Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7ER

    aktív tag

    válasz krealon #340 üzenetére

    Talán nem kellene itt olyan "tanulmányokat folytatni" aminek az égegyadta világon semmi köze a modemmel kapcsolatos tényekhez, hibákhoz.
    A hülyeség bizonygatására olyan dolgot linkelsz be, aminek semmi köze az MF190 modemhez. Ráadásul tévútra viszi azokat akik elég könnyen megtéveszthetőek.

    Maradjunk annyiban, hogy ezek a modemek, mindenfajta karvastagságú huzal / vezeték nélkül működőképesek és úgy vannak tervezve, hogy szabvány feszültségük 5V a maximális áramfelvételük pedig ne haladja meg az 500 mA-t.

    A maximális áramfelvételük a maximális rádiófrekvenciás kimenőteljesítményhez van beállítva, ami szintén szabványnak megfelelő kimeneti (Tx, vagy egyszerűbben rádiófrekvenciás adó )
    Mivel a modemek duplex üzemmódúak. Ami azt jelenti, hogy van egy állandó üzemű Rx (vevőegység) aminek az áramfelvétele minimális, és van egy szakaszos üzemmódban működő Tx (adóegység) aminek az áramfelvétele, így a kimenő nagyfrekvenciás teljesítménye az adott cella elérhetőségétől, térerejétől függ és nem befolyásolható. Jó ha tudod: Ez így van a mobiltelefonoknál is.
    Modemek esetében (is) a kimenő Tx (rádiófrekvenciás kimenő teljesítmény) szabvány Maximum Emitted Power 250mW in 3G, 2W in GSM
    Ezen teljesítményhez van beállítva az áramfelvétel, ami szintén a szabvány és az Rx illetve a Tx együttes áramfelvétele nem haladhatja meg az 500mA-t.
    MF 190 esetében (is) Idle current approx 100mA, Max 450mA

    Egy szó mint száz: Nem a vékony és vastag vezetékeknél kell keresni a hibát és nem kell ezekkel a laikusnak átláthatatlan megmagyarázásokkal tévutat mutatni.
    Bár lassan megszokom, hogy mindig is lesznek akik nem tudjuk a hibát, de mégis okosak akarunk lenni, esetleg nagyot akarnak mondani az helyett hogy inkább hallgatnának, esetleg gyakorolnák a technikai egyszer egyet.

Új hozzászólás Aktív témák