Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz tuto558 #151115 üzenetére

    Nyilván igazad van, ha egyszer a gigabites LAN gyakorlati korlátja a 950 Mbps, akkor a kábel másik végét tökmindegy, hogy 1 vagy 2,5 gigabites portra dugom, olyan nagyon több azon nem fog átmenni. Legfeljebb nagyon nüanszok, vagy az sem.
    Azért most kipróbáltam a 2,5 gigásan, és ping 9, sebesség 948,90/948,67 Mbps lett az eredmény.
    Azt hiszem ennél jobban nem lehet kimaxolni. :DDD
    Az a nem mindegy, hogy melyik szerveren keresztül mérem. Ez a Digi Kft. volt, de minden további szervernél kisebb a sebesség, sokszor nem kicsit, illetve nagyobb a különbség a letöltés és feltöltés között, ahol sokszor a feltöltés volt gyorsabb.

    Amire snyper990 hivatkozott, hogy gigabit fölött is volna kraft wifin, és talán ki lehetne használni az Asuson, ha a 2,5 Gbps portokat kötném össze, az tényleg egy elvi lehetőség. Gyakorlatilag viszont kérdés, hogy mennyivel lenne több, és hol, milyen távolságon melyik kliensnek. (Jelenleg csak a telefon tudná kihasználni.) Ez inkább a határok kimaxolása, teszt miatt lehetne érdekes, de megközelítőleg sincs ekkora sebesség igény. Bár előzőleg is kacérkodtam vele, de mégis főképp azért lett gigabites előfizetés, mert telefonnal együtt (ami nem is kell) csak pár száz forinttal lett drágább, mint a 250-es magában. Plusz a jobb ONT.
    Eddig egy USB LTE stick adta a netet, ha az 150 Mbps-t tud.
    Meg vagyok elégedve az optikával egyelőre, némely kamera gyorsabban ad képet, és nyugodtan használhatom SD helyett HD felbontásban is. A netezés is valamivel gördülékenyebb lett a telón.
    Remélem a stabilitás is meglesz az optikával, ezért sem feszegetném a 2,5 Gbps portot a Sagemnél.
    Eddig nagyritkán előfordult, hogy valamiért elment a net, ilyenkor a barátom segített a kismegszakítók le és felkapcsolásával, ami a router rebootjával megoldotta a kérdést.
    Optikával ilyen talán nem lesz, de a nemrég vett Asusnál a dual WAN egy további biztonság, mert az USB stick ha már van, marad másodlagos WAN-nak.

Új hozzászólás Aktív témák