok hibásak, akkor lehet ezt tovább fejtegetni a külső HDD vonatkozásában. Vagyis, hogy rendben van-e pl. az állapota, fájlrendszere, fizikai csatlakozása (port, kábel) és a tápellátása. Ha Windows (?) van a gépeken, akkor pl. a HDS programmal lehet ellenőrizni a külső meghajtó állapotát, a fájlrendszert (NTFS?) pedig pl. ezen leírás szerint.
    Ha igen és az előbb felsoroltak is rendben vannak, ellenben csak a tévén nem működik a lejátszás, akkor viszont nem nagyon van itt miről beszélni. Ugyanis az már a TV & Audió kategória megfelelő topikjának a témája, hogy vajon mi lehet a tévé nyűgje, miért nem játssza le azokat a filmeket. Lehet csak az adott fájlformátumot, kiterjesztést nem támogatja, de lehet akár egyéb oka is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sumptuous #22573 üzenetére

    Normál esetben lenni szoktak a külső merevlemezek alján kis talpak, gumibakok, amiknek pont a csúszásgátlás és a rezgéscsillapítás a szerepe. Ha a most vásárolt LaCie (melyik?) esetében nincsen ilyen alul és nem is mellékeltek hozzá, akkor akár külön is lehet ilyeneket venni (példa). Igaz az utóbbi linkben lévők elvileg laptopokhoz valók, de kisebb méretben jók lehetnek külső merevlemezekhez is. Vagy másik opció egy gumi / szilikon védőtok, ami az egyes 2,5"-os külső merevlemezeknél és külső házaknál szokott lenni (példa), valamint szintén megvásárolható akár külön is pl. eBay és társai forrásokból. Vagy egyéb módon megoldani egy megfelelő alátéttel, vagy egyszerűen nem foglalkozni vele. Ha fix pontra van lehelyezve a külső HDD sík felületen, akkor a csúszásveszély annyira nem valószínű, valamint általában azért működés közben egy 2,5"-os HDD vibrálása sem szokott olyan intenzív lenni, ami extrém rezgéssel járna. Ha esetedben esetleg mégis, akkor meg az előbb leírtak, vagy akár más módszer szerint is meg lehetne oldani.

  • King Unique

    titán

    válasz maxika2004 #22577 üzenetére

    Inkább mondjuk azt, hogy ha kell még egy külső HDD nagyobb tárolókapacitással a meglévő mellé / helyett, akkor értelemszerűen venni kell egyet. Ha esetedben a WD bevált és most is olyan kell 2,5"-os kivitelben, akkor a jelenlegi kínálatban lévők közül lehet választani. Az aktuális My Passport sorozatból 4 TB-os modellt ebben a topikban is vettek már és használnak többen (példa).

    A normál (nem Wireless, SSD stb.) My Passport sorozatok között akkora különbségek általában nem szoktak lenni, max. pl. az új My Passport Ultra esetében a fémház és az USB-C (Type-C) az, ami extrának számít a standard My Passport sorozathoz képest. Valamint funkciók, garanciaidő stb. tekintetében inkább az Elements Portable és Elements SE sorozatokhoz képest vannak különbségek, amiről egy korábbi válaszban is szó volt. Ahol le van írva az is, hogy pl. a belső HDD tárolókapacitástól függően rendszerint ugyanaz mindegyikben, vagyis olyan téren elvileg nincsenek minőségbeli különbségek. Inkább a külső ház anyagát (műanyag vs. fém), USB-aljzat típusát (Micro-B vs. Type-C) stb. összehasonlítva lehetne minőségibb, avagy előnyösebb megoldásokról beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz maxika2004 #22579 üzenetére

    Volt már arról szó itt a topikban, hogy többeknél az egyes WD külső merevlemezek működési zaja, a burkolat vibrálása valamivel intenzívebb volt más gyártók hasonló termékeihez képest (példa). De azért nem extrém mértékben, meg ezzel összefüggésben lévő meghibásodásról sem számolt be még senki. Másrészt a 4 TB-os My Passport modellek belsejében a HDD eleve a szokásosnál több lemeztányért és olvasófejet tartalmaz, ami miatt amúgy is valamivel intenzívebb lehet a működési zaj és a vibrálás. Az viszont érdekes, hogy 2 ugyanolyan modell között eltérés van ilyen téren. De sok mindent ezzel rendszerint úgysem lehet kezdeni, max. kicseréltetni másikra, ha annyira zavar valakit. Viszont ha nem extrém mértékű és az eszköz működésénél, használatánál nem okoz tényleges problémát, valamint a belső HDD állapota (SMART) is oké, akkor ez esetben pl. a garanciális csere nem feltétlen lesz opció. De ha online lett rendelve és megvásárolva belföldi webshopból, akkor 14 napig az indoklás nélküli elállás joga viszont már igen. Aztán az más dolog, hogy az előbbiek értelmében mindenképpen érdemes-e, vagy sem csak emiatt meglépni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz _Gudella #22581 üzenetére

    Normál esetben a 2,5"-os külső merevlemezek jöhetnek szóba csak USB-s tápellátással, de azoknál jelenleg 5 TB a max. A 3,5"-os típusoknál vannak 8 TB-os és annál nagyobb tárolókapacitású modellek is, de rendszerint eleve külső tápadapter szükséges a működésükhöz. Azonban a Seagate korábban gyártott Innov8 néven olyan 8 TB-osat, ami működött USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon külső tápellátás nélkül (teszt). Viszont az elvileg egy speciális megoldás volt, ami végül széles körben nem terjedt el. Legalábbis USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon a jelenleg kapható 3,5"-os HDD-t használó tárolóeszközök is rendszerint külső tápegységet igényelnek. Aztán ha már Type-C, akkor a Thunderbolt 3 csatlakozós típusok esetében általában szintén ez a helyzet. Arról pedig egyelőre nem nagyon találni információkat, hogy ez a közeljövőben gyökeresen megváltozna.

  • King Unique

    titán

    válasz Shingen #22584 üzenetére

    Ha tömegével főleg csak ilyen visszajelzések érkeznének, meg pláne világszerte mindenhonnan, akkor lenne ez aggasztóbb. Viszont mint már korábban említve volt, egyrészt pl. ebben a topikban sem számoltak be tömeges meghibásodásokról, akik ilyen Maxtor külső merevlemezeket vettek. Másrészt a hivatkozott weboldalon az idézett szöveg csak 1 vélemény, ellenben van ott számos egyéb is és többnyire inkább pozitív értékelésekkel. Szóval az előbbi alapján nem feltétlen kellene, sőt nem is nagyon lehet általánosítani és lehúzni az egész Maxtor M3 Portable sorozatot, pláne annak összes modelljét... Továbbá a HDD gyártóját (Seagate) sem feltétlen kellene, mivel ahogyan az előbbinél, úgy a többinél (pl. WD, Toshiba) is lehetnek kifejezetten jó, kevésbé jó, avagy éppen rossz sorozatok. Na meg a 2,5"-os és a 3,5"-os HDD-k között is lehetnek ilyen téren különbségek, azokat sem feltétlen kell egy kalap alá venni! Plusz egy külső merevlemeznél is ott van az, hogy kifoghat valaki egy gyengébben sikerült példányt és amiatt megy tönkre nála hamarabb, ami elvileg minden gyártónál benne lehet a pakliban. Vagy nem figyel oda a megfelelő használatra és ezzel lényegében maga okozza az eszköz idő előtti meghibásodását...
    Aztán az sem derült ki, hogy pontosan mit is jelent a 2 évet bírt. Teljesen tönkrement, már fel sem pörgött, vagy működőképes volt, de megjelent rajta X db gyenge / hibás szektor? Vagy az adott OS nem ismerte fel, másik gépen, másik operációs rendszerrel, másik kábellel is ki volt próbálva? Másrészt a 2 év azért nem olyan kevés, de attól hogy valakinél épp annyit bírt, még nem jelenti azt, hogy kivétel nélkül mindenki másnál is annyit fog. Továbbá sehol nincs az előírva, hogy egy ilyen belső / külső HDD-nek kötelező jelleggel 8-10 évig kell hiba nélkül működnie, ami eleve a garanciaidő többszöröse és amúgy nagyban függ a megfelelő használattól is. Na meg ha már összehasonlítunk és viszonyítunk, akkor azt lehetőleg azonos típusú és méretkategóriájú merevlemezek között kellene, nem random összevissza!

    Egyébként az 1 TB-os Maxtor esetében nem 32 MB, hanem 128 MB a puffer mérete, valamint nem 2 év, hanem 3 év gyártói garancia van rá. Ezek és az előbbiek, + a megbízhatósággal kapcsolatos egyéb dolgok amúgy a korábbi válaszban is le vannak írva. Ha számodra az eddigiek értelmében nem felel meg a Maxtor, hát akkor vegyél másik gyárilag készre szerelt külső merevlemezt. Vagy egy 2,5"-os külső házat és abba egy átlagosnál tartósabb belső HDD-t, ha már annyira a megbízhatóság a téma. Példaként az utóbbival kapcsolatos hozzászólás a korábbi válaszban egyébként szintén linkelve volt. Viszont attól még az előző válasz végén leírtak ugyanúgy az utóbbi esetben is érvényesek!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BullZeye #22587 üzenetére

    Kifejezetten a 2,5"-os külső házakkal a külső 2,5'' mobil rack-ek topikja foglalkozik, ami az itteni összefoglalóban is le van írva. Valamint korábban már érdeklődtél ott számos alkalommal. :)

    Az említett társtopikban nemrég egy hasonló esetnél volt arról szó, hogy tápellátás szempontjából főleg a külső házban lévő HDD / SSHD / SSD energiaigénye, valamint a gazda hardver, az azon lévő USB-portok által biztosított feszültség- és áramérték a lényeg. Ha jelen esetben a Raspberry 3B bizonytalan, avagy elégtelen ilyen szempontból és nem képes rendesen meghajtani egy 2,5"-os külső merevlemezt az ahhoz mellékelt rövid USB-kábelen keresztül, valamint még 2 db port használatával (Y-kábel) sem, akkor eleve külső tápellátásra lesz szükség. Ami megoldható pl. egy aktív USB-hub segítségével, vagy akár egyéb módon is. Külső házból ez esetben pedig olyat érdemes venni, amin van 5 V-os DC tápbemenet egy külső tápadapter (külön kell megvenni) számára. Erről az említett topikban szintén volt szó nemrég, illetve linkelve konkrét példák.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Bajzath #22591 üzenetére

    Az MQ04UBF100 maga a belső HDD típusa, illetve a standard MQ04AB sorozat MQ04ABF100 modellje helyett az integrált USB-s változat. Viszont az nem derült ki, hogy a Toshiba (+) kínálatában melyik 2,5"-os Canvio sorozat 1 TB-os modelljéről van szó. Ahogyan az sem, hogy mennyiért és mennyi garanciaidővel adná az illető, milyen a benne lévő HDD állapota (SMART) stb. Ezek után lehetne mérlegelni azt, hogy megérné-e használtam, másodkézből beszerezni, vagy nem-e lenne célszerűbb inkább újan megvenni akár ezt, akár másikat.

  • King Unique

    titán

    válasz Shingen #22593 üzenetére

    Attól még hivatalosan 3 év gyártói garancia van a Maxtor M3 Portable sorozatnál, amit a gyártó weboldalán is le lehet csekkolni regisztráció után. Erről pont nem olyan régen volt szó itt a topikban.

  • King Unique

    titán

    válasz Meggyi001 #22596 üzenetére

    A korábbi hozzászólásodban azt írtad, hogy tapintásra nem meleg a külső merevlemez, meg hogy működés közben a diagnosztikai programok nem tudták kiolvasni a hőmérsékletét. Ha egyáltalán nem, az nem éppen normális, de ha csak az aktuális, reális értékre vonatkozott, akkor úgy már más a helyzet. Viszont ha a HDS a SMART alapján tényleg 65000 fokot mutatott decimális adatmezőnél, akkor az elég extrém érték, sőt eleve irreális és abnormális. Lehet tényleg amiatt (is) kapcsolt ki rendre.

    A kiszállítást a korábban linkelt példa alapján volt aki olcsóbban megúszta és a leírtak szerint az újonnan kapott My Passport garanciaideje is több volt, mint a mostani esetnél. De végül is még így is megérte és legalább van helyette egy jól működő példány. Annyi kis szépséghibája viszont van, hogy a kép alapján az még a korábbi Elements Portable sorozatból való, annak 21 mm magas 2 TB-os modelljeiben volt 4-tányéros, 15 mm magas WD Blue (WD20NPVZ) HDD, illetve annak az integrált USB-s változata (WD20NMVW). Az újabb sorozat 15 mm magas 2 TB-os modelljeiben viszont már a 2-tányéros, 7 mm magas WD20SPZX, pontosabban annak is az integrált USB-s változata lehet.

    Egyébként szép munka, remélhetőleg mások számára is hasznos lesz, akik WD termékeknél RMA előtt állnak.

    Köszönjük! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Meggyi001 #22598 üzenetére

    Mármint ha a HDS pl. az ebben a hozzászólásban lévő screenshot mintájára a hőmérséklet fülön mutatott 65000 fokot és nem a SMART-nál egy másik attribútum értékével lett összekeverve, akkor az komoly. De ilyenkor célszerű másik programmal (pl. CrystalDiskInfo) is megnézni, hogy az mit mutat. Viszont utólag már mindegy, mivel ugye már megtörtént a garanciális csere. :)

  • King Unique

    titán

    válasz Chosen #22601 üzenetére

    Az összefoglaló gyakran ismételt kérdések fejezetében van ilyen problémára irányuló kérdés-válasz. Az ott leírtakat lehetne ellenőrizni, kipróbálni.

  • King Unique

    titán

    válasz Meggyi001 #22604 üzenetére

    Így már világos, legalábbis ez a része. Viszont ha ott soha egyáltalán nem is mutatta a HDS a külső merevlemez hőmérsékletét, akkor kérdéses, hogy a hőmérséklet és a SMART fülnél mi volt a helyzet, ott mutatta-e, vagy azoknál sem. Valamint ez utóbbiból kiindulva az a 65000-es érték nem-e lett esetleg a SMART-nál pl. a fejparkolás értékével összekeverve. Aztán ott van még az is, hogy a mellékelt screenshoton elvileg talán 3.70-es verzió szerepel, ami eleve elég régi. Az alap, hogy lehetőleg mindig a legújabb (jelenleg 5.40) verzióját kellene használni a programnak, mivel ha túl régi, akkor előfordulhat, hogy nem kezeli megfelelően az adott meghajtót. De ettől függetlenül akármi is volt, az már kiderült, hogy valami eleve nem stimmelt a külső HDD-vel, ha X percenként abnormális módon rendre leállt.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Chosen #22606 üzenetére

    Akár olyan is előfordulhat, de ott egyrészt az OS is lényeges lehet, valamint akkor reális, ha minden egyéb lehetőség és zavaró tényező biztosan ki lett zárva. Másrészt az magától nem szokott csak úgy helyreállni, ahhoz rendszerint pl. frissíteni kell ezt-azt. Továbbá ha a Maxtor külső merevlemez csatlakoztatása után már a dokkoló / külső ház (ez?) is megfelelően működött USB 3.0-n, nem dobálta el az adatkapcsolatot, akkor lehet csak az OS-ben volt valami átmeneti zavar, vagy szimpla csatlakozási (érintkezési) probléma volt az oka. Valamint asztali PC-k esetében a stabil működés szempontjából az előlapi / hátlapi USB-port sem teljesen mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Ryder62 #22611 üzenetére

    Mármint ha az aktuális sorozatokra vonatkozóan, akkor nemrég egy másik válaszban volt szó erről (is).

  • King Unique

    titán

    válasz Gaberiellb #22614 üzenetére

    Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nemrég volt szó hasonló problémáról. Az ott leírtakat lehetne ez esetben is ellenőrizni, kipróbálni. Valamint tisztázni azt, hogy történt-e esetleg valamilyen változás azóta a hardver- és szoftverkörnyezetben, ami a hibát kiválthatta, mivel ugyanott korábban állítólag még megfelelően működött a külső merevlemez.

  • King Unique

    titán

    válasz Gaberiellb #22616 üzenetére

    Oké, tehát ezek szerint USB 3.0 specifikus a probléma. Viszont az továbbra sem derült ki, hogy egyrészt pontosan milyen Intenso külső merevlemezről van szó. Másrészt az sem, hogy az összefoglaló gyakran ismételt kérdések fejezetében az adatkapcsolat megszakadásánál leírtak mind ki lettek-e próbálva, többek között pl. másik USB 3.0 kábellel is stb. Valamint ha Windowsról van szó, akkor még ezeket és ezeket a beállításokat is érdemes megnézni. Mindezt azért célszerű végigzongorázni, hogy meg lehessen állapítani a probléma forrását. Ugyanis ezek és bizonyos egyéb információk híján erre így egyszerűen nem nagyon lehet mit mondani és nem mindegy, hogy a hardver (gép), OS, külső HDD, vagy csak az USB-kábel a probléma okozója.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Gaberiellb #22618 üzenetére

    Ha az a kábel is USB 3.0-s és azzal most oké, akkor valószínűsíthetően a többi USB 3.0-s kábelnél nem stimmelt valami és amiatt dobálta el az adatkapcsolatot. Ha USB 2.0-s, akkor viszont akár az is szóba jöhet, hogy pl. az eszköz (külső merevlemez) / gazda (gép) felőli aljzat USB 3.0-s érintkezőinél van valami hiba. Meg ha már Micro-B típusú aljzat és csatlakozó, akkor az alábbi képen jól látszik, hogy annak is van egy USB 2.0-s és egy USB 3.0-s része.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz maxcool92 #22621 üzenetére

    Ahhoz először el kellene dönteni, hogy pontosan milyen kell azon kívül, hogy 3-4 TB-os (ezt is fixen) és tv-hez (is) csatlakoztatva lenne használva. De amúgy a topik összefoglalójának "Ár, vásárlási szempontok" fejezetén belül mindkét fizikai méretkategóriánál vannak a tévén történő használatra vonatkozóan információk és konkrét példák az F. pontoknál. Vagyis többek között pl. az ebben a hozzászólásban leírtak, valamint egy másikban a > 2 TB tárolókapacitás és a GPT partíciós séma szerinti lemezek kezeléséről. Tehát ha biztosan 3-4 TB-os külső HDD kell, akkor annak is utána kellene nézni, hogy az adott tévé kezeli-e egyáltalán USB-m a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású háttértárakat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #22623 üzenetére

    Ha tud nem destruktív módon (adatvesztés nélkül) konvertálni a program, akkor nyilván megcsinálja. Egyébként próbáltam már USB-s HDD-nél tesztelési céllal többször is oda-vissza és gond nélkül működött. Viszont egyrészt ettől függetlenül biztos ami biztos alapon akár még ez esetben is javasolt előtte mentést készíteni, mivel ilyenkor más adataiért felelősséget nyilván senki nem vállal. Másrészt az sem mindegy, hogy pontosan milyen felállásnál történik a GPT —► MBR átkonvertálás. Ha a külső HDD tárolókapacitása 2 TB, akkor még oké lehet. Viszont ha > 2 TB és tele van adattal, akkor annak úgy nem sok értelme van, mivel akkor a 2 TB feletti lemezterület használhatatlan lesz és egyben az ott lévő adatok is. 2 TB felett MBR alapon egy USB-s külső HDD max. 4Kn szektorméretnél használható, amiről korábban volt szó itt a topikban, plusz egy beszámoló is szemlélteti.

    Egyébként miért kérdezed, a korábbiak alapján megint az XP / tv miatt?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz maxcool92 #22625 üzenetére

    Ott csak az általános dolgokat írják le a tápellátásra vonatkozóan, de ebből nem derül ki, hogy kezel-e a tévé 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású külső HDD-ket, illetve GPT-s lemezeket. Pont ezért kellene pl. az LG LCD és LED TV-k topikban érdeklődni a tapasztalatok felől, meg akár afelől is lehetne, hogy mások pontosan milyet és mekkora tárolókapacitásút használnak. Sőt, az utóbbira a topik keresőjét használva is találni számos konkrét példát. Ugyan ezen topik összefoglalójának előzőleg említett fejezetében, illetve annak F. pontjában is vannak információk a milyet kérdés megválaszolásához, de ugyanakkor az is le van írva ott, hogy ilyenkor célszerű a tévé gyártójának a topikjában is érdeklődni ez ügyben.

    Egyébként ez az olyan 2,5"-os külső merevlemezt használjon, amelynek biztosan 500 mA alatti fogyasztása van, inkább irreális, mint reális követelmény. A jobb tévéknél ez eleve úgy van megoldva, hogy direkt megnövelt áramerősségű, azaz pl. "HDD 5V 1A" jelölésű port van rajtuk ilyen célra. Ha csak 0,5 A-es port érhető el, de abból van egymás mellett több, akkor viszont opció lehet az Y-kábel, azaz 2 db port egyidejű használata. Másik megoldás pedig értelemszerűen a külső tápellátás, vagy eleve egy 3,5"-os külső HDD használata. De ezek amúgy az előző válaszban linkelt hozzászólásban is többnyire le vannak írva. Egy másikban pedig az is, hogy a normál típusú külső merevlemezeknél adatátviteli sebesség szempontjából a cache mérete másodlagos. Jelen esetben a tévével történő használatnál meg aztán pláne, amiken amúgy is rendszerint csak USB 2.0 portok szoktak lenni, valamint a filmek lejátszásánál is eleve nagyobb méretű fájlokról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz td #22627 üzenetére

    Normál esetben megcsinálja az AOMEI gond nélkül az átkonvertálást, ami amúgy is hamar lefut. Viszont fontos adatoknál pont azért javasolt előtte biztos ami biztos alapon mentést készíteni, mert ha esetleg valami miatt netán mégsem jönne össze, akkor utólag ne legyen gond emiatt. De egyébként ha tudod előre, hogy ilyen régi Windowszal fogod használni a külső HDD-t, akkor GPT helyett értelemszerűen MBR séma szerint kellett volna particionálni és akkor nem utólag kell szórakozni vele.

    Vannak 4Kn szektorméretet használó belső HDD-k is, de azokat csak az újabb Windows rendszerek kezelik. Az USB-s megoldásoknál viszont általában arról van szó, hogy maga a külső házban lévő HDD jellemzően pl. 512e szektorméretet használ, ellenben USB-n ez 4Kn formájában jelenik meg az OS felé, amit így pl. az XP is tud kezelni. Vagyis ez esetben a konverzió szempontjából maga a külső házban lévő USB-chip, illetve pontosabban a firmware a lényeg. 4Kn alapon az MBR korlátja pedig kitolható egészen 16 TiB-ig, sőt pl. a FAT32 fájlrendszernél a maximális partícióméret 2 TiB-os limitje is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák