Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    válasz Kernel #5009 üzenetére

    Szia

    Aha értem ahogy sejtettem, gyakorlatilag akkor van egy tejesen épp, és egy 98%-os lemezem. Az interface így jelöli az ata/133 szabványt. A sata merevlemez versus usb 2.0-3.0 esetében miért nem történik teljesítmény csökkenés ilyen helyzetben?

    Maxtoron csináltam egy felülettesztet ennyi idősen ilyen állapotban le a kalappal előtte a két szektorhiba már régebben egy felületteszt alkalmával javítva lett, de azóta nem romlott tovább az állapota :

    Van nekem egy sata lemezek fogadására egy ilyenem[link] sajnos csak sata, ide interface-el nem rendelkezik, de az e-sata kimenete nagyon jól működik.

    Szóval tulajdonképpen kellene egy pata-sata átalakító e-sata kimenettel, akkor ezeket a teljesítménygyengeségeket ki lehet küszöbölni, jól mondom?.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Kernel #5019 üzenetére

    Jó ez így rendben is van ahogy írod, de szvsz. a felület inicializálás és az elvégzett alapos olvasás-írás-olvasás között mindössze annyi a különbség, hogy nem speciális mintázattal kerül írásra az adott szektor. Ebből gondolnám, hogy probléma esetén, ami a mellékelt képből látszódik is, hogy volt Hiba: 1117 I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani csak kezd valamit a FW ezekkel a szektorokkal, de a végeredmény részen az összesítő ablakban nem szerepel ilyen tétel.

    Mondjuk azt sem értem, hogy a naplóban szereplő 1758 -> 1828, majd 1828 -> 1857 számok mit is akarnak jelenteni

    Mivel turecrypt-es a winyó így ez eléggé bonyolítja a helyzetet. Előbb lekapnám a kódolást a problémás partícióról, de ugye a hibás részeknél vagy tovább fog menni vagy eldobja magát a TrueCrypt.

    Készítettem backup-ot easeus-el a problémás partícióról, de visszadobva egy másik winyóra - a 350 megás partícióval egyetemben - tudtam csatolni TrueCrypt-ben, de gyakorlatilag nem lehetett megnyitni, mivel ráváltva a virtuális betűjelre formázást kínál a win.

    Az eredeti winyót szépen vissza tudtam csatolni most is, szóval azzal nincs gond, de nem merem ráindítani a dekódolást és nem találtam eddig olyan backup szoftvert, amivel a TrueCrypt-el csatolt viruális lemezről tudnék lemezképet készíteni.

    Mondjuk ötletem sincs, hogy melyik topikba illene ez probléma :F

    read-only mode on the forum

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kernel #5021 üzenetére

    Valóban így van: mivel a gyenge szektorok túlnyomó többsége (bármilyen furcsán hangzik - főleg, hogy ezek okoznak rengeteg problémát: olvashatatlan fájlokat, mappákat, nem induló rendszert stb...) NEM a merevlemez hibájára utal.
    Az esetek nagy többségében a működési környezet okozza. Tipikusan reset, "kifagyás", szabálytalan leállítás, áramszünet, stb... állhat a háttérben.

    > De van olyan szektor, amire nem hat, bedobja a piros sort, ismerős sajnos.
    > És nem változik semmi, nem cserélődik le a szektor, viszont úgy lefagyhat a gép, hogy resetet kell nyomni.

    Igen, ilyen is előfordulhat - az esetek egy kis részében.

    Általában ha lefuttatod a Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása tesztet, az állapot, a merevlemez használhatósága javul. És valóban: ha "csak" gyenge szektorok voltak, akkor általában azok nem kerülnek áthelyezésre (mivel a fentiek miatt a szektorok valójában nem sérültek, azaz gond nélkül használhatóak).

    Ismételt olvasás-teszttel pedig ellenőrizhető, hogy az esetleges hibák nem feltétlen ugyanott jelentkeznek.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kernel #5019 üzenetére

    Egyáltalán nem pontatlan a megfogalmazás.
    Valóban: a merevlemez saját maga végzi az átallokálást. Pontosan ahogy írtad, a megfelelő módszer, pl. a Hard Disk Sentinel-ben található Lemez felületének újrainicializálása a speciális módszer miatt HATÁSOSABB, azaz valóban jobban elősegíti, hogy a firmware érzékelje a problémát és javítsa, helyezze át a szektort, ha szükséges.

    Ez megtörténhet amúgy bármikor, bármilyen lemezművelet során, de nézd meg a súgót (ez gondolom, elkerülte a figyelmed): Súgó -> Merevlemez tesztek -> Általános információk:

    Miért jó a merevlemez tesztek használata? Miért nem elég csak fájlok másolásával írást végezni (és így átallokálást kérni)?

    A tesztek során a merevlemez nagyobb fokú ellenőrzés és felügyelet alatt áll, mint sima fájlműveletek közben. A fájlrendszer leválasztásra kerül, így más szoftver és főként az operációs rendszer nem "szól bele" a folyamatba, fájlrendszer állapota sem befolyásolja a tesztet. Az egyes blokkok átviteli idejét, ismétlések számát felügyeli a szoftver, csakúgy, mint a merevlemez hőmérsékletét, állapotát. Lehetséges továbbá a szektorok tartalmát a teszt alatt megvizsgálni. Hasonlóan, ahogy műtétet is ellenőrzött körülmények között hajtanak végre az orvosok, a merevlemez teszt (és javítás, átallokálás) is javasolt, hogy ellenőrzött körülmények között fusson.

    > Ismét hibátlan státuszba kerülhet. Más kérdés, hogy meddig,

    Ha a hiba valóban a működési környezethez köthető, akkor végleg.
    De ez könnyen ellenőrizhető: ezért javasolt előtte a Felület teszt -> Olvasás tesz használata, hogy egyrészt kijöjjön, pontosan hol (mely szektorok) érintettek. Ezt el is lehet menteni természetesen.
    Majd ha esetleg ismét hiba fordul elő, akkor
    - egyrészt ez azonnal látszik a szöveges értékelésben, kondícióban
    - ismételt felület-teszt azonnal megmutatja, hogy ismét ugyanott van-e gond (igen, ez is előfordulhat, ritkább esetben) vagy teljesen máshol - ami továbbra is arra utal, hogy a merevlemezt működtető környezet még mindig nem százas.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kernel #5026 üzenetére

    Igen, előfordul, volt már hasonló helyzetről szó itt is: 0xF8 by Extended Self-Test

    Ilyenkor tényleg az a jó megoldás, ha megfelelően kialakított partícióval "lezárja" az ember a problémás részt, hogy oda ne kerülhessen adat. Ha ez a merevlemez elején / végén található, akkor kissé csökkentett kapacitással és folyamatos ellenőrzés mellett a merevlemez gond nélkül használható.

    De ehhez nincs szükség másra szektor-editorra: a Hard Disk Sentinel-ben a Felület teszt -> Olvasástesztet lefuttatva azonnal látható, hogy hol van a probléma. Az egérmutatót a kérdéses vörös blokkra húzva azonnal leolvasható annak MB-ban vett pozíciója, így máris lehet tudni, hogy mekkora partíciót érdemes készíteni, ami ezt még tartalmazza (kis ráhagyással azért). Majd kell egy "nagy" partíciót készíteni a fennmaradó, valós, használható részre és az elsőt törölni.

    Bocs, ha félreérthető volt - pontosan ezért van a súgó, hogy még részletesebben leírja, elmagyarázza és tisztába tegye a dolgokat.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • animatrix11

    őstag

    válasz Kernel #5124 üzenetére

    Vizes lett billentyűk nem mentek, kb minden második, kiraktuk száradni a tűző napra, másnapra, már csak 3-4 billentyű volt rossz, viszont próbálták használni az á betűnél fura hangot adott, majd megállt, ki lehet találni mi van az á betű környékén, most le van szedve az elektronika radírral tisztítottam a csatlakozást, eddig nem sikerült elindítani, usbről nem látja, ha közvetlen a gépbe rakom, kiírja hogy van ilyen de nem tölt be a windows

    Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

  • havri1

    félisten

    válasz Kernel #5139 üzenetére

    Millyen igaz, a teszt is megkülönbözteti őket.
    Jó, sérült, rossz.

    havri

  • havri1

    félisten

    válasz Kernel #5143 üzenetére

    És ilyen esetben hogyan tudom "kiformázni" az adott részt?

    havri

  • havri1

    félisten

    válasz Kernel #5145 üzenetére

    Végül 48h alatt elkészült a teszt, 9 hibás szektort jelez, de az összesítésben minden 0, azaz nem változtatott semmit (sajnos).
    Próbáltam partícionálni, de CRC hibát dob..:(
    Így használhatatlan jelenleg.

    havri

Új hozzászólás Aktív témák