Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Goblin12 #5 üzenetére

    Marhaságok ezek sok-sok okból. Alapvetően ebből a táblázatból indulj ki. Aztán vedd, hogy ma talán 3 olyan Wi-Fi adapter létezik, ami 3 adatfolyamot képes kezelni, ergo ac-s rendszerben 160 MHz-es csatronaszélességgel 3x867 Mbps ami elméletileg 325 MB/s-ot jelent.

    És most jöjjön a gyakorlat. A 3 adatfolyamos adapterek 80 MHz-es csatornaszélességgel, ac-s Wi-Fi-vel általában 50 MB/s körüli maximális tempóra képesek, tehát dupla, 160 MHz-es csatornán reális lehet a 100 MB/s körüli sebesség - gyakorlatban.

    A dolgok jelenlegi állása szerint soha nem lesz 3-nál több adatfolyamos Wi-Fi adapter, mert egyszerűen nem tudják gazdaságosan megcsinálni. Jelenleg egyébként routerből sem tudok 3 adatfolyamnál komolyabbat, de ott elképzelhető akár a 6 adatfolyam is. A sok adatfolyam a Beanforming kapcsán lehet érdekes, amikor a sávok dedikáltan kapcsolódnak egy készülékkel. Pl. az 1-es számú antenna csak és kizáróag a telefonodnak sugároz, a 2-es számú meg csak a tabletednek, a 3-5-ös meg a háromsávos Wi-Fi adapteres PC-dnek. Ez sokkal hatékonyabb adatátvitel biztosít annál, mint amikor az 1-5-ös antenna sugároz mind a 3 eszköznek egyszerre, párhuzamosan, egymást zavarva.

    Végeredményben pedig a Wi-Fi ac valódi lényege nem a sokcsatornás csúcssebesség, hanem az okostelefon. Oda ugyanis reálisan csak egy adatásvot lehet beépíteni és ott nem mindegy, hogy 80 MHz-en 433 Mbps elméleti (gyakorlatban legfeljebb 15-18 MB/s) vagy 160 MHz-en elméleti 833 Mbps (gyakorlatban tippre 30-36 MB/s) áll rendelkezésre, az n-es 150 Mbps (vagy 75 Mbps) elméleti sebessége helyett. Gyorsabb átvitellel kevesebb ideig fogyaszt a Wi-Fi adapter, így jobb lehet az akkuidő.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák