Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Bogyó bá' #99 üzenetére

    A fent idézett, az eszmefuttatásom egy részlete volt.
    A lényeg az lett volna, hogy hajlandó vagyok lemondani a nagy teljesítményről netán komolyabb felszereltségről, a tartósságért cserébe.
    (Erre talán jó példa az IBM régi R sorozata, nem kerül annyiba mint a T sorozat, nincs roll cage váza, szerényebb a felszereltsége és teljesítménye, mégis tartósabb mint egy átlagos notebook bár kevesebbet nyújt annál azonos áron, de amikor ma még a ThinkPad brand-et is elbagatelizálják mit keressen az ember újonnan?
    Azért, hogy egy notebook dizájnos, bambusszal borított, Ferrari, Lamborghini nem akarok fizetni, de ha választhatnék akkor azonos árban lemondanék a plusz teljesítményről a megbízhatóság javára).
    Viszont vélt választ is írtam a problémára, marad a használt noti.

    Elnézést az OFF-ért részemről a kérdés ebben a topikban lezárva, viszont ezzel kapcsolatban szívesen hallgatok meg véleményeket javaslatokat más topikban ahol a téma aktuális. Azt, hogy fogyasztói társadalom vagyunk tervezett élettartamú termékekkel magam is tudom, a legkisebb rosszat keresem.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Bogyó bá' #165 üzenetére

    Az északi híd már teljesen ott van a prociban, hiszen ha megnézed a Fusiont, és az Intel Sandy Bridge rendszerét, akkor integrálva van a memóriavezérlő, és a PCI Express vezérlő. Most a GPU-n volt a sor. Az ultra alacsony fogyasztású rendszereknél egy éven belül elérhetjük a teljes integráltságot, vagyis a PC-ben is megjelenik a SoC. Az ARM-os rendszerek már ilyenek.
    A déli hí integrálásával az fő baj, hogy aránylag sok extra lábkivezetésre van szükség. Az ilyen Atom jellegű dizájnba 500 maximum 550 láb fér bele. Ha ennél több, akkor az jelenleg már nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Bogyó bá' #167 üzenetére

    A lábak számától függ a nyomtatott áramkör bonyolultsága is. Jelen pillanatban ennyire van lehetőség. Ha nagyon méret állnak rendelkezésre, akkor nyilván lehetne többet tenni, jobban integrálni, de a Brazos egy kis kiterjedésű platform, vagyis egy fizikai mérethatárba be kell férni. A jelenlegi technológiák mellett ennyi lehetséges. Annyira a SATA nem probléma, inkább a PCI Express csatornák száma fontos. A Brazosban 4+4 van egy-egy lapkában. Nyilván a jövőben lehet még jobban integrálni, de jelenleg egy Hudson M1 komplexitású déli híd integrálásával nem jársz jobban.
    Amit leírsz az jó egy netbookba, de notebookba, nettopba, SFF PC-be és alaplapra több kell. A Brazos a netbook mellett még ezekre a piacokra is nevez.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák