Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz .mf #19 üzenetére

    ez így nem kerek, több szempontból sem!
    egyrészt az n szabványos és mimo képes eszközökön (router...stb) nem szabad különbözőre cserélni az antennákat, vagy mindegyiket cseréled azonosra, vagy egyiket sem, illetve elhelyezésileg/helyiségileg sem szabad a leírástól eltérően szétválasztani azokat, ellenkező esetben alávágsz a mimo működésnek, de akár a wifi szórásnak/kapcsolatnak is, másrészt nincs g+n és csak g-s antenna, mert a 2.4 GHz értékű g és n szabvány alatt is működik, amire te gondolhatsz, az a dual band antenna lehet, ami 2.4 és 5 GHz képes, azt cseréled csak 2.4 Ghz értékűre, és az működni fog g és n szabvány alatt is, de nem lesz 5 GHz szórás.
    a hozzászólásod második felébe inkább nem megyek bele teljes részletességgel, de normális esetben nem felel meg a valóságnak, mert a g szabvány "mérhető" sebessége jobb esetben is csak bő 20 megabit/sec (az 54-es kapcsolat, a 108-as és a 125-ös super-g valamivel több, de jellemzően az is maximalizálódik 30 megabit/sec környékén), viszont az n szabványos 300-as és mimo képes kapcsolat ideális esetben jóval többet tud, még 2.4 GHz alatt sem probléma a 80 megabit/sec "mérhető" átvitele, 5 GHz alatt pedig még több sem, az ac eszközökkel meg már a 240-es net is teljesen átmegy, és normális esetben nem csak azonos helységben lévő két eszköz között.
    igaz, az 5 GHz már valóban fogékonyabb a befolyásoló tényezőkre, de cserébe gyorsabb átvitelre képes és kevésbé telített egyelőre a sáv, ami nagyobb panel...stb esetén nem jön rosszul, ahol sok elérhető idegen hálózat adott.
    abba pláne nem megyek bele, hogy vesz valaki egy n szabványos és mimo képes (300-as vagy jobb) routert, és várja a csodát, közben az ellenoldali wifi modulja nem mimo képes, csak 150-es, esetleg 72-es kapcsolatra képes...
    nem tudom, hogy honnan rendeltél 16 dBi értékű antennát, de arra is érdemes figyelni, hogy sok ebay...stb forrású eszköz közel sem tudja a ráírt értéket, sokszor nem, vagy csak alig tudnak többet, mint a routeren lévő gyári.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz pakriksz #53 üzenetére

    másnál meg 3 téglafalon keresztül is jó az n szabványos kapcsolat, mert ez több tényező függvénye is...
    nem csak a routeren múlik, hanem az ellenoldalon is, az eszközök beállításán, és a környezeti tényezőkön is.

  • kali

    legenda

    válasz pakriksz #56 üzenetére

    téglából van, de akkor a lényeg nem ment át számodra; több tényező függvénye a wifi kapcsolat.

  • kali

    legenda

    válasz pakriksz #59 üzenetére

    szó sincs irányított antennákról, csupán minden környezet más és más, a te eszközeid máshol azonos(nak tűnő) környezetben is teljesíthetnek jobban vagy még gyengébben, és persze fordítva is igaz, kipróbálnál még más eszközöket, és azok is eltérően teljesítenének, több tényező függvényében.
    a mobiltelefonok jellemzően nem mimo képesek, de ha kipróbálsz a minimum 300-as és mimo képes routerrel egy szintén legalább 300-as és mimo képes ellenoldalt, akkor azért más lesz a helyzet, és nem csak a sebesség, hanem a kapcsolat "minősége" szempontjából is.
    nem ismeretek az eszközeid típusai - a mobilok nem annyira érdekesek, inkább csak a többi -, illetve a beállítások sem, így még a környezet sem feltétlenül mérvadó, és semmi esetre sem általánosíthatsz a gyenge n szabványra, annyi hibalehetőség adott nálad.
    csak egy példa; tl-wdr3600 router és iphone 5s telefon, panel (150 lakás, rengeteg elérhető idegen hálózat), 3 fal (egy vastag főfal, és két vékonyabb válaszfal) és úgy 10 méter távolságra is maximális jelet mutat a telefon, pedig 5 GHz kapcsolatról van szó, a notik 2.4 GHz kapcsolatnál szintén mindenhol hozzák a maximumot, pedig csak az egyik 300-as és mimo képes, a másik csak 1t1r modul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák