Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz Kansas #7 üzenetére

    Ha a Rembrandt jön asztalra, az már AM5 tokozással fog jönni. Az AM4-nek kb vége. Az 5800X3D volt elvileg az utolsó fejlesztés.

    #4 golya87: RX 570 szint lehet a max.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Albus_D

    aktív tag

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Az amd az intel "üzelmeit űzi" [link] "KOMOLY KEDVEZMÉNYEKET KAPHATNAK AZ AMD PARTNEREI, HA TÖBB PC-T ÉS SZERVERT ÉRTÉKESÍTENEK"

    Az amd-nek azt kellene ledolgoznia, hogy tudjon mennyiséget szállítani, mert addig az OEM-ek nem állnak vele szóba. Ilyen a fabless élet, sajnos.
    Az amd látványosan a szerver piacra koncentrál.

    "KEVÉS NOTEBOOK HASZNÁLJA AZ AMD ZEN 3+ ALAPÚ REMBRANDT APU-IT"
    "Az újdonságokat szinte nagyítóval kell keresni a piacon, de van két egyéb termékkategória, amelynek képviselői még meg sem jelentek a notebookpartnerek kínálatában, pedig eléggé régen volt a rajtjuk."
    Ez nem véletlen. Proci nélkül nincs laptop se.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #14 üzenetére

    mondjuk tök ugyanez elmondható a GPU piacról is, alsó szegmensbe olcsón nem gyártanak mondván hogy ott vannak az iGPU-s megoldások.. testvérem ez úrban, pont ez az hogy nincsenek, baszki...

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Petykemano

    veterán

    válasz Kansas #13 üzenetére

    Abu szerint ez egy bővített APU design.
    Szerintem pedig ez egy Raphael FP7-es tokozással. Vagyis nem monolitikus. De ahová ez készül, ott nem a legfontosabb szempont, hogy minél kevesebb a fogyasztás (U)

    Nyilvánvalóvá vált, hogy egy APU designnal nem lehet mindent lefedni egyszerre. Nem tud ugyanaz a design egyszerre olcsón gyártható és alacsony fogyasztású (U) lenni és egyszerre nagy teljesítményű, amit a mobil bika GPU-k mellé tesznek.

    Mivel a Raphael is kap IGP-t, ami legalább képet ad, így nem kell kompromiszzumot kötni sem egy olyan gép esetében, amiben nincs is dGPU és csak a proci számít, sem pedig egy olyan esetén, amiben pedig erős dGPU-t kell kihajtani. Még utóbbinál is játékon kívül adhat képet az IGP, hogy nőjön az üzemidő.

    Én abban reménykedem, hogy ezzel együtt a monolitikus APU IGP része is nőni fog. Utóbbi azokban az esetekben, amikor van dGPU valóban csak holt teher, Viszont egy erősebb IGP dGPU nélküli piacokon eladhatóbbá teszi.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #19 üzenetére

    átérzem a helyzeted, én retrospecitvely áldom az eszem hogy hallgattam egy ismerősre és egy b450-es lapot vettem... az idő igazolta a döntést, bár nekem most csak egy 3100-as jár benne.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Albus_D

    aktív tag

    válasz Kansas #17 üzenetére

    Látom már mi a probléma, nem ilyen videókból kellene informálódnod, de az is lehet hogy nem érted a skót beszédet.
    Javaslom hogy hiteles információkból tájékozódj. [link]
    Persze érthető hogy miért tetszenek az általad linkelt konteók. Alátámasztják az elméleted, de azt ugye tudod, hogy ettől még nem lesz igaz?

    Ellenben az igaz, hogy az amd-nek nincs mennyiségi terméke egy komolyabb oem kiszolgálásra, persze ebbe a témára már nem reagáltál. Az intel építi / fejleszti a gyárait, miközben az amd elől gyártókapacitást köt le a tsmc-nél, annyi vevője van. Úgy néz ki újra jól mennek a fejlesztések, ebből a helyzetből elég nehezen lesz az amd piacvezető bármikor is.

    #26 Callisto: Nem, persz hogy nem. :)) A piacvezető általában az, aki negyed annyi terméket sem értékesít. Igen, minden bizonnyal.

  • Albus_D

    aktív tag

    válasz Kansas #31 üzenetére

    Ez már nem az első eset, hogy úgy értelmezel valamit, ahogy neked jól esik. Nem tudták megállapítani, te mégis tényként kezeled. Tovább erről kár is beszélni veled.
    Az AMD csődközelbe pedig az ATI felvásárlása miatt került, de ezt a piros szemüvegtől nem látod, meg a rossz döntések miatt, de sokkal egyszerűbb az intelre fogni.

    Egyébként mindegy, mert gyárak nélkül az amd sosem kerül az általatok remélt pozícióba, és hogy mennyire kerülöd a témát, elég beszédes.

    [ Szerkesztve ]

  • Duck663

    őstag

    válasz Kansas #13 üzenetére

    Azt, hogy APU frontján mit akartak, nem igazán volt érthető, mert igazából a régebbi fejlesztések összeollózása ment csak. De nem volt látható, mi lenne a célpiac, ki a célközönség.

    Jelenleg az megy, hogy azt gyártatják, amin nagyobb a haszon, az pedig nem az olcsó APU, hanem az Epyc. Azt gondolom az AM5 mellé csak azért tesznek valami halovány iGPU-t, hogy ne kelljen mellé VGA, ami egyrészt felszabadít PCI-E sávokat, másrészt, nem biztos, hogy Radeon került volna, így mások eladásait ronthatja.

    A jövőt illetően úgy tűnik az a cél, hogy notikba csak az APU legyen, ne kelljen mellé dGPU, amivel a saját GPU eladásaikat akarják javítani, illetve más gyártók piacát rontani. Nem mondják azt, hogy ne tegyenek a gyártók, csak minek tennének, ha ott vagy egy esetleg ugyanolyan erős, és csak a költséget növelnék. Az Intel is ebbe az irányba megy.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #13 üzenetére

    Szerintem semmi gond azzal amit az APU-kal művelt.
    Talán csak azt bánom chipletes variáns nem jelet meg (vagy került korábban be IO-ba, IO-tetejére egy GPU chip).
    De érthető miért ott van a top ahol. 2 fő ok van:
    1. memória sávszélesség 2 csatornán limitálja a lehetőségeket milyen erős GPU-t érdemes beépíteni.
    2. fizikailag is el kell férnie a monolitikus chipben, nem véletlen lett a cache felezve az APU-s CPU-kban.
    Lehetett volna, tervezni egy sokkal nagyobb lapkát erősebb GPU-val (jó drágán), de valószínű annyira rétegigény lenne, hogy nem éri meg se megtervezni, se gyártani. Ott van pl. a PS5/XBOX One féle chip mintának mint "lehetséges megcsinálni", de valószínű nem éri meg asztalra hozni hasonlót, a lassabb memória megölné, több csatornás ramhoz drága lenne az alaplap, új IO és chipset platform kéne, és a sima CPU-ik nem nyernének vele kb. semmit (csak ténylegesen drágítaná a platformot, nem is kicsit).

    Ha tippelnem kellene azt mondanám egy gyengébb GPU kerül be IO-ba mint a mostani VEGA7, a mobiloknál meg marad a monolitikus chip a mostanihoz hasonló felépítéssel, abba lehet egy jobban kigyúrt egység kerül.
    Azt lehet tévedek, és sikerült leszorítani az IF fogyasztását az új gyártástechnológiával (vagy nyák helyett interposer réteget kap, így kevesebb energia kell az adatkapcsolathoz).
    A 3D-cache lehet majd általános, de talán még nem zen4-hez, szerintem inkább csak zen5 esetén terjedhet el jobban (de ott már több rétegű lapkaként egymásra pakolva a memória modulokat is).

    Zen4-nek jön majd elvileg valami vágott változata is a chipletben magában jelentősen megvágott cachevel, de azt pletykálják az lesz az alany a 3DVcache változathoz, illetve az utód zen5 esetén ez a vágott lehet a "little" core a zen5 mellé majd.
    Tervek (pletyka szinten) vannak. De nem mindig érdemes mindent megvalósítani. Értem ez alatt, hogy a mostani és korábbi generációknál miért volt "épp elég" módon kezelve az APU mint vonal. Általában előrelépés akkor szokott lenni, ha a gyártástechnilógia is vált. Közte max optimalizálás, vagy ha "nagyon szorít a konkurencia és van rá keret" (pl. intel Rocket lake).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Kansas #40 üzenetére

    > Alapvetően úgy gondolom, már rég óta,
    > hogy az erős CPU + erős IGP kombinációnak nem sok értelme

    Ezt majd a piac dönti el .

    Amúgy nem csak játék felhasználás lehet ..
    Manapság az AI/ML is jön fel;
    valamint a könnyű CAD/Blender/3D tervező gépekre is van igény.

    jelenleg az Apple jelzi a divatirányzatot és a trendet.
    és ők jelentősen kitágították az IGP fogalmát
    viszonylag erős GPU-t és CPU-t pakolnak bele és már régóta 5nm -en vannak.

    M1 Ultra == "20 magos CPU Akár 64 magos GPU Akár 128 GB egyesített memória 800 GB/s memória-sávszélesség"

    M1 Ultra
    """A két M1 Max chipből álló M1 Ultra a legnagyobb felada­tokat is páratlan haté­konysággal gyűri le. Egy össze­tett részecske­szimuláció vagy a korábban elképzel­hetet­len léptékű 3D‑s környezetek renderelése sem jelenthet gondot. És mivel kétszer annyi médiamotor áll a rendel­kezé­sére, az M1 Ultra akár tizen­nyolc 8K-s ProRes 422-videostream lejátszására is képes. Ilyet más személyi számítógép nem tud.
    Akár 3,8x gyorsabb CPU
    Akár4,5x gyorsabb GPU
    Akár 3x gyorsabb gépi tanulás
    """

    Pillanatnyilag az "M1 Ultra" a legerősebb APU ..
    és az AMD "Dragon Range"-nek ezzel kell "marketinges" szinten felvenni a küzdelmet.
    ( persze az Intel is dolgozik a problémán! )

    Mottó: "A verseny jó!"

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Kansas #44 üzenetére

    > A piac eldöntené az biztos, csak ahhoz az kéne,
    > hogy legyen választék, de nincs.

    a kínálat is a piac része !
    és a kereslet is.

    A covid virus miatt
    - a kínálat beszűkült,
    - a kereselet meg hirtelen megnövekedett.

    Az AMD nem azért döntött úgy hogy a "budget" piacot hanyagolja, hogy veled kitoljon, hanem mert az üzleti "kényszer" ezt diktálta.
    Vagyis ne vedd személyesre.
    Vedd azt, ami az aktuális piaci kínálatból neked a legjobb
    és ha ez-az Intel, akkor azt.

    > Azt meg ne keverd össze,
    > hogy mit mond az Apple a procijairól, és hogy ehhez képest

    ettől még az "M1 Ultra" a legerősebb APU. ( vagy iGPU )
    M1 Ultra == "20 magos CPU Akár 64 magos GPU Akár 128 GB egyesített memória 800 GB/s memória-sávszélesség"

    a verseny jó,
    és majd az AMD és az Intel is csinál majd hasonlót.

    És ha szerencsénk lesz
    a közeljövőben annyi új-chipgyár épül
    hogy 4-5 év múlva már túlkínálat lesz a piacon
    és megint jön a dömpingár.

    nem kell elkeseredni. ;)

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Ixion77

    őstag

    válasz Kansas #40 üzenetére

    "...játékra nem igazán alkalmas, multimédiára meg overkill..."

    A kettő közt viszont ott van pl. a médiafeldolgozás. Manapság olyan népszerű a vlog, és más tartalomgyártás mint 30 éve a fényképezés. Az editáláshoz jól jönne tisztességes multimédia támogatás. A diszkrét videokártya viszont túlzás, ami csak feleslegesen növeli a bekerülési árat és a fogyasztást.
    Ezért szerintem most az Intel jobb úton jár azzal, hogy az ARC-ban már benne van pl. az AV1 encode. Vélhetően hamarosan az APU-jaikban is benne lesz.
    Az AMD ezzel szemben kiad úgy budget GPU-t 2022-ben, hogy még a decode is hiányzik belőle (RX6500XT). Ez nekem iránytévesztésnek tűnik.

    Az AI is kezd mainstream-mé válni. Ha már nincs rá direkt coprocessor, akkor legalább valami épkézláb teljesítményű GPU legyen, amely alacsony elvárások esetén helyettesíteni tudja.

    Szóval szerintem lenne rá piaci igény, bár abban egyetértek hogy annak nagy része a mobil piacra összpontosul.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #50 üzenetére

    * ...nem a mérnökeikkel van a baj, hanem a vezetőségtől...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • 1dude

    aktív tag

    válasz Kansas #40 üzenetére

    Pedig van értelme az erős CPU és IGP kombónak. Stratégia meg management játékok azok, ahol jól jön az erős CPU is, nem csak egy használható IGP.

  • 1dude

    aktív tag

    válasz Kansas #55 üzenetére

    Kérdés mi számit közepes vagy gyenge CPU -nak. Egy új mobil pentium CPU is 5 magos (6 szálas) lesz, amik kb irodai gépekben fognak kikötni. Személy szerint már semmilyen gamer gépbe nem mennék 6/12 CPU alá.
    A másik dolog meg - és most itt jósgömb : on - a DIY piac el fogja engedni a belépő, alsó és alsó-közép kategóriás termékeket. Nem is csodálom, hogy azok a termékek ár-utód nélkül maradtak.

  • 1dude

    aktív tag

    válasz Kansas #58 üzenetére

    Gaming HW market :

    DIY vs OEM

    Az is kérdéses, van-e AMD oldalon elég "hulladék", hogy jusson retail piacra.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #60 üzenetére

    Ráadásul erősen kétlem, hogy az APU-only konfigokat gaminghez számolnák.
    Persze a DIY százalékban kifejezve ott még kisebb mert az OEM és egyéb brand(pl Walmart) teszi ki a nem-gamer piac legnagyobb részét, viszont erős a gyanúm, hogy összegre elég jelentős tétel, mert maga a szegmens annyival nagyobb, különösen ha a corporate és konzumer piacot összeadod.
    Hogy még egyértelműbb legyen, mirte gondolok, itt példának a Dell desktop portfóliója:
    - Alienware és G5 Gaming a gamer piacra
    - XPS, Precision és Optiplex a corporate piacra
    - Inspiron a konzumer piacra

    Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy a második képeden az ott DIY vs OEM lenne. Először is mit keresnek ott a perifériák? Másodszor gamingben a "Branded Systems" az nem "klasszikus" OEM, hanem olyan brandek mint az Alienware meg az Omen(HP) és SI(System Integrator) brand alat eladott gépek pl. Origin PC és iBuypower stb amik USA-ban elég nagy forgalmat bonyolítanak...

    Az meg sznob előítélet, hogy a belépőszintre a "hulladék" menne, még akkor is, ha a bányászláz/chiphiány időszakában valóban azok jutottak csak oda. Normális piaci viszonyok közt a belépő szintre direkt oda tervezett, kisebb lapkákra épülő termékeket adtak abban a szegmensben.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • 1dude

    aktív tag

    válasz Kansas #61 üzenetére

    Az nem sznob előitélet, hogy hulladék. A hibás i9 az i7, a hibás i5 az i3. AMD gondolom ugyan ez. A hibás (hulladék) chippekből vannak a kisebb termékek. Minnél jobb a kihozatal, annál kevesebb az ilyen termék.

    A gaminget azért hoztam ide, mert én úgy gondolom, hogy a DIY piac legnagyobb részét már a gamerek teszik ki (pl minden szaron RGB). Ott meg nem a belépő szintű HW a domináns.

    Röviden nincs belépő utód, mert : nincs rá kereslet vagy mert nincs elég selejt.

  • 1dude

    aktív tag

    válasz Kansas #69 üzenetére

    Erre céloztam én is. A régi PC helyett vett okostelót/táblagépet. Még jobban is járt, mert jobb a felhasználói élménye.
    Ellentétes példa : én lazán bevállaltam konzolon is a shootereket. Egyrészt nem hemzsegnek benne a csalók, se a HW -ből majd megmutatom emberkék, másrészt meg olcsóbb, mint egy értelmes VGA.
    Persze, mindenkinek más az igénye. Hogy várták a belépő VGA -kat is, és amikor jött a 6500XT... ;]

Új hozzászólás Aktív témák