Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luighi

    aktív tag

    Loha!

    Olvasgatom a topikodat és úgy veszem észre, hogy egy vitatott területre kanyarodtunk.

    Kicsit utánnaolvastam a magyarok őstörténetére vonatkozó témának, és találtam két idevágó cikket.

    1., Rubicon Történelmi Folyóirat 2004/3.szám, Az Újkőkor forradalma
    2., História Történelmi Folyóirat 2003/5-6.száma, A magyar őstörténetkutatás új távlatai

    Nem szeretném most begépelni mindkét cikket, de találtam bennük pár érdekességet, ami részben igazolhat téged...


    Az első cikk lényegében a második ''bevezetője'', ez utóbbi foglalkozik a termékeny félhold néven ismert közel keleti területről elvándorolt népek útjával, európa őstörténetével,
    és az ugor népcsoporttal (mely három irányba vált szét, úgymint finn-ugor népcsoport, az ekkorra már önálló etnikummá váló magyar népcsoport és az amerikai ugoroid népcsoportra...)


    Idézve csak az utóbbi cikk záró részét írnám ide, de ha gondolod, beszkennelem az egészet és küldöm mélben...

    ''A magyarok

    Szabó István Mihály hangsúlyozza: az ugorok így feltárt története a magyarság őstörténetét is más megvilágításba helyezi. Az ugorok történetével a magyarság őstörténete mintegy 40 ezer év távlatáig vezethető vissza. Eredetét tekintve rokonának tartható a horvát, a lengyel és az ukrán nép. Európában szinte egyedüliként tartotta meg ugo etnikai jellegét és nyelvét is.''


    Hajrá!

  • Luighi

    aktív tag

    Loha mester!

    Tegnap végigolvastam a História Történelmi Folyóirat 2003/5-6.száma, A magyar őstörténetkutatás új távlatai cikket, ami a magyar-sumér kapcsolatra világítana rá.

    Én a következőt szűrtem le:

    A magyarok ősei, az ugorok (több más népcsoporttal együtt) kb 43-40.000 évvel ezelőtt hagyták el Kelet Ázsiát, Anatóliát, és a Balkánon keresztül váltak le az Északkelet Európai térség irányába kb 35.000 évvel ezelőtt...

    innen keltek át először az Ural északkeleti térségébe, összeverődtek a finn/lapp népcsoportokkal, akik később leváltak, majd a jégkorszak végénél (kb 12-10.000 éve 3 csoportra szakadt az ugor nép.

    1., akik ottmaradtak - későbbi vogulok, osztjákok

    2., akik tovább vándoroltak a visszahúzodó nagyvadak után - későbbi amerikai ugorok - Bering szoros -> Alaszka, Brit Kolumbia, ma pl Kaliforniában élnek 8.000en a leszármazottaik, a penut indiánok, akiknek az őseit a spanyol hódítók részben kiirtottak

    3., a délebbre húzódó ugor csoportok, köztük az ekkorra külön etnikummá váló magyarok - az oskolában kb innen kezdik el tanítani a magyar őstörténetet...


    Sajna a Sumérokról nem találtam semmilyen forrást, nem tudom, hogy mikor virágzott a civilizációjuk, ezért nem tudom időben összeegyeztetni az ugor vándorlások idejével. Van valami infód erről?

  • Luighi

    aktív tag

    válasz Loha #386 üzenetére

    No, elolvasgattam és én úgy értelmezem a két cikknek és a linkjeidnek a szövegét, hogy elképzelhető bizonyos átfedés a két kultúra között:

    az ugor törzsek a balkáni régiót kb ie 12500-11800 táján hagyták el, ''pont'', amikor a egy demográfiai hullám érkezett a termékeny félhold területéről.

    Az időintervallumokból látszik, hogy mindkét népmozgást a jégkorszak vége idézte elő, az ugor törzsek (nagyvad-vadász társadalom) a zsákmányállatok után (főleg mamut) indult északkelet európába, az anatóniai népcsoportokat pedig pont a jégtakaró visszahúzódása által elérhetővé váló új területek vonzották.

  • Luighi

    aktív tag

    válasz badbrother #388 üzenetére

    Ez már mindenféleképpen pozitív, ha konkrét cikekkből idézünk, ezekre hivatkozva érvelünk!

    A ''Finn''-Ugor eredet számomra hiteles, bár a finn rokonság, mint ahogy a fenti forrsáaimból kitűnik, nem igazá közeli, hiszen a lapp népcsoport ''csak'' 2000 évig érintkezett az ugorokkal, azonban az ugorokat nyugodtan a magyarok őseinek tekinthetjük. DNS vizsgálatok igazolják a rokonságot a magyarok, a horvátok, az ukránok és például a kaliforniai penut indiánok között...

  • Luighi

    aktív tag

    Viccö:

    Amerikai kvantumfizitusok konferenciája, Wahington DC

    -Dr Smith jelen van a megbeszélésen?

    -Nincs jelen.

    -Akkor megtarthatjuk az értekezletet magyarul...

    :DDD

  • Luighi

    aktív tag

    Sziasztok, jó rég jártam erre, kb 11 éve! Pedig érdekes téma, érdemes beszélni róla!

    Az elmúlt időszakban összeszedtem némi tudást, mely alátámasztja a sumér-magyar rokonságot, ezt szeretném megosztani veletek.

    A rokonságot esetünkben nem egyenesági leszármazásként kell felfogni, sokkal inkább unokaöccs-nagybácsi jellege van.

    A sumérok önmagukat nem így hívták, ez egy jóval későbbi elnevezés. Ebben a korban az írásos emlékek leginkább csak mássalhangzókat használtak - így ez maradt ránk - egész pontosan K(H).N.G.R, mely igencsak rímel a HUNGÁR népnévre.

    Néhány párhuzam:

    -ragozó és toldalékoló nyelvet használtak, mint mi (érdekes, hogy a Római Birodalmat megalapozó Etruszk nép is ilyen, egyébként MEX-nek hívták önmagukat, ahol az "X" GY-nek ejtendő).

    -szakrális királyságot és folyamközi civilizációt hoztak létre, pont mint mi - Tigris és Eufrátesz, Duna-Tisza köze... A Magyar Királyság volt az egyetlen Apostoli királyság a világtörténelemben, így a mindenkori magyar király apostolnak számított, térítési joggal rendelkezett, egyházi főméltóságokat nevezhetett ki a pápa engedélye nélkül...

    -a két nép életfelfogása, őstörténete és mitológiai alapja nagyon hasonló: nem a versengés, a potenciális konkurencia mielőbbi kiiktatása motiválja (gondoljatok a sémi népek Káin vs Ábel, vagy az Indoeurópai népek Romulus és Rémus történetére), hanem az egymásért való élés, egymás segítése.
    Hunor és Magor történetét ismeritek, a suméroknál pedig Gilgames és Enkidu esetét hoznám fel: ellenségekből testvérek lettek, Gilgames még a halálból is visszahozta Enkidut.

    Végezetül a rokonságot is megmagyarázom: mindkét nép a szkíták leszármazottja, innen a rokonság. Az hogy mi, magyarok szkíta nép vagyunk, remélem nem kell kifejtenem ennek a közönségnek :)

    Szóljatok, ha bármelyik téma mélyebben érdekel!

  • Luighi

    aktív tag

    válasz brandboy #446 üzenetére

    Szia, a nyelvrokonság kapcsán ajánlom figyelmedbe Dr Padányi Vikor - Dentu-Magyaria 1963 c könyvét.

    Antikváriumokban nem drága.

    Itt csak összefoglalja a sumér-magyar nyelv közös vonásait, közös szókincsét és evolúcióját.

    Rengeteg mai magyar szavunk onnan származik, elég jól leírja.

    Pl:

    Kaláka (Kál-ak-a) Kál = elsőszülött, erős (fizikai teljesítményre is használják), -ak mint a mai magyar rag, csinálok valamit.

    Sárkány = Szir - féreg, szörny; Kan/Kán - farok (innen a Kán méltóság név, a lófarkas zászlók stb).

    Boszorkány = itt a Bo az sötét/fekete, a többi a sárkány analógiáján

    Kolbász = a fenti Kal szógyök, bász pedig izé, basz, azaz tölteni/dugni (ez az ujgurban is stimmel)

    Ha érdekes a téma, írok később pár példát, komolyabb mondatokat is, de már látszik, hogy durván mélyre mennek a gyökereink.

    Ha érdekel az Etruszk-Magyar (nyelv)rokonság, akkor meg Mario Alieni - Ösi kapocs...

  • Luighi

    aktív tag

    válasz RomiJosy #447 üzenetére

    Szia, kb mindenben egyetértünk, igazából csak pár forrást szeretnék ajánlani az érdeklődőknek.

    Könnyen emészthető videok a Magyar-Egyiptomi nyelvrokonságról: Dr. Borbola János (link)

    Papp Gábornak és Szántai Lajosnak is van youtube-on sok érdekes előadása egyiptom-magyar vonatkozásban, de ők inkább az ősműveltség, művészettörténet szemszögéből közelítenek.

    Picit furcsálom, hogy a közoktatás még nincs azon a szinten, hogy szélesebb körben elterjesszék ezt a tudást. Szerintem igen pozitív társadalmi hatása lenne, ha a Magyarság nem a kamu őstörténetét ismerné meg, hanem a döbbenetesen nagy és szerteágazó valóságot.

Új hozzászólás Aktív témák