Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz adamssss #9 üzenetére

    Mi van??? Melyik párhuzamos univerzumból írsz, ahol jó az Tegra3 energiagazdálkodása?
    Gyenge GPU, rosszul skálázódó magok, vicc kategóriába számító energia gazdálkodás, mi a fene benne a jó?
    (A legerősebb GPU revizó is egy 2éves PowerVR fele, jelenleg a csúcskategóriában messze elmarad mindnetől, egyedül a (le)fizetett fejlesztők hitetik el, hogy a Tegra jó valamire...)

  • vicze

    félisten

    válasz adamssss #12 üzenetére

    Hm hát jól megmutattad...
    Csak akadnak kisebb problémák...
    CPU teljesítmény:
    Aki tényleg azt hiszi, hogy 4db Cortex-A9 mag ugyan olyan gyors, mint 4db Cortex-A15 utasításkészletet használó Krait (nem A15-ös), az nincs tisztában a technikai hátérrel.
    Csak megsúgom, hogy a benchmarkok kb. képtelenek a technikai fejlődéssel lépést tartani, és kis millió dolgot súlyozás nélkül néznek, tehát a CPU nagyobb pontszáma eltörpül a többi mellett.
    Pontosan a Linpack az egyetlen általánosan használt teszt, ami a CPU nyers erejét mutatja és azt is, hogy a sok mag hogyan skálázódik. Itt végképp kitűnik az architektúra előnye, és hogy a gyártók CPU-ja hogyan skálázódik több magra. (A skálázódás Tegra 3-nál sokat javul, mert a 2-nél ez a 0-koz konvergált...)

    Energia gazdálkodás:
    A 5. mag az egyik legrosszabb és legszánalmasabb mérnöki megoldás. Csak hát az nVidai csodás mérnökei képtelenek voltak megoldani, hogy a magok aszinkron módon legyenek kezelve, azaz külön-külön órajelen, és így kikapcsolható is lenne egyesével bármelyik, érdekes minek másnak ez megy...
    Tehát meséld el hogy miért jobb, az 500-as fix órajel és a állandóan futó szinkron órajelű 4 mag váltogatása? Ja igen magasabb fogyasztás eredményez a kapcsolgatás, és a sok mag egyszerre történő használata magas órajelen.
    Csak hogy megalapozzam link
    Mindegyik tesztben kis fogyasztású feladatot végeztek (böngészés), itt a Tegránál csak a 5. mag jár, illetve néha váltogat. És az eredménye az, hogy a két One X (csak a SoC a különbség) 1,5x-es különbséget produkál.
    Szóval miért jó a Tegra3 energiagazdálkodása?
    (A Optimus G-t nézd, a N4 egy elcseszett konstrukció sajnos...)

    GPU:
    "tegra3-on néznek ki a legjobban az androidos játékok", tehát továbbra is ott tartunk, hogy az nVidia fizet a fejlesztőknek, hogy más GPU-n deaktiválják, az effekteket, hogy piaci előnyhöz jussanak, ez miben is mutatja meg a GPU technikai előnyét? De legalább a ****vakítás megvan...

  • vicze

    félisten

    válasz adamssss #15 üzenetére

    Nem egészen. Nem csak az S4-re vonatkozik (csak ott kiugró, nyilván jól demonstrálható), hanem minden más megoldásra Exynos 4/5 OMAP 5 (ha egyszer kiadják), és még a NovaThor is.
    Következőket állítottad:
    "Az energiagazdálkodása mind a mai napig a legjobb"
    "proci része a T33-nak, felveszi a versenyt az S4-ekkel"
    Na most erre a kettőre próbáltam rácáfolni, talán sikerrel, ha van ellenérv szívesen hallgatom.

    Sose mondtam, hogy szar és használhatatlan, hiszen jól működik pontosan úgy ahogy kitalálták és megbízhatóan teszi a dolgát. Technológiailag tartom nem jó megvalósításnak, és hibás elgondolásnak magát az 5. magot. (Elsőre tök jól hangzott, csak miután egyre jobban utána olvastam, annál rosszabb és rosszabb dolgok derültek ki.) Végső soron nem rossz, de van jobb és olcsóbb.
    Mellesleg szegény N4 is egy elbaltázott konstrukció lett végül, hiszen a HW-san azonos Optimus G-nél semmi ilyen gond nincs, szóval nem a SoC hibája...

    Attól mert lassabb a Tegra GPU-ja ugyan úgy futtat minden játékot, nyilván valóan, ezt se cáfoltam.
    Ők voltak az első a 4 maggal, most ők az utolsók teljesítményben, ez természetes.

    Tegra4 akkor tudna igazán nagyot szólni jelenleg, ha LITTLE.big-et valósítaná meg egy 2-2-es felállásban, tehát 2 A15 és két A7 aszinkron frekvencián skálázódó magokkal, és egy bitang erős GPU-val. Jelenge ezzel tudnának a konkurencia elé kerülni.

  • vicze

    félisten

    Na kiszivárgott.
    Remélem legalább az 5. mag egy A7-es... De emgint maradt a szinkron órajelen járó 2-4 mag, 0 előrelépés. :(

  • vicze

    félisten

    válasz namaste #25 üzenetére

    Az nem architektúra függő vagy hozzárakod az ARM-hez vagy nem. Exynos 4(4 magos)/5 tudja, és OMAP 5 is tudni fogja (ha lesz egyáltalán...), Sanpdragonok tudják. Amennyire olvastam minden A15-ös tudni fogja, csak ugye van jelenleg 1 szem...

    Jó nem úgy mondom, hogy 0 előrelépés, hanem így nincs semmi technikai előnye a többiekkel szemben hosszútávon, ha jön a 4magos Exynos 5, akkor szinte minden téren jobb lesz, elvileg ott a Mali-T658 lesz benne, ami végképp gyorsabb lesz. Most kb. 2-3 hónapos piaci előnye lesz a nVidiának, az a kérdés mennyire tudják kihasználni. Igazából azt mondom, ha egy A7-es mag az 5. még jó is lehet, de ha nem akkor elég rossz lesz a fogyasztás mivel a A15 nem túl spórolós...
    Ja igen és a Qualcomm nagyon hallgat pedig ott is jönnie kéne lassan egy frissítési ciklusnak.

  • vicze

    félisten

    válasz namaste #28 üzenetére

    Hát még itt van infó róla, hogy a 2 magossal ellentétben a 4-magos már elvileg aszinkron. Illetve 381. oldal, remélem jól értem és ez az. :)

    Qualcommnál január februárra gondoltam, de még márciusban se lennének nagyon elkésve ha már gyártható termék lenne.

Új hozzászólás Aktív témák