Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz Attila2011 #961 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ! :R

    Mert ide hirtelen csak egyutút tudok elképzelni, de simán lehet, hogy csak nekem van késő hozzá.

    Jogos, azt én írtam rosszul, egyutó zónaszelepek lennének az osztókon, azokat nyitó/záró motoros mozgatókkal. Nem kétutú, ahogy tévesen írtam.

    Szerintem egyszerűbb megoldás, hogy minden helyiségbe termosztát és ezek szabályozzák nyit/zár alapon a padlófűtésnek csak adott helyiségbe futó körét. Például az Uponornak és Vieagának is van ilyen osztó-gyűjtője padlófűtéshez.

    Értem, próbáltam on-off termosztátokkal rajzolni egy skiccet (nem egy szépség :D ), on-off hagyományos zónavezérlővel és on-off termosztátokkal:

    De végülis 3rd party egyutú szelepek meg mozgatók is okésak, nem kell egyben mindent egy gyártótól venni nem?

    Ha szerencséd van, akkor megoldható ez a feladat vagy az FC gyártó vagy a padlófűtés gyártó cég eszközével. Rá kell kérdezni, hogy az ajánlatban szereplő tud-e ilyet.

    Sajnos a Panasonic FC-khez gyárilag ajánlott termosztátokkal ez nem feltétlen menne, illetve, ha menne is, az okosotthon integráció nem volna adott. Szerintem alapvetően a 4-csöves fan-coil termosztátok jók arra, hogy fűtési üzemmódban a fűtővíz egyutó szelepet nyitó kimenetük "ujrahasznosításával" a zónaszelep kimenet menjen egy zónavezérlőbe.
    Ám találtam egy csatolt kínai termosztát, zigbee-s is, kezeli az AC motoros fan-coil 3 venti sebesség szintet állító bementetét és külön fűtési+hűtési szelepkapcsoló kimenete van.

    A probléma persze, hogy a kinézett termosztát önmagában csak SPDT szelepmozgatókat kezelne, de relékkel megoldható a párosítása a potenciálmentes kapcsolást váró zónavezérlővel minden bizonnyal.


    #962 Bohus:
    Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

    Azt hiszem egy a következő rész nagyon bejött, átkapcsolt valamit az agyamban, köszönöm:

    Kisebb hőigénynél a visszatérő hőmérséklet ilyenkor megemelkedik, ha a hőszivattyú már lemodulálva is 2 fokkal magasabb előremenőt állít elő, mint ami szükséges, akkor x idő elteltével leáll.

    Értem, tehát gyakorlatilag pufferrel is előáll ugyanaz, hogy ahogy közelíti a puffer előírt max hőmérsékletet (amint nincs felhasználva a fűtési körben a hő, az emelei a visszatérőt a pufferből, hiszen ilyenkor a puffer töltődik), úgy modulál le a gép és ez attól függ, hogy mennyi hőt visz el a pufferből a fűtési rendszer. :R

    Minden helyiségben termosztát (pi-szabályzó, nem on/off), amelyek pwm jelet küldenek a fűtésvezérlőhöz.

    Ezen esetben akkor a zónaszelepek is modulálnak úgymond, nem csak nyitnak-zárnak eszerint... Na olyan termosztát, ami egyszerre tud ilyet (PWM nem lesz, max 0-10V felteszem, ami a zónaszelephez megy... de van 0-10V zónaszelep szelepmozgató ahogy nézem) és ugyanakkor a fan-coil 3 venti szint szabályzó kimenetét is tartalmazza nincsen a piacon, ahogy látom.

    Max ha EC motoros fan-coilt vesz az ember, az azokhoz való termosztát venti vezérlőjele 0-10V (nem 3 változtatható kimeneten kiadott 230V, mint a sima AC motoros, rövidrezárt forgórészű megoldásoknál), ami fűtés üzemmódban mehetne a zónaszelephez talán. Ez viszont több százezer extra kiadás csak a fan-coilokat tekintve.

    Nem lehet megfelelő minden szobába egy on/off termosztát és hagyományos zónavezérlő? A csatolt skiccemen ilyemsit próbáltam szemléltetni. (egyetlen szoba termosztátját rajzoltam csak ki szemléltetésképpen)

    - Heishamon. Full kontroll, gyakorlatilag bármilyen adat megjeleníthető, ami a hőszivattyú belső adatbuszán utazik. Reverse engineering hobbiprojektként indult, nem veszélytelen a használata, csak hozzáértőknek!

    Köszönöm, igen erről én is olvastam már. Az alap funkciókat az okosotthon rendszertől függetlenül akarnám megoldani, amennyiben lehet. Persze mint extra ezt meg lehetne lépni, de igen drága lehet egy félrekötés ennél a megoldásnál :D

Új hozzászólás Aktív témák