Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz Pug #35 üzenetére

    ez erős szarkazmus és sarkítás... :U

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Raucher

    tag

    válasz Pug #42 üzenetére

    "Lényegében a szóban forgó "reform" az esetek 99%-ban csak is az Intel érdekeit szolgálja."

    Tulajdonképpen igen, de nem teljesen úgy ahogyan levezeted. De nem mennyünk a dolgok elejébe. Le lehet ezt szépen vezetni.

    Kezdetben kevés gépet lehetett eladni, de azokat csillagászati áron. Ahogyan nőtt a felhasználok tábora, úgy csökkent az egy gépen realizálható profit. Ez ugye, idáig OK. A kapitalista haszon megmaradt, sőt nőtt, viszont a vásárlók is jól jártak.
    Ha átmeneti problémák sötét felhői gyülekeztek az égen, megpróbálták csökkenteni a haszon tortájából osztozni akarók számát. Így repült ki a VIA, a chipset piacról. (Nem hiszem, hogy bárki is visszasírja őket. Nagy eséllyel most végleg fog távozni a x86 világából.)
    Sokáig működött ez a megoldás. Olcsóbban de többet, ha baj van akkor kiszorítunk valakit a piacról.

    Most alapjaiban borul a piac. Elkezdett beszűkülni. Csökken a kereslet. Ez már nem a gazdasági válság, természeti katasztrófa vagy a Jeti garázdálkodásának következménye. Újabb eszközök jelentek meg. Okos telefonok, táblagépek, médialejátszók, ... amiket olcsón lehet beszerezni és minden hibájuk ellenére, kiválóan alkalmasak a tartalmak fogyasztására.
    Ezzel senki sem kalkulált, pontosabban az előretörés sebességével nem. Nem olyan régen még az Nvidia az ARM alapon, A Windows 8-al akarta megalapozni a jövőjét. Mire körbenéztek kiderült, hogy már most is szalad az üzlet. Például a Nexus 7 úgy fogy, mintha almás termék lenne. (Illetve ma már jobban.)

    A tartalom előállítására továbbra is marad a PC, ez nem kérdés. De belassul az eszközök cseréjének a sebessége, szívesebben költik másra a pénzüket, a felhasználók.
    Eljött az ideje tovább szűkíteni a termék előállítók számát. Mehet a levesbe az alaplapgyártók jó része.
    Végtelenül leegyszerűsített, de megbízható alaplappal és a bele integrált eszközökkel meg lehet tartani a bevételek tervezett szintjét. (Az egy másik történet, hogy egy mai jól felszerelt alaplap, SATA, USB, PCI(e) csatlakozóinak mekkora százaléka van valóban használatban. Mennyi felel csak a gyártó hasznáért és a gép díszítéséért.)

    Mit fog ebből észrevenni a vásárlók többsége?
    Gyakorlatilag semmit. Talán csökkennek is egy kicsit a komplett gépek árai.

    Azt ne felejtsétek el, hogy ez szakmai lapcsalád. Aki ide jár az nem átlag felhasználó.
    Az átlagfelhasználó - főleg a gazdagabb országokban - megvesz egy viszonylag jó gépet, és addig használja, amíg használható. (Vagy amíg meg tudja vele oldani a feladatait.) Utána vesz egy másikat.
    A köztes időben, nemhogy processzort, még memóriát sem cseréltet a gépben.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Pug #58 üzenetére

    Nem érted a lényeget, vagy csak nem akarod érteni, vagy felületesen olvastad a hsz-t. Csak ismételni tudom, hogy várható élettartamra tervezve is lehet környezettudatosan gyártani, csak szándék kérdése.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • nuke7

    veterán

    válasz Pug #42 üzenetére

    hát kellemetlen, ez tény.
    (mondjuk ha árcsökkenéssel járna... az pozitív lehet)
    de akkor valóban marad az AMD :U

    https://youtube.com/user/nuke7

  • kzaabox

    tag

    válasz Pug #159 üzenetére

    Ezt nem mi döntjük el. Fogalmazzunk inkább úgy, hogy "ma még nem valószínű". A virtuális gépeké a jövő, legalábbis szerverszinten. Óriási pazarlás egy fizikai gépen egyetlen OS-t futtatni. Ráadásul, mint fentebb már említettem, biztonságosabbak a virtuális gépek.

    A cloud már kicsit más tészta, de ha az ISP-k rendszerszinten támogatják majd (ki tudja, mit hoz a jövő), akkor könnyen elképzelhető, hogy nem is lesz más választás, mint mondjuk az ISP VPN-jébe autentikálni és a cloud erőforrásait kihasználni.
    Rengeteget próbálkoztak már ezzel. Először a GRID-ek, különböző elosztott rendszerek, távoli eljáráshívások, SOAP, és végül elérkeztünk a "felhőhöz". Véleményem szerint nem ez jelenti a sor végét. Lehet, hogy az internetre is majd csak egy óriási felhőként tekintünk majd (ez már szinte ma is így van). Nincsenek különálló gépek, csak információ, amihez vagy jogosultak vagyunk hozzáférni, vagy nem.
    Gondolod, hogy ha az NFC-s fizetés,, a PayPass karórák képesek elterjedni pusztán amiatt, mert egyszerűbb velük fizetni, akkor a virtuális gépek nem terjednek majd el a fenntarthatóságuk miatt? Hát dehogynem.

    Persze a legacy rendszereket nem váltja majd ki semmi, de ez eddig is így volt. Pl.: Reptereken használt egyes rendszereket nem mernek átírni újabb platformra, mondván jelenleg is jól működik, inkább hozzájuk igazítják az újakat. Legacy rendszerek mindig is voltak és lesznek is. "Ami bevált, azt ne bántsuk" alapon.

Új hozzászólás Aktív témák