Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz DrDobos #147491 üzenetére

    Ha a gép IP-jét adtad meg, akkor azt is fixálnod kéne a hálókártyád mac adresséhez.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • snyper990

    őstag

    válasz DrDobos #147491 üzenetére

    Igen, minden gép IP-jével meg kell csinálni, amelyikre továbbítani szeretnéd valamelyik port forgalmát.
    Ha a linkelt leírás szerint csináltad, akkor az első lépésben már adtál statikus IP-t a gépnek. Mivel működik, valószínűleg jól csináltad, így figyelmen kívül hagyhatod a #147495-es hozzászólásban leírtakat.
    Annyi hozzáfűznivalóm még lenne, hogy érdemes a router (jelen esetben a HGW) DHCP-tartományán kívül eső IP-címeket osztani statikus IP-ként. Pl. ha a HGW 192.168.1.2-től oszt címeket, akkor vagy a tartomány elejéről, vagy a végéről ossz a gépeknek egymás utáni IP-ket, a tartományt meg állítsd úgy, hogy a statikus címeket ne tartalmazza.
    Pl. ...1.1 a HGW, ...1.2, ...1.3, ...1.4 három gép statikus címe, a DHCP-tartomány meg ...1.5 - ...1.x legyen (ahol x≤254). Vagy ha a tartomány vége szimpatikusabb, akkor lehet ...1.252, ...1.253, ...1.254 három gép, a tartomány meg ...1.2 - ...1.x (ahol x≤251) (természetesen a szükséges számú statikus IP-hez igazítva a valós beállítási értékeket :) ).
    Adhatsz a gépek beállításaiban is statikus címeket, de megoldható a HGW admin felületén is (sőt, ott szerencsésebb is, mert úgy biztosan nem osztja ki még véletlenül sem másik csatlakozó kliensnek a gépen beállított statikus címet, amikor pl. nincs bekapcsolva az adott gép. Általában nem szokott ilyesmi előfordulni, de jobb biztosan kizárni mint potenciális hibaforrást. Plusz ha a HGW-n állítod, legalább egy felületen állítasz mindent, jobban át lehet látni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák