Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz Dr. Romano #4958 üzenetére

    Elképzelhető, hogy a felületteszt is csak 9,8 GB-ot nézett végig, de maga a HDS 16-osnak látja.

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Dr. Romano #4958 üzenetére

    Szia !

    Személy szerint még nem volt "szerencsém" ilyen ill. hasonló FAKE pendrive-hoz, memóriakártyához, de szívesen átvenném (akár eredeti áron) tesztelésre, hogy a hasonló problémákat ki lehessen szűrni.

    Mivel még nem volt tesztelve, és ha úgy "működik", ahogy sejtem, akkor valóban: az adatfelület frissítése teszt jelenleg nem fog hibát jelezni.

    Ez a teszt egyébként akkor előnyös, ha a flash tároló már működik, tárolt adatokat tartalmaz, de esetleg kezd lassulni, "dadogósan" viselkedni (előzőleg elérhető fájlok/mappák nem vagy csak nagyon lassan, nehezen nyithatóak meg) - ilyenkor a memóriacellák felfrissítése segíthet.

    Ha a kártya/pendrive nagyobbnak mutatja magát, mint amilyen ténylegesen, akkor a "kamu" kapacitás

    1) vagy nincs sehova linkelve, azaz a tároló minden írást/olvasást ami ide irányul "lenyel", de nem mutat hibakódot. Visszaolvasáskor ezen a területen pedig valószínű 00 bájtokat mutat (hibakód, akár lassulás nélkül).
    2) vagy "körbe" van linkelve, azaz a megfelelő szektorok címzésekor átfordul és újra a legelső szektortól kezd ismét írni/olvasni.

    Én az 1-esre tippelek, ellenkező esetben több adat felírása azonnal teljes adatvesztést eredményezne, mivel a fájlrendszer-leírók, boot record, FAT/FAT32 (pendrive/memóriakártya esetén), stb... azonnal törlődnének.

    Az "adatfelület felfrissítése" teszt beolvassa az eredeti szektor tartalmát, majd visszaírja és vissza-ellenőrzi, hogy ugyanaz jön-e vissza.
    Ezért ha hiba, lassulás nem jelentkezik, mindig 00-át ír vissza (mivel eredetileg azt olvasta be a "kamu" területről és azt is kapja vissza a 2. olvasásnál is), ezért valóban nem jelentkezik hiba.

    Gondolom, a kamu eszköz gyártói pont erre mentek rá, hogy alapban pl. ezzel a tszttel ne látszódjon, hogy igazából mit műveltek.

    Viszont több általános tesztet biztosít a Hard Disk Sentinel, amivel ezt nagyon könnyen ellenőrizheted.

    Pl. ha a Lemez menü -> Felület teszt -> Írástesztet választod, DE közvetlenül a teszt indítása előtt az ablakban (ahol a teszt típusa és az eszköz kiválasztható) a Beállítások fület választod és itt megadod, hogy
    az Írás minta = szektor sorszámok legyenek, akkor minden szektorba a neki megfelelő sorszám fog kerülni.
    Ha még azt is bejelölöd, hogy "Fordított irányú szekvenciális teszt" induljon az alap "Szekvenciális teszt" helyett (azaz a tároló végéről haladjon előre) akkor a teszt indítása után, ha csak néhány blokk már megírásra került (ami valószínűleg a kamu területet érinti, tehát nem kerül valójában sehol rögzítésre) akkor ha rákattintasz a kérdéses blokkra, máris ellenőrizheted annak tartalmát.

    De akár hagyhatod a tesztet végig futni (hogy írja tele a teljes "felületet", és utána tetszőleges szektorban ellenőrizhető a tartalom. Ha biztosra mennél, akkor a teljes teleírás után leválasztás / újracsatlakozás (hogy még az se fordulhasson elő, hogy valamit cache-ből olvasunk vissza - ami nem lehetséges, de lehet, hogy erre is külön megoldása van az eszköznek).
    Így kiderül, valójában meddig lett írva.

    Van még pár ötletem, de jó lenne személyesen is megvizsgálni az adott eszközt és akkor természetesen erre is tudna külön figyelni a program, mint pl. arra, ha a merevlemezek sem használhatóak teljes kapacitással ill. használatuk adatvesztéshez vezetne valamilyen vezérlő ill. driver probléma miatt.

    Ha van ELADÓ "kamu" pendrive-ja, memóriakártyája valakinek (ami nagyobb kapacitást mutat, mint ami tényleg használható) azt szívesen megvásárolom !

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Új hozzászólás Aktív témák