Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz kali #20471 üzenetére

    Majd kipróbálom, de nincs eltérés aközött amit mondunk.

    Helytelen a fogalmazás, ha van egy b/g kliens, akkor az n nem n-el kapcsolódik. Csupán nincs csatornabonding, innentő viszont viszlát 300 Mbit/sec. (És ez a lényeg !!) Persze elméletileg, az n szabvány önmagában is többet tud a g-nél, hiszen egy csatornán is 150Mbitet igér, de a gyakorlatban a 2,4-es sávon, n szabvány sem tud sokat. Egy lakótelep pl hemzseg a t-home kirakott N-es wifijeitől, ha nem is használják, akkor is zavaró tényezőnek ott van.

    A tuti, az az AN, azaz 5GHzen N szabvány csatornabondinggal. Az hasit.

    Egyébként az én problémám, hogy az N-es "tescos" routerek (bocsi mindenkitől de én kb igy nevezem a kereskedelmi forgalomban kapható kvázi routereket, amik limitált tűzfalszabállyal, és általában 1 Wan, 1Wifi, 4 Lan porttal rendelkeznek) web felületén a rajta lévő szofverek elég limitált beállithatóságot adnak.(Kedvencem amikor a routerben van egy box, tűzfal be/ki, nos ezen én mindig mosolygok. :), ettől a user megnyugszik, hogy na lám, nekem aztán be van kapcsolva a tűzfalam.. )

    Visszatérve a wifire, amit látok ilyen routert soknak a kezelőfelületén még azt sem lehet beállitani, hogy wpa vagy vpa2-es titkositást akarsz e használni. Olyan van, hogy nyilt/wep/wpa_wpaa2_auto. Ez ugye nem egy wifi beállitás, vagy igen? Csatorna: Auto. Na ettől már általában sirok..

    Ezek nem igazi routerek, alkalmasak bizonyos limitált routing feladatok ellátására, de nem szabad tőlük csodákat várni. Én azt gondolom, hogy egy gagyibb router simán visszavált akár azt is hazudja magáról, hogy csak b/g szabványt támogat, ha nem csak N-es eszköz csatlakozik.

    Valószínűleg egy ilyennek a tesztjét olvasva maradhatott meg bennem a legelső hibás hozzászólás.

    Sajnos a jónak ára van. Az általam már elég jónak itélt mikrotik 493G két wifi kártyával 60e felett van, és még érteni is kell hozzá :( Viszont akit eddig sikerült átállitanom ilyenre, az mindig meglepődik, hogy mekkora (természetesen a mikrotik javára), a különbség. Nem véletlen, hogy van internetszolgáltató aki évekig tisztán mikrotik routerekkel látott el egy fél megyét internettel !

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • mszl

    aktív tag

    válasz kali #20471 üzenetére

    Szia!

    Én nem a menetközbeni sebesség különbségtől "aggódom", hogy hanem amikor kapcsolódok akkor mindig más sebessségűnek látja a routert, a kapcsolati sebesség az egy dolog, hogy változik de ettől még szerintem az atheros kártyát mindig 300 v 450Mbps sebességnek kellene látnia csak nem tudja kihasználni.
    Itt van egy-két hozzászólásom az ATOM topicból, hogy jobban érthetőbb legyek képekkel.

    [link]

    Én erre keresnék valami okot, de szerintem driver hibája lesz. (mert elvileg a kártya elég új fejlesztés) Hiába dobom fel a legújabb drivert akkor az adó teljesítmény már csak 15dBm lesz ezért gondoltam routerboard-os megoldásra, mert azok nem Home Made kategóriába esnek.
    A kapcsolódási és a lehetséges max sebessségekre nézz rá. :( Ha egyszer a max-ot 195nek mutatja akkor hogy lehet 300-al kapcsolódi??? :( Ezek a gondok amikre választ keresek, és mivel nem vagyok villamos mérnök nagyon szivesen fogadom az építő, segítőkész kritikákat !!! :R :R

    Előre is köszönöm!!

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

Új hozzászólás Aktív témák