Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz picur27 #7282 üzenetére

    1. ciripelés a 11W42 utániaknál már nem tapasztalható. Azaz 2011. 42-ik heti készülékektől... A gyártási dátumot az akku alatt a telefon azonosító papírján találod.

    Nemmellesleg a ciripelés normál felvételi környezetben nem is hallható, sokan észre sem vették. A videófelvételkor csendes szobában a csendet felvéve lehet észlelni, mint zaj a felvételen. Szintén a készülékből hallható zaj is csendes környezetben volt észlelhető...

    2. passz

    3. Igen, ki be tudod az adatforgalmat kapcsolni. Gyári kis kapcsoló van hozzá, és egy mozdulattal működik.

    4.
    Ebben - és szinte az összes androidosban - teljes értékű hardveres GPS van, aGPS támogatással, azaz net adatbázis segítségével hamarabb talál jelet.
    A navigációt használhatod offline módon is, akkor az általad telepített térképekkel mutat utat, és tiltott netkapcsolat esetén csak a hardveres GPS keres és talál műholdakat, és veszi a jelüket.

    5.Igen, lehet zseblámpa appal használni, és nem teszi tönkre.

    6. játék függő

    7. Igen, lehet vele ékezetes betűket írni. Balra és jobbra dőlő ékezettel is. Nem kell FN gomb, csak simán hosszan nyomod a gombot, amire ékezetet akarsz...

    8. nagyon kevés olyan dolog van, ami nem fut el az 1 GHz-en... Akkor is inkább a felbontás a korlát...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Isten88

    senior tag

    válasz picur27 #7282 üzenetére

    Szia!
    Jók a kérdéseid! :)

    1. A ciripelés probléma a 11w38-as (2011 év, 38. hét) héttől javították. 11w38 egyik fele ciripel, másik fele már nem. Ettől feljebb (11w39, 11w40, stb.) már nem ciripel. Elvileg a mikrofonok (elsődleges és másodlagos) adták ki ezt a ciripelő hangot, ebből adódóan nem csak a videófelvételen hallatszik, hanem csendes környezetben is. Ha ciripel, azt gyártói gariztatással már javítják (mivel a mikrofonok már alaplapra vannak integrálva, így alaplapcserével tudják orvosolni). Ez a szám az alaplap gyártásának időpontját jelenti és az akksi alatt az IMEI szám matricáján van feltűntetve, arra keresd. :)

    2. Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert T-s simet használok. Hallottam már olyat, hogy újabb SIM-re cserélve megoldódik a probléma, de ezt ne vedd biztosra, sajnos nem tudom se cáfolni se megerősíteni.

    3. Nokiától eltérően egyszerre be lehet kapcsolva a mobilnet és a WiFi is, a telefon autómatikusan vált. Ha nincs elérhető WiFi és be van kapcsolva a mobilnet, akkor autómatikusan átvált mobilnetre. Ha mobilneten vagy és be van kapcsolva a WiFi, akkor amint egy (már előzőleg csatlakoztatott) WiFi közelébe érsz, becsatlakozik oda. :)

    4. Igen, tudod használni offline a 3 betűssel, vagy akár a google mapssal is, csak azt ugye területenként kell letöltögetni előre.

    5. Lehet használni zseblámpaként. :) Mivel ez még viszonylag "új" telefon, és nincs egy éves se, az élettartamáról nem lehet megbízhatóan nyilatkozni.

    6. Amelyik játék támogatja, annál lehet használni. Ez játék-függő.

    7. Az x10 Mini Pro-nál kellett ha jól tudom a Sym (nem biztos, hogy ezzel a) gombbal előhozni az ékezetes betűket, ennél már hosszan kell nyomni a betűt és ékezetes lesz belőle, esetleg különleges karakter. :)

    8. Az AutoCAD WS-t csak a gyári sample-kkel próbáltam, de akadásmentesen kezelte a grafika forgatásokat.

    Remélem segítettem valamicskét. :)

  • fatal`

    titán

    válasz picur27 #7282 üzenetére

    1. Nem és zenehallgatáskor sem. Csak videofelvételen hallatszik, vagy ha berakod a füledbe a jack dugót (fülhallgatós zenehallgatáskor sem hallatszik) és az idei gyártású telefonok mentesek ettől.
    11W42, gyártási idő: 2011, 42. hét
    Telenor nem árul régebbit ennél szerintem, mert nem volt náluk, megnézni az aksi alatt tudod.
    2. Csak régi sim kártyánál kell kikapcsolni, ingyen cserélik elvileg. Bekapcsolt PINnel a régi kártyákkal nincs mobilnet, nem a beállítások letöltése a gond. De mivel ingyen cserélik a kártyát, ha nem jó, ezért tökmindegy.
    3. Mindenhol tudod használni és lehet ki-be kapcsolni a WiFit és a mobilnetet is. Ha mindkettő be van kapcsolva és fent vagy wifin, akkor alapból azt használja a telefon, nem a mobilnetet. Viszont a mobilnetet nem érdemes mindig bekapcsolva hagyni, mert nagyon meríti az aksit.
    4. Nem kell hozzá külön GPS vevő, megfelelő szoftverrel tudod offline használni. A gyári szoftvernek kell a net, mert onnan tölti a térképet (Google Maps). De pl. Sygickel vagy Navigonnal nyugodtan tudsz internet nélkül navigálni (ha nem zavar a viszonylag kis kijelző).
    5. Lehet, rendszeresen használom, igaz nem túl hosszú időre. Fél éves a teló, semmi baja a lednek. Hosszútávon persze biztosan rövidíti az élettartamát, de, hogy mennyivel arról nyílván nincs tapasztalat, nem régi a telefon.
    6. Ez játékfüggő, a GTA3 is elég pocsék billen és érintőképernyőn is :D Általában nem úgy jön ki, a billentyűzetes irányítás, hogy az kényelmes legyen, mert senki nem optimalizál rá, ugyanis kb a telefonok 0,000001%-n van billentyűzet.
    7. Lehet, hosszan nyomod megjelennek a képernyőn az ékezetes karakterek. Ha billentyűzet szoftvert cserélsz, akkor másképpen. Én Smart Keyboard PROt használok, ebben úgyvan, hogyha hosszan nyomod a betűt, akkor utána rövid nyomásokkal lehet váltogatni az ékezetek között, szerintem ez a legkényelmesebb. AnySoftKeyboardon fordítva van, ott simán nyomkodod a betűt és vált, mint a régi telefonokon. Nekem ez azért volt kényelmetlen mert pl. két o vagy két e betűt írni egymás után nagyon lassú. Ez már emberfüggő :) A gyári billentyűzetnél a képernyőt kell tapicskolni az ékezetes karakterekhez.
    8. Gyakorlatilag mindenre, bár autocadet nem próbáltam. El fog indulni ez biztos, de nem hiszem, hogy ekkora képernyőn használható lesz.

Új hozzászólás Aktív témák