Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz Spec #376 üzenetére

    Ne kezdj el parázni, ártalmas lehet az egészségre. ;]
    Max. akkor, ha a hibát tapasztalod.

    Amúgy általánosságban az a baj ezekkel a hibajelzésekkel, hogy aki tapasztalja, sokszor indokolatlan magas számban hivatkozik rá, holott jó eséllyel másnak ez nem fog megjelenni, de elviszi a topikot egy olyan irányba, ami miatt az idelátogatónak az jön le, hogy a készülék egy hulladék. Holott csak egy hangos kisebbség mantrázza a számára érthető módon zavaró hibát a kelleténél többször.

    Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

  • oba

    addikt

    válasz Spec #376 üzenetére

    Panelek, alaplapok, egyéb nem mozgó alkatrészes alkatrészek is tönkre tudnak menni csak úgy "maguktól". Nyilván nagyon sok múlik a tervezésen, anyaghasználaton, minőségellenőrzésen. Ide a bökőt hogy a kínaiak magasról tojnak mindegyikre. Mármint ez a Tianma nevezetű gyártó egészen biztosan. Akármelyik Poco vagy Xiaomi telefon neve mellé odaírod a gugliban hogy "ghost touch" és lesz rá találat. Tudnak a hibáról, ez egészen biztos, mégis beszerelik a telefonba, mégis árulják magát a kijelzőt is az aliexpressen. Kerestem kijelzőt a telefonhoz, és az ali-n értékeléseknél látszik, hogy sok embernek ghost touchos lett a telefon tőle. Látják ők is az értékeléseket, tudnak a dologról, csak hát magasról tesznek rá. Az emberek 99 százaléka úgy sem fogja visszaküldeni Kínába a cuccot, egy minimális refund meg belefér, még így is marad nekik bőven haszon rajta.

  • v.attis

    őstag

    válasz Spec #376 üzenetére

    Az elektronikához konyítok, mondjuk a kijelzőkhöz nem igazán... de a környezeti hatásokat tudom elképzelni befolyásoló tényezőként.
    Valószínűleg a kijelző is "elektormos árammal" működik, vezető kábelek, vezető rétegek alkotják. Ezeknek meg van a kellő ellenállásuk, karakterisztikájuk a tökéletes működéshez. Elkezded a telót zsebben hordani, a kocsiban melegszik, párát kap, ami valamely alkatrészen keresztül (hangszóró, portok) bejut a készülékbe, a napfény károsítja a láthatatlan rétegeket és egyszercsak elkezd megváltozni egy karakterisztika.
    Magyarul, valami elkezd "rozsdásodni".
    Például öregebb autóknál előfordul, hogy egy szenzor hibát jelez. Kicserélik és a hiba még mindig fenn áll. Ilyenkor többnyire a vezetékek elöregednek, megváltozik az ellenállásuk és a computer úgy érzékeli, hogy a szenzor ellenállása változott meg, vagyis éppen jelez.
    Mivel a telefonnál olyan vékony rétegekről és vezetőkről beszélünk ami nem is látható, el tudom képzelni, hogy egy olcsóbb és nem kellően tiszta anyag használata esetén, akár a napfény hatására is el kezd lebomlani valami. "Megeszi az idő"...

Új hozzászólás Aktív témák