Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz geckowize #21782 üzenetére

    Szia!

    A fizikai méretet mindenképpen el kellene dönteni és a szükséges tárolókapacitást is, illetve hogy az utóbbinál elég-e a 2 TB, vagy annál több kell. Már csak azért is, mert egy 2 TB-os külső merevlemez manapság bőven opció 2,5"-os méretben is, mint azt az alábbi logout blogbejegyzés is szemlélteti. 3,5"-os típust inkább 2 TB felett érdemes venni, illetve ha fontos a stabil külső tápellátás, a külön tápkapcsoló megléte a külső házon stb. De mondjuk az előbbi (tápellátás) USB-n egy 2,5"-os modellnél is biztosan OK lesz, ha a PC-n USB 3.X porthoz lesz csatlakoztatva. Aztán megvannak a maga előnyei és hátrányai a gyárilag összeszerelt és a külső házas megoldásnak is egyaránt (bővebben). Viszont ugyanakkor a megbízhatóság, tartósság és az adatok biztonsága eleve több dolog függvénye, ami pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van. Vagyis a pótolhatatlan adatokat eleve több helyen, több online / offline tárolón javasolt tárolni. A megadott max. 20 ezres anyagi keret valóban kissé szűkös egy 2 TB-os külső merevlemez megvételéhez mind 2,5"-os, mind 3,5"-os fizikai méretben. Az olcsóbbaknál is inkább 20-25, vagy némelyiknél 25-3X ezer körül lenne reális.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz geckowize #21784 üzenetére

    A stabil tápellátás alapból fontos mindkét fizikai méretű külső merevlemeznél. A 3,5"-os akkor előnyös a külső tápegység miatt, ha maga a gazda hardver tápellátása bizonytalan, avagy éppen elégtelen egy 2,5"-os külső merevlemez számára. De, ha asztali PC-ről van szó és ráadásul USB 3.0 portok vannak rajta, akkor nem téma ez, nyilván opció egy 2,5"-os külső HDD is. Aztán a tápkapcsoló pedig akkor előnyös egy 3,5"-os típusnál, ha pl. folyamatosan a géphez van csatlakoztatva, de nincsen közben ténylegesen használva. Vagyis szükség esetén könnyen ki lehet kapcsolni, hogy ne menjen, ne álljon le / pörögjön fel feleslegesen. A csak USB-ről működő 2,5"-os modelleknél viszont meglehetősen ritka a tápkapcsoló, általában nem szokott lenni. Vagyis ezeket nem lehet ilyenkor kikapcsolni, max. csak az USB-kábel kihúzásával, vagy a gép leállításával stb. Az egyik társtopikban nemrég volt szó erről bővebben. De, ha csak alkalmanként lesz használva a mentések idejére, akkor ez sem téma és nyilván megfelel egy 2,5"-os külső merevlemez is ilyen célra.

    Ha 2 TB-os tárolókapacitással egy olcsóbb külső merevlemez kell, akkor gyárilag összeszerelt kivitelben opció lehet 2,5"-os méretben pl. a Maxtor M3 Portable, 3,5"-osban pedig a(z) ADATA HM900 / WD Elements Desktop. Külső házas megoldásnál 2,5"-os méretben meg pl. egy ilyen, 3,5"-osban meg egy ilyen összeállítás. Maga a merevlemez nem pont 2 TB-os egyik utóbbi példánál sem, de nyilván tetszőlegesen rakható a külső házakba másmilyen is. Sőt, pont ez ennek a megoldásnak az előnye a gyárilag összeszerelt típusokkal szemben. Ha a külső házas megoldást választod, akkor vannak azon témáknak külön topikjai, ahogyan a (belső) merevlemezeknek is. Tehát az ügyben már azokban kellene érdeklődni, vagy csak elolvasni az ottani téma-összefoglalókat, akár az is elég lehet.

    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
    Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
    Milyen merevlemezt vegyek?

    Az előbb linkelt modellek amúgy példaként és lehetséges opcióként szolgálnak, de nem kötelező mindenáron pont azokat választani. Az itteni topik és a linkelt társtopikok összefoglalójában is találni egyebeket, ha az kell. Az pedig látszik az árak alapján, hogy a kezdeti max. 20 ezres anyagi keretnek mindenképpen fölé kell majd menni mindkét fizikális méret és megoldás esetében, ha 2 TB-os tárolókapacitás kell.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz geckowize #21956 üzenetére

    A WD-nél a 3,5"-os Elements Desktop és a 2,5"-os Elements Portable sorozatok is rendszerint eleve 5400 RPM-esek. Tehát a 7200-as fordulat nem helytálló, ha egy webshopban írták, akkor meg pláne. Mindig a gyártó weboldala a mérvadó, az a hiteles, nem az XY webshopok nem ritkán pontatlan, avagy téves információi! Egy 7200 RPM-es HDD egyébként nyilván gyorsabb valamivel SATA-n és USB 3.0-n egyaránt, mint egy 5400-as. Viszont adattárnak elsődlegesen 5400-as típusokat szokás használni pl. a kisebb melegedés miatt is, ami egy passzív hűtéses USB-s külső háznál nyilván előnyös lehet. Dönteni úgy tudnál leginkább, ha a már korábban említett dolgokat pontosítod, letisztázod. Vagyis pl. a fizikai méret sem teljesen mindegy, többek között azt is el kellene dönteni, ahogyan az imént említett 5400 / 7200 RPM-es fordulatszámot is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák