Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz kavarc #90303 üzenetére

    franko az optika de legtobbszor ugyanugy epitik mint a koaxot, felhanyjak az oszlopokra es kesz.. egy regebben epitett koax meg bent szokott lenni a foldben.. ha nincs tulterhelve, es egesz kerulet rarakva egy fejallomasra az is hoz eleg kapacitast egyelore. Tapasztalat alapjan a 250es koaxos netemmel szemben az 1gbit optika 99% esetben csak e-penisz novelesere jo.

    [ Szerkesztve ]

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz kavarc #90303 üzenetére

    Értem amit írsz, és valahol van igazság abban amit mondasz. Az teljes igazság azonban az, hogy a vidék nagyon sok helyen nagyon komoly problémákkal küzdött az IT infrastruktúra terén, és itt most nem arról beszélek, hogy 2016 őszéig "csak" 18 Mbps letöltési sebességű kapcsolatunk lehetett nekünk. Konkrétan vannak/voltak olyan helyek, ahol vagy nem volt egyáltalán lefedettség, vagy csak nagyon rossz minőségben lehetett hozzáférni a hálózathoz (mikrohullámú 1Mbps, vagy szakadó ADSL 0,5 Mbps).

    Most annyi történik, hogy csökken az olló a nagyvárosok és a vidéki területek között, mindegyik térség lakói képesek lesz majd a legalább 30 Mbps letöltési sebességű kapcsolat használatára. Az abszolút magától értetődő, hogy a nagyvárosokban sok helyen használt "legacy" (már mondom, az ED3 abszolút nem az szerintem) hálózatok helyett a legmodernebb technológiákat használják az újonnan épített hálózatoknál (meg kell kérdezni mondjuk az MT-t, miért kellett a sok rezes területeit hagyni sok helyen idáig lezülleni).

    Máshogy tenném fel a kérdést: a koaxiális hálózatokban milyen fejlesztési lehetőségek vannak még? Maradjuk az ED3-nál: mondjuk a mikroszegmentálás. Aztán ott van az ED3.1.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák