Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz geleati #23050 üzenetére

    Csak alapító okirat kérdése. Ikerházas/sorházas jellegű beépítésnél többnyire megoldható, hogy névre szólóan mindenkié a felette levő rész. (Ez a napelemtől függetlenül akkor is kérdés, ha pl. utólag tetőterezné be valaki.)
    Társasházi tulajdonban az elválaszthatatlan dolgokat szokták hagyni, pl. a közművek a lakásokig.

    A tej élet, erő, egészség.

  • dobolan

    senior tag

    válasz geleati #23050 üzenetére

    Azt kellene megnézned, hogy a maga a tetőszerkezet (gerendázat, szarufák, stb.) egy egységet alkot-e, vagyis pl. egy teljes tetőfelújítás esetén nem lehetne azt megcsinálni, hogy A épületen nem B épületen viszont igen. Ha egy egységet alkot, akkor azt szvsz társasházzá alakulás esetén sem lehet osztani, még akkor sem, ha a padlásteret elválasztjátok fallal.
    De amúgy ettől függetlenül a szomszédod nem egyezne bele? Szerintem egyszerűbb mindentől függetlenül aláíratni vele egy belegyező nyilatkozatot.

  • geleati

    tag

    válasz geleati #23050 üzenetére

    Sziasztok! Erre a hsz-re válaszolok, hogy visszakövethető legyen.
    Írtam a MÁK-nak ikerház, osztatlan közös tulajdon témában, hogy így támogatható-e a napelem, bemásolom a konkrét kérdést és választ:

    Kérdés: "Egy ikerház egyik felére szeretném igénybe venni az otthonfelújítási támogatást, amely egy helyrajzi számon van a másik féllel osztatlan közös tulajdonban és létezik hozzá használati megosztási szerződés. Az lenne a kérdésem, hogy napelem telepítésére elegendő-e egy tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozat (pl. ilyen: http://www.naplopo.hu/letoltes/napelem_engedelyeztetes/elmu-emasz/hozzajarulo_nyilatkozat.pdf), ahhoz hogy pozitív elbírálást kapjon a benyújtott támogatás vagy van erre másfajta formanyomtatvány?"

    Válasz: "Amennyiben több lakásból álló osztatlan közös tulajdonról van szó, akkor a Rendelet 9. § (3) bekezdés g) pontja szerint a támogatás csak arra az ingatlanra és ingatlanrészre vehető igénybe, amit közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalt használati megállapodás vagy bírósági ítélet körbehatárol. A megállapodás a jogutódokra is kiterjed. Ebben az esetben a támogatási kérelem tulajdoni hányadra vonatkozó részének kitöltésekor 100 %-ot kell feltüntetni és a megállapodást, vagy bírósági ítéletet a támogatási kérelemhez be kell nyújtani.
    Közös használatú, közös tulajdonú részre támogatás nem vehető igénybe.
    Azokra a napelemes rendszerekre, amelyek esetén a villamosenergia-vásárlási szerződés 2021. július 1-je előtt kerül megkötésre, még a szaldós elszámolás vonatkozik még akkor is, ha a támogatási kérelmet a felújítási munkálatok végén, 2021. június 30. után nyújtják be. Ebben az esetben nem kell majd csatolni a kérelemhez a Rendelet – 2021. július 1-je után hatályba lépő – 9. § (3) bekezdés u) pontja szerinti dokumentumokat, de szükséges lesz a kivitelező azon nyilatkozata (a 9. § (3) bekezdés s) pontja alapján), miszerint az anyagköltség és a vállalkozói díj összesítve a 450.000 Ft/kWp összeget nem haladja meg."

    Viszont az én használati megosztási szerződésemben egy szó nem esik a tetőről (nem úgy, mint aujjobba társasházi okiratában). Így viszont nekem még mindig nem egyértelmű, mert az én megosztási szerződésemben ilyenek vannak:
    "Így az ingatlan azonos helyrajzi számon, de a valóságban egymástól elkülönült - a felek által kizárólagos birtokában és használatában lévő - két lakásból és a hozzátartozó telekrészből áll.
    ...
    a tulajdonostársak a saját tulajdoni illetőségüket minden további nyilatkozat adása nélkül megterheljék."

    Bocsi, ha hosszú lett :B

    Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

Új hozzászólás Aktív témák