Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Sirandrish #47975 üzenetére

    Gondolom par ev.
    De ugy hiszem, hogy ez sokkal inkabb fugg attol, hogy mennyire izzados az ember mancsa, es hogy az az izzadsag mennyire jo baratsagot apol a kupakkal.
    Amugy a PBT sem elnyuhetetlen, csak sokkal ellenallobb. En mar nem valtanek vissza.

    Egyszeru billentyuzetek altalaban ABS kupakokkal es tamponnyomassal keszulnek; pont mint az olcso, nem vilagitos mechak. Az olcso vilagitos mechak martogatos eljarasa semmivel sem jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Sirandrish #47975 üzenetére

    A legkevésbé tartós a pad printed megoldás, amikor csak rányomtatják a szöveget a billentyűre. Háttérvilágítással nem kompatibilis.

    Ezután jön a laser etched/laser engraving, amikor lézerrel árkot vájnak a kupak felületébe, és ezt az árkot töltik meg festékkel. Háttérvilágítással nem kompatibilis. Testvéreméknek ilyen van a Masterkeys L billentyűzeten PBT-ből, 11 hónap után nem láttam náluk észrevehető kopást, míg másnak hetek alatt megkopik/elhalványul.

    Dyesub eljárás kupak anyagába úgy diffundáltatják bele a festéket, amely kellően mélyen belemegy az anyagba, hogy a kupak kopása közben se halványuljon a felirat. Háttérvilágítással nem kompatibilis. Hátránya, hogy csak sötétebb lehet a szöveg, mint a kupak, így fekete kupaknál nem alkalmazható. Másik hátránya, hogy nem olyan éles a szöveg kontúrja, mint doubleshot esetében.

    A doubleshot megoldásnál a kupakot két műanyagból építik össze, ez a legtartósabb megoldás, mert a felirat is műanyag. Háttérvilágítással akkor kompatibilis, ha átlátszó műanyagot használnak. Világítós mechanikus billentyűzethez a Ducky ad ilyet a One 2 sorozathoz, a Massdrop a sajátmárkás ALT és CTRL billentyűzetekhez, valamint Corsairhez vásárolható kiegészítő készlet.

    Mindenki más az olcsóbb, "mártogatós" néven hívott eljárást használja világítós kupakoknál: fogják az átlátszó ABS műanyag kupakot, festékbe mártják, lézerrel leégetik a felirat helyét, kap némi felületkezelést, és készen van. A hátránya a megoldásnak a technológiába kódolt kopás, mert az ujjaddal nem a kupak anyagát dörzsölöd gépelés közben, hanem a festéket. Egyes gyártóknak jobban sikerül a felületkezelés, egyeseknek nagyon nem. Kopáskor itt nem a felirat halványul el, hanem éppenséggel a felirat "nő" meg, és a kupak egyre nagyobb része válik a fény számára átlátszóvá.

    A kopás mértéke a felhasználó bőrétől függ alapvetően, én például nehezített terep vagyok a gyártóknak :) Nekem a doubleshot ABS kupakkészletem már 1 év után elkezdett fényesedni, most 2 évesen pár billentyű már Hadik András lovasszobrához hasonlít. És ez GMK kupakkészlet, ami a doubleshot ABS csúcsa, de az ABS akkor is ABS, legközelebbi nagytakarításkor már másik kupakkészlet megy majd vissza.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák