Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Murdock1981 #33065 üzenetére

    Ilyeneket ne írj, tanácsolj a többieknek mert fura legendák lesznek belőlük. Nincs olyan, hogy 5V-os meg 5.2V-os tápegység. Kétféle 5V-os tápegység van:
    - ami el tudja látni a Pi-t árammal
    - ami nem tudj ellátni a Pi-t árammal
    Semmi köze ahhoz, hogy ez most 5V, vagy 5.2V. 5%-os tűrést feltételezve 4.75 - 5.25 között bármi jó lehet, ami megfelelően stabil, szűrt. Természetesen üresjáratban a kapocsfeszültség magasabb a névlegesnél, és terhelés hatására eshet pár tized V-ot. Ez teljesen normális jelenség így működik a fizika. A baj akkor van amikor annyi energiára van szükség, amit a tápegység már nem tud leadni. Ekkor bezuhan a kapocsfeszültség, megjelenik a kis szivárvány, vagy csak lefagy, esetleg el sem indul.
    A kínai filléres gagyik tengerében könnyen belefut az ember olyan tápegységbe, ami nem megfelelő a Pi számára, hiába van rámatricázva 3A. Ha az elektronika erről nem tud, és még 1A-t sem tud kiizzadni magából, nem lesz jó. A másik hunyó lehet maga a kábel. Hiszen azon is szeretnek spórolni. Nem jól vezető anyagból kis keresztmeszetű vezetőt használnak. Tehát hiába van egy erős jó minőségű tápegységed, ha gyenge a kábeled, az ellenállása miatt eshet rajt akkora feszültség, hogy szivárványozik, el sem indul, vagy bizonytalanul a Pi. Ha a tápegység USB csatlakozós, és nem beépített vezetékje van, a kábelt, ill. magát a tápegységet ki lehet mérni az USB portra dugható feszültségmérővel.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák