Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz lemmy71 #108811 üzenetére

    A tekercses üveggyapot sűrűsége, egyszerűbben fogalmazva tömege, töredéke a táblás anyagoknak, ezért gyakorlatilag a hőszigetelő képességük is rosszabb, nincs hőtároló tömegük. A dolog egyszerűsége már a fizikán (gravitáción) alapszik. Főleg akkor, ha még 2 réteget egymásra raksz..
    A tekercses gyapot idővel összeesik, típustól függ mennyit, de valamennyit mindegyik szikkad. Más részből, parasztlogikával is, egy olyan anyag, amit a vastagságának az 1/5-ére zsugorítva szállítanak (tehát, fel tud venni egy olyan vastagságot / térfoatot is elég könnyedén), nem fog idővel arra, vagy a közeli szintre zsugorodni? Dehogynem. Próbálj meg egy táblás anyagot összenyomni..
    Láttam jó néhány padlást, tetőteret, tekercses gyapot "maradékkal".

    Kb, első google találat:

    "..élettartamuk igen rövid mert az alacsony testsűrűségük miatt rövid idő alatt veszít a vastagságából ( összeesik ). A legjobb választás a minél nagyobb testsűrűségű üveggyapot mégha az ár magasnak tűnik is, viszont sokkal jobb ezen üveggyapot szigetelő képessége is ( 039, 037, 035, 032 ). Az üveggyapot ár mellett fontos szempont a tartósság is illetve az élettartam ezért mindenképpen jobb választás a drágább, de viszont jobb hőszigetelési tényezővel bíró üveggyapot, magasabb testsűrűségű változatai."

    Forrás: [link]

    Ha nem ismered, olvasgasd az index forumát is ( [link] ), igaz manapság már nem pörög úgy, de ott is találni jó néhány személyes beszámolót:

    "Saját tapasztalat. 20 éves a házam, porszáraz (tényleg) a padlástér. Az előző tulaj zöld emberke volt, már akkor is hőszigetelt. 1991-ben (!!!) 10 centi üveggyapotot terített a szarufák közé, majd rá keresztben 10 centit, majd újabb 10 centit a tetejére.
    Mára - 2011-es post - (a most éppen lebontott) üveggyapot 15 cm-re roskadt saját súlyától. Hegyek között lakom, porterhelés minimális, a gyapot szép sárga még most is, nem penészedett - összeroskadt. ismétlem, vízszintesen terítve!
    Ja és a felső 10 centis réteg vastagsága kb 5 cm. Helyenként még közötte van az 1991-es szállítmányozási papír hogy 10 centis vastagságú volt a tekercs, és a tulaj is ezt állítja.
    A tulaj nem hülye, vigyázott rá, magának és családjának csinálta a házat csak egy válás miatt el kellett adniuk annó.
    És nem spórolt vele, kaptam még vagy 5 zsáknyi fel nem használt szintén 10 centis vastagságú gyapotot (originál) de persze a tekercsek értelemszerűen nem mérvadóak (azok is el vannak amúgy lapulva).
    Aki nem bontja ki 10 év múlva a hőszigetelést, használjon EPS-t, közetgyapotot de én üveggyapotot (bár olcsóbb) nem ajánlanám csak olyan helyekre és kiszögellésekre ahová a gyapot pont merevsége miatt nem jó (pl. bojlert körbeszigetelni, ilyenek)"
    _

    "Én onnan, hogy amikor kibontottam több mint 5 év után a szarufák közötti szigetelést, akkor össze volt esve.
    Ha van rá pénz, akkor - helyben fújt habot neki."
    _

    "A legolcsóbb gyapotos megoldást Elek szokta szánkózni, nem más. Egy valamire való szakember (vagy tisztességesebb tüzépes) el szokta azért mondani hogy azért gyártják, azért árulják mert ezt viszik sokan. Maguknak nem raknának ilyet fel.
    Én is vettem már nagyon olcsó (barna) gyapotot anno, úgy összeesett mint a success, ment a konténerbe az egész. Én nem vennék mégegyszer, persze mindenki azt csinál amit akar."
    _

    "Abból a 40cm-es olcsó gyapotból pont 25 cm-es lesz pár év múlva sajnos.
    Mondhatnánk hogy mert a mai anyagok szarok, de régen, amikor csak egyféle sárga üveggyapot volt akkor ugye azt vettük. Faszán összeesett az is 20 év alatt. Nem, nem ázott be a tető felette.
    És mindegy volt hogy lakott tér felett volt (azaz kaphatott párát) vagy sem.
    A multirockról viszont el tudom képzelni hogy nem esik össze. Bár drágább és szarabb vele dolgozni."
    _
    Az aktív építész blogger (KömKel) kis millió podcast-jét meghallgattam már, elmondta ezt ő is. Nem véletlenül javasol kizárólag táblás anyagot, vagy a másik 2 alternatív megoldást.

    A szórt purhabbal mi gond lenne, azon kívül h jelenleg a legdrágább födémszigetelési eljárás? Az egy kémiai folyamat által megszilárduló anyag. Miért zsugorodna egy napfénytől mentes környezetben, főleg a zárt cellaszerkeztű? Nyilvánvalóan a nyílászárók köré fújt purhab sem fog 10 év után elválni a kerettől vagy a kávától.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák