Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz PeliScan #1 üzenetére

    Csá

    Az akkuelemek elég bajos téma, nagyón sok baj van velük. A mobil akkukkal meg pláne, de ez részben köszönhető a telefonok töltési mechanizmusának is, gyakorlatilag mindíg gyorstöltenek és a régi példányokon és egy-két újabb modellen kívül a többi nem végez kisütést a már kimerült telepen, pedig akkor abban még van bőven árom, csak a feszültsége alacsony már a készülékek normál üzeméhez.
    Tehát, Van jó és rossz taőasztalatom is a NiMh akkukról. Állítólag mindenben jobbak, mint az elődeik, a NiCd akkuk, de én nem osztom ezt a véleményt. A legelső - és ha valakinek van egy multimétere, meg is mérheti - a fémhidridek egyszerre kevesebb áromot tudnak leadni, mint a kadmiumosok. Állítólag kevesebb az emlékezőtehetségük, mint a kadmiumosoknak, tehát a nem teljes lemerítésre és a rátöltésre kevésbé kellene érzékenynek lenniük, de a gyakorlatban ezeket is érdemes, ha lehet, minden töltés előtt teljesen kimeríteni, ízzóval vagy megfelelő ellenállással sorba kötve. A standard töltésük az akkuknak rendszerint a kapacitásuk 16h szokott lenni a kapacitásuk tizedével (ráírt mAh/10).
    Vannak olyan 500mAh-s NiCd akkuim, amik vagy 10 évesek és feltöltött állapotban a mérőműszerem 20A-es méréshatárárt túlhaladják, míg a félvéves 2200mAh-s NiMh akkuim csak 16A áromot adnak le egyszerre. De igaz, hogy azt igen tartósan. Persze az ilyen mértékü terhelés nehány másodpercnél nem lehet több, mert az már komoly károsodásokat okoz az akkuban, sőt fel is robbanhat. Ugyanez a helyzet a tartós rövidzárlattal is. Én nekem az ANSMANN NiMh akkukkal van eddig jó tapasztalatom, a digitális fényképezőt nagyon jó viszik, de az MP3 lejátszót is. A GP és hasonló egyéb márkákat nem ajánlom, van olyanom is, kb. 5 töltési ciklus után már legfeljebb csak a kapacitása felét teljesíti. A töltőkről annyit, hogy a jobb kompjuteres töltők elvileg inteligensen meg tudják határozni a cellák kapacitását és a használat során bekövetkező kapacitás csökkenést is figyelembe véve töltik a legmegfelelőbben az akkukat. Sőt ezek még kisütést is végeznek töltés előtt, és a régen nem használt, úgynevezett passzív állapotba került cellák regenerálását is el tudják végezni, többszöri kisütés feltöltési ciklussal (ált. 6 ciklus). Persze ezeknek áruk is van, olyan 15-20eFt körül vannak. Hogy az egyes márkákon belül az egyes termékek is mennyire nem egyformák arra jó példa a sajátom, az ANSMANN 1100mAh-s NiCd akku, amiből megvettem 4-et is, gyengébben teljesített, mint a 10 éves 500 mAh-saim. Ugyan volt benne árom, de igen keveset tudott egyszerre produkálni, ami pedi a korábban felsorolt két nagyfogyasztásu eszköznél előfeltétel. Külömben azzal állunk szemben, hogy feszültség szerint feltöltöttek az akkuk, de a keszülék csak legfeljebb egy fél órát képes menni róluk, viszont kisebb fogyasztásu és nem feszültségérzékeny eszközöket pl. zseblámpát még akár orákig is működtet lassú feszülséeséssel.
    Egszóval igen nhézügy, nagyon zavaros a piac.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák