Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • übiii

    tag

    válasz sutszi #7 üzenetére

    +1
    Nem tudom elképzelni,hogy ekkora helyre is olyan hatékony hűtést/hőelvezetést tudtak tervezni...

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz sutszi #7 üzenetére

    "Egyszerűen nem értem az ilyen mértékű vékonyság alkalmazását... lassan a használhatóság rovására megy."

    Mert nem úgy gondolkodsz mint egy átlag vásárló. Tudomásul kell venni azt a tényt, hogy a laptopok mára már egy olyan használati tárggyá váltak amiknél a funkcionalitás mellett fontos a kinézet is, hiszen legtöbbször magunkkal cipeljük, közszemlére tesszük mások előtt vagy a lakásunkban és azt nem lehet elvitatni az ultrabooktól, hogy szépen megtervezett, dizájnos termékek, messze szebben néznek ki mint a hagyományos notebookok.
    Nekem is nagyon fontos, hogy a tárgy amit otthon használok ne csak használható, hanem szép is legyen, és ezért még némi plusz pénzt is hajlandó vagyok kifizetni.
    Ezért van az, hogy manapság az átlagjúzer (nem az árérzékeny magyar) aki laptopot vesz és bemegy egy műszaki boltba/szalonba, először a külső alapján választ, szép lapos-e, megemeli, hogy elég könnyű-e, szép a színe, anyaga stb. és baromira nem érdekli a teljesítménye, milyen hűtés, processzor van benne, és egy átlagfelhasználó szempontjából ez nem is lényeges. Max annyit kérdez az eladótól, hogy mennyit bír az aksija, és hogy Windows van-e benne. És ezt a gyártók is tudják, nem "hülyültek meg teljesen"

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • rudi

    nagyúr

    válasz sutszi #7 üzenetére

    Vegyük mondjuk a Macbookokat, mert ott jól követhető a vékonyításos dolog valódi oka. Volt a 13,3-as alu Macbook 2 kiló körül, már az is egy nagyon kellemes megjelenésű igaz egy hüvelykes vékonyságával ma már nem trendi gép. Hogy spóroljanak durván fél kiló alumíniumot, kitalálták, hogy legyen Air, hogy a felhasználónak az egyik legfontosabb tétel a vékonyság. Nagyjából ugyanakkora méretű alaplap, adattár, kijelzőpanel, akku, szóval hardver van az Airban mint a sima Macbookban, de lespóroltak fél kiló anyagot, és mégis el lehet adni ugyanannyiért sőt akár drágábban is mint a masszívabb Macbookot. És mi lett a 13-as Macbookkal? Eltűnt, az Air megjelenése után kb. 4 évvel.

    Mint a fórumos hozzászólások is mutatják, a 4 év alatt sikerült úgy tekerni a marketing gépezetet, hogy létrejött a réteg, akit meggyőztek a vékonység fontosságáról, pedig csak egy durván 25%-os anyagspórolásról van szó :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák