Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Rely04 #19029 üzenetére

    Helló!

    Az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, bőven lefedi ezt a kérdést. Vannak Apple-kompatibilis (2,5") külső merevlemezek is, viszont rendszerint drágábbak, mint a normál típusok.
    Általában megfelelnek Machez az utóbbiak is, max. szükség esetén át kell formázni FAT32 / NTFS —► HFS+J fájlrendszerre. Bár külső driverekkel akár az NTFS írása is megoldható OS X alatt. USB 3.0 port meg gondolom van a gépen, így a tápellátással és az adatátviteli sebességgel sem lesz gond.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Rely04 #19031 üzenetére

    Úgy tudom OS X alatt a többség a Paragon / Tuxera szoftvereit használja ilyen célra. Ezek pedig nyilván külső meghajtókhoz is jók, valamint több OS közötti átjárásnál az NTFS pont ideális.
    A kinézett WD valóban jó és népszerű modell, sokan veszik innen a topikból / fórumról is. Az integrált USB aljzat ugyan nem a legideálisabb, de optimális esetben nem szokott vele különösebb gond lenni.

  • King Unique

    titán

    válasz Rely04 #19034 üzenetére

    Üdv!

    Én speciel nem szoktam, főleg nem külön-külön partíciót az említett tartalmaknak. Felosztani inkább jobban elkülönülő tartalmak | önálló titkosított partíció | különálló partíció más OS / eszköz (pl. TV felvétel) számára stb. esetekben indokolt igazán. Amúgy felesleges volt (újra)formázni NTFS-re, mivel ez gyári külső HDD és alapból NTFS fájlrendszer van rajta. A másik esetben (HFS+J) lett volna szükséges a formázás. Így végül is letörölted a rajta lévő programokat és egyéb cuccokat. Persze ezek fent vannak a WD oldalán és letölthetők onnan is [link].

    (#19035) junior11: az érdekes, mert a WD30EFRX valóban a Red. A My Book belseje általában Green szokott lenni, ami újabban az át van címkézve Blue-ra. Tavaly az újabb gyártású WD Elements Desktop is még Green belsős volt 3 TB-os tárkapacitásnál. De, ha az újabb gyártásúakba már Red kerül, az jó hír. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Daywalkerke

    aktív tag

    válasz Rely04 #20777 üzenetére

    Hi!

    1TB-os HDD-ből én személy szerint ezt tudnám ajánlani:

    Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0

    Nekem ebből egy 4TB-os verzióm van és nagyon meg vagyok vele elégedve és itthon 2 év garanciát adnak rá, de ha regisztrálod a Seagate oldalon akkor kapsz rá +1 év garanciát, de pl. ipon-nál ők maguk megadják a 3 év garanciát, illetve német amazon-nál már 50€ körüli áron meg lehet venni és mivel már tavaly óta 39€ rendelés felett ingyen szállítanak Magyarországra így még szállítási költség sincsen.
    Az 1TB-os verzióban elvileg még a Samsung HDD van amit megvett a Seagate, így ez egy nagyon jó minőségű HDD. Egy ismerősömnek van is ilyen 1TB-os verziójú HDD-je ami idén lesz 3 éves és ami ugyanígy néz ki mint ez a Maxtor, de azon még Samsung felirat van, de gondolom a belső HDD az talán még ma is ugyanaz ha a "címke" vagy a márkanév más is.
    Ehhez tudsz pár száz Ft-ért egy ilyen tokot venni:

    Carry Case Cover Pouch for 2.5 Inch USB External HDD

    Én is ilyet vettem a Maxtor HDD-mhez és nagyon jól megvédi + még az USB kábel is belefér.

    1TB-os ADATA HDD-t nem ajánlom, 2,5 éve vettem egy ilyet és 1,5 év után már csak 70%-os volt a HD Sentinel szerint a kondíciója, pedig szinte alig volt használva.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Rely04 #20777 üzenetére

    Helló!

    Itt egyrészt azt kellene eldönteni, hogy a sok utaztatás miatt szükséges-e mindenképpen az ütésálló külső HDD, vagy elég egy normál típus + hozzá egy hordozótok. Másrészt van-e igény kifejezetten Mac gépekhez és operációs rendszerekhez tervezett típusra, vagy elég-e egy normál? Ezek alapján pedig már lehetne szelektálni.

    További infók vannak az összefoglalóban, illetve pl. az alábbi hozzászólásban. Egyébként a 2,5" | 2 TB modellek ár-érték aránya is egyre kedvezőbb, bizonyos típusoké meg pláne. Szóval, ha van rá keret, akkor érdemes lehet ezt is megfontolni!

    Az SMR technológiánál azt szokták felhozni, ami a linkelt cikk végén is le van írva. Vagyis, hogy az átlapolás miatt csökkenhet az írási sebesség. De eddig itt a topikban nem említett senki különösebb lassulást ezen modelleknél. A 2 TB-os Maxtor belsejében pedig ugyanaz a HDD van, mint ebben. A normálisnál nagyobb mértékű lassulást viszont nem tapasztalt az illető.

    Egyébként a 2,5"-os merevlemezeknél egyes gyártók újabb sorozataival túl nagy tapasztalat még nincsen. De van a témának külön topikja, ahol az összefoglalóban fel vannak tüntetve az ajánlott típusok. Továbbá az előbb linkelt hozzászólás végén említve voltak bizonyos, a tartóssággal és megbízhatósággal kapcsolatos dolgok.

    [ Szerkesztve ]

  • Daywalkerke

    aktív tag

    válasz Rely04 #20784 üzenetére

    Ahogy írtam én a 4TB-os verziót vettem meg (de gondolom ha a méretbeli különbséget leszámítjuk teéjesen ugyanolyan HDD van a 2TB-osban mint a 4TB-osban) és nálam csak két szempont volt, az egyik, hogy ne kelljen külön áramforrás hozzá, a másik pedig a kompakt 2,5" méret, és ezeknek ez a Maxtor tökéletesen megfelelt.
    Én azért ezt vettem mert ahogy írtam ismerősömnek ebből a verzióból van egy 1TB-os verziója, kinézetre teljesen ugyanúgy néz ki mint ezek a Maxtor-ok, de a Maxtor felirat helyett még Samsung felirat van rajta, de már Seagate HDD volt benne, mert akkor tájban zárult le a Samsung HDD üzletágának Seagate általi felvásárlása és még 1-2 évig a márkanevet használhatták, de a belső már Seagate volt(ami tudható volt abból is, hogy a HDD hátsó oldalán már az adatoknál csak Seagate-es dolgok voltak).
    Ez a HDD-je ismerősömnek idén júliusba lesz 3 éves és még mindig 100%-os, többek közt ez volt az oka, hogy a Maxtor HDD-t vettem, meg a jó ár sem volt mellékes + Maxtor HDD-re 3 év garancia van, amit sok magyar kereskedő nem ad meg, de ha vásárlás után regisztrálod a Seagate weboldalán a HDD-t (én így tettem, mert ahol vettem ők csak 2 év garanciát adtak) akkor megkapod a 3 év Seagate garanciát, ezért is tudom ajánlani.
    Fizikai jellemzőket tekintve is nagyon elégedett vagyok, mert a Maxtor HDD még több órás folyamatos használat mellett is alig melegedett fel, teljesen halktalan, anyagösszeszerelését tekintve szerintem megfelelő és nem kell neki külön tápegység.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák