Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agyarka

    aktív tag

    válasz biker #975 üzenetére

    Hrsz re nincs mérőóra szám megkötés. Az MEE VET azt írja elő, hogy egy ingatlanon már 3 csatlakozás lehet. A kettő nem ugyanaz!
    Be kell szerezni a másik 3 tulajdonostól az ingatlan megosztásra vonatkozó nyilatkozatot és megosztási vázrajzot, valamint a hozzájárulást a munkavégzéshez ( szolgáltató formanyomtatványa). Ezen kívül kell tulajdoni lap, földhivatali helyszínrajz, térképvázlat. Be kell menni személyesen az ügyfélszolgálatra és beadni a teljesítmény bővítésre a papírt. A helyszínrajzon meg kell jelölni a külön bekötést, és az új mérőóra helyét. Mivel a többi lakás egyetlen bekötésen van, őket nem bolygatják, kapsz egy külön (jelen esetben a 2.) csatlakozást. Egyedüli gond, hogy fel kell túrni a sorban előtted állók kertjét, majd vissza kell állítani az eredeti állapotot ( vagy légkábel és segédoszlopok). Ebben a legnehezebb a szomszédok beleegyezése.
    A kivitelezése annyival drágább mint egy sima szabványosítás, hogy nagyobb távolság miatt több földmunka ( vagy +1 segédoszlop) és mint irtam vastagabb vezetékezés szükséges.

    Mielőtt azt mondod, ez nem megy, nálam erre 3 ELMÜ engedélyes villanyszerelő, két tervező villamosmérnök is azt mondta nem fog menni. Kénytelen voltam személyesen utána járni, és ment, teljesen szabályosan, minden stikli nélkül.
    A segédoszlopnál a műszaki ellenőr kötözködhet, érdemes a feszítő oszlopot (EG) megvenni, műbizonylattal még a csavarokról is. Utólag nem bonyolult, csak ki kell ismerni a rendszert, a sok apró, idegesítő, nem nyilvános előírásaival. Ez ami csúnya, hogy az ELMÜ csak az ajánlott szerelőinek adja át az aktuális előirásait, mert ezzel erősíti a piaci helyzetüket. Holott amit leírtam, bárki megcsinálhatja (akár magának), csak utána egy mérőhely felülvizsgálatot kell végeznie egy arra feljogosított személynek.

  • agyarka

    aktív tag

    válasz biker #975 üzenetére

    A lényeg, Te leválni szeretnél egy nem szabványos rendszerről, és bővíteni akarsz, amiért fizetsz is nekik teljesítmény bővítési díjat. Ez a fő érv az ügyfélszolgálaton ( miután minden felsorolt papír megvan).
    A szomszédoknak meg érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy mi történik akkor, ha véletlenül megrongálódik az egyetlen betápláló légkábel, vagy az első lakásnál a főelosztó ( vihar, túlfeszültség).
    Elárulom. Az ELMŰ ragaszkodna a teljes szabványosításhoz, az pedig mindenkinek a társasházzá alakulással valósítható meg. Addig senkinek nem lenne árama, akár hónapokig. Még annak sem aki időközben HMKE -t telepít arra az egy légkábelre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák