Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz cigam #41953 üzenetére

    Köszönöm, azóta megoldottam! :B

    wassermann: Sajnos nem fogom tudni kipróbálni a tesztet, mivel legyalultam azóta a raspberry ost és jelenleg void linux fut a ketyerén. Pár parancsot át kellene írnom. Lehet majd megteszem egy unalmas órában.

    azbest: Gondolkodtam a javaslatodon, hogy valószínűleg a kicsit nagyobb teljesítményű Pi-k közt is van OTG képes, de arra jutottam, hogy ott meg az áram felvétel is nagyobb. Nekem meg az a fő szempont, hogy ne kelljen külön tápolni. Sajnos a router USB-je nem igen tudna elbírni egy rendes méretű rpivel.

    --

    Nem akartam elhinni, hogy a pi zero ennyire használhatatlanul lassú néhány esetben, pláne ugye a stubbys dns feloldás 2 másodpercben elêg meredek volt. Oké, hogy karcsú a hardver, de már egy mezei apt installra, ami felrakja az mc-t és a függőségeit, fél órát kell várni?

    Gyanús volt, hogy akkor ennyit tud a hw, pedig mondom, alig volt kihasználva htop szerint. Ennek ellenére pusztán elvetemültségből nekiálltam portolni direkt a zerora egy Void Linuxot, ami pont megfelelt az igényeimnek, mert volt glibc-s buildje, volt direkt armv6-ra fordított image és a rootfs nagyon minimális frissen telepítve. Beletelt kis időbe, míg sikerült direkt a pi zerohoz írni egy patch setet, illetve mire a wifit működésre bírtam, de bebootolt. :Y Hát már első érzésre is jóval használhatóbb a rendszer, mint a raspbian. A rootfs kezdetben 32 MB volt. Fel akartam rakni a pihole-t, de meglepődve tapasztaltam, hogy nincsen manuális telepítési instrukciójuk, így órákat kellett arra szánnom, hogy a telepítő szkriptből kihámozzam milyen fájlok kellenek a pihole elindulásához, amiket szépen egyesével létrehoztam. Ez arra is jó volt, hogy ráébredjek, mennyi béna döntés van security szempontjából az alap telepítő szkriptben. Végül elindult a pihole mindenestül, végül a stubby került fel kíváncsiságból, ami nagy meglepetésemre a raspbiannal azonos módon felkonfigolva 100 ms alatt oldott fel mindent.

    Elgondolkoztam, hogy ez hogy a fenébe lehetséges, végül azt a következtetést vontam le, hogy raspberry os liteból csak egy univerzális verzió van 32 bitre, ami nem az armv6-os CPU-ra van optimalizálva teljesen. Míg a void minden csomagja, beleértve a stubbyt is, erre az architektúrára volt lefordítva.

    Utoljára pedig fel akartam rakni egy doh klienst is, ami a cloudflared lett. Kíváncsi voltam, hogy ő hogy teljesít és meg kell mondjam, pár tizeddel gyorsabb, mint a stubby. Sajnos nem volt megfelelő armv6 buildjük, ami a githubon volt, az fel se ment "invalid instruction" hibával elszállva. Szóval ezt is kézzel forgattam le egy másik arm vps-en jó pár optimalizációval.

    Szóval elképesztő használható ez a kicsi pi is. Azóta raktam rá librespotot is és Bluetooth spotify lejátszónak is van használva, meg egy apró postgresql adatbázist és freeradiust. Minden gyönyörűen működik és alig megy a load avg 0.10 fölé. A RAM használat meg 89 MB per pillanat. Szerintem megtalaláltam a tökéletes megoldást. :C

    Amit viszont nem értek, hogy látszólag nem igen van hasonló próbálkozás, sőt alig van közvetlenül armv6-ra elérhető disztró. Talán ubuntu, vagy arch, ezekre nem néztem rá. De mondjuk ezek egyike sem igazán lightweight. Fura, hogy ennyire el lenne hanyagolva a pi zero és első generációs pi támogatás? Vagy mi ennek az oka?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák