Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    válasz Móci #4 üzenetére

    hát azért ez inkább fájlszerver, mint "szerver", arra meg bőven jó az n280 is (nekem n270 van és unatkozik egész nap így is...). nyilván nem kell rajta virtual servereket hostolni meg nagylátogatottságú weblapokat hostolni meg belső hálón titkosítani meg ilyesmi. fájlszervernek, archiválni, streamelni meg elég ez is bőven. csak annak meg sokat zabál.

  • bsh

    őstag

    válasz Móci #9 üzenetére

    nekem a home serverem (és seedbox) egy asus eebox b202, atom n270, 1 giga ram, 160-as vinyó, eszik 5 wattot. linux van rajta. 24/7 megy, méghozzá gui-vel (xfce), mivel olyan perverz vagyok, hogy azureust használom grafikusan :) (ami állítólag bloatware és elzabálja az erőforrásokat, tehát a biztonság kedvéért felvettem a java vm memóriáját jó nagyra :D) hát nem szaggatja szét magát a java, az tény, de azért szépen fut. memória max félig telik meg pár hetes uptime alatt. otthoni hálózatot bőven kiszolgálja, a gigabitet is majdnem bírja (a vinyó fékezi inkább), a samba is elfogadható sebességgel megy. ezenkívül ftp szerver, postfix, imap szerver, minimál webes admin felület is fut rajta, a szokásos monitoring cuccokkal, ssh-val, ilyesmi. a feladatra tökéletesen elég, a proci folyton 800-on fut és így is max 5%-a van kihasználva általában, úgyhogy bőven jó. egyetlen gyengéje a lassú procinak az openssl, mivel az csak 1 magon fut és ahhoz nagyon sovány a proci, max. 4-5 Mbyte/s-t tud így (de a phenom II x4 940-es gépem sem tudja ssl-el kitolni a gigabitet), szóval belső hálón nem kell nagyon titkosítgatni (fölösleges is), internet felé meg a 4-5Mb/s is sokszorosa a sávszélességemnek, szóval így is elfogadható.
    ha még szükségem lenne rá, akkor egy kis apache-ot is bírna, de csak módjával azért. de ilyenre nincs szükségem.
    szerintem otthoni kis szerverre ennyi bőven elég, és ezt meg röhögve viszi az atom is.

  • bsh

    őstag

    válasz Móci #12 üzenetére

    ez egyáltalán nem sok szolgáltatás és nem is erőforrásigényes dolog egyik sem (amíg nem akar az ember mindenáron titkosítani). így is a java a legnagyobb erőforrásfogyasztó a maga 3-4%-ával (800mhz-en, kábé 200 torrenttel) ugyanezt egy rtorrent vagy hasonló megoldaná kevesebből, de én szeretem az azureust :)
    itt egy napi cpu használat és egy napi load eloszlás.

Új hozzászólás Aktív témák