Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enton

    addikt

    válasz Throme #69921 üzenetére

    "O-ring lenyomáskor nem engedi koppanni a kupakot a plate-en."

    Ha egy kupak plate-et ér az már rég rossz, eddig összesen egy billenytűzetről tudok ahol ilyen előfordulhat[logi pop kapott egy plusz plate-et feletti műanyag díszréteget de a gyári kupakok is gomba alakúak, valószínűleg pont emiatt, illetve nehéz megtippelni hogy a tyúk vagy a tojás volt-e előbb].

    Ha egy kupak plate-hez ér ott vagy óriási a steb wobble, vagy nincs rugó a switch-ben, vagy sokkal rövidebb/kisebb mint gyárilag tervezték, vagy a kupakok lettek nagyon rossz méretekkel átengedve a cq-n.

    Maga az o ring akár a stemre rakod, akár a kupakra akkor is a kapcsolón belül fejti ki hatását mégpedig hogy a stem nem tud akkorát koppani a a kapcsolóház aljában. Vagyis a bottom out "megpuhul", sokan ezt nem szeretik, és ez némelyik halkított kapcsolón is megvan.

    A jó alapot meg meg már párszor leírta, hogy nem halk kapcsolókkal is létezik olyan felépítésű bill ami nem hangos minden szivacs és egyéb trükk nélkül. Tessék az olvasnivalók: [link] , meg egyet gyorsan kiemelve: [link]

    #69928 3.Aragorn:

    GMK botanical, azért a 150€ egy base-ért bőven drágább mint a linkelt 40-50$-os alis.

    [ Szerkesztve ]

    "mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Throme #69921 üzenetére

    Milyen alapról van szó?
    Van egy célod, hogy milyen billentyűzetet szeretnél, és alap alatt azt a billentyűzetet értem, amiből kiindulsz, hogy ezt elérd.

    Ha egy halkabb billentyűzet a cél, akkor eleve olyat veszel, ami halkított kapcsolóval jön, nem pedig egy floating design darabot próbálsz meg alakítgatni több-kevesebb sikerrel.

    Ha az a cél, hogy biztosan ne pengjen egy billentyűzet, akkor olyat választasz, amiben nem fém a plate, hanem műanyag (PP, POM, PC, nylon), FR4 vagy CF, vagy ha fém, akkor szivaccsal kitömöd a plate alatti részt, vagy eleve olyan típust választasz, ahol sikerült fém plate-tel is megoldani ezt az amúgy nem lehetetlen feladatot.

    Ha egy átlagosnál halkabb billentyűzet a cél, akkor valamilyen rugalmasabb és/vagy isolation mount felé mész el (többféle gasket mount és társai, leaf spring), ha extrém halk, akkor jól működő isolation mount kell és lehet, hogy szivacs is.

    Ellenben ha clicky a cél, akkor rugalmasság helyett egy merevebb felépítés a megfelelő.

    O-ring lenyomáskor nem engedi koppanni a kupakot a plate-en.
    Ahogyan Enton is kifejtett feljebb, ha a plate-en koppan a kupak, akkor ott valami nagyon el van rontva. Az O-ring azt akadályozza meg, hogy a kupak a kapcsolóház tetejéhez ütközzön, ahogyan a halkított kapcsoló is: a stem két oldalán alul és felül egy-egy szilikondarab tompítja a bottom outot (ahogyan az O-gyűrű) és a felfelé utat (az O-gyűrűvel ellentétben),

    Még a pc plate-en is koppan a kupak, az se egy puha, rugalmas műanyag.
    Bár a műanyagok közül a nylon, POM és PP is érezhetően puhább nála, de még így is eléggé rugalmas egy PC plate, TKL méretben erőlködés és sérülés nélkül U alakúra lehet hajtogatni. Volt top mount billentyűzetem PC plate-tel, nem halkított kapcsolókkal is kellemes tompított/muted hangzást hozott, bár az igaz, hogy az előbbi hármas sokkal inkább bejön (főleg a nylon).

    Ha itt is a kapcsolóra gondoltál, és továbbra is a halkság/fülnek kellemesebb hatás a cél, akkor eleve a magas hangú PC helyett mélyebb hangú nylon házas kapcsolókat érdemes használni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák