Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    Mennyibe kerül mostanában egy komolyabb vízhűtés rendszer? Nem komplett dobozra szereltre gondolok, hanem ami innen onnan van összeszedve, ami 5-10 év múlva is működik. És kövi géphez is használhatnám.

    Csak kíváncsiságból kérdem, hogy egyáltalán megéri-e lecserélni a levegőt vízre. Mert ahogy nézegettem egy VGA-ra blokk van hogy 20k+ ami picit irracionális 0.3kg fémért. :\

    Jah, és akárhogy megoldható e, hogy 1 vízhűtő rendszer egyszerre ellásson 2 gépet? Természetesen túlméretezett radiátorral, és pumpával. Csak hogy egyáltalán meg lehet e oldani, hogy külön külön is menjen, és elindítsa magától a vízhűtést.

  • BullZeye

    veterán

    válasz sylard8 #35867 üzenetére

    Nincs és nem is volt, sőt nem is láttam működés közben vízhűtő rendszert, úgyhogy a legalapvetőbb hibákat is jegyezzétek meg az elméletemben!
    Már többször megfordult a fejemben, hogy kellemeset a hasznossal, és 30k körül mozog egy elég durva külső akvárium szűrő, ami lényegében nem más, mint egy pumpa.

    Szóval adott a dolog, és végülis elméletben miből áll egy vízhűtés rendszer...Blokk ami felveszi a hőt, cső+folyadék ami elszállítja, egy radiátor ami leadja a hőt, és persze az egész szíve a pumpa.

    Na már most, ha fogok egy durvább akvárium szűrőt, és alapul veszem a 150-200 literes akváriumot, akkor túlképp már csak a blokk és a cső van hátra. :P
    N
    Akvárium egyik oldalából felszívja a vizet, szűrő megszűri, és a kivezető nyílására rákötöm gépeket, egyik gép q6600as proci másik q9400, VGA pedig 4890 és 4850, szóval végülis a 2 gép egymás mellett van. Q9400 nem mondhatni forrófejűnek, így végülis egymásra lehetne kötni a 2 gépet, sorba, bár végül is gondolom lehet valamiféle Y csapot is kapni, így brutális pumpa eljuttatja egyszerre mindkettőbe, és egy újabb Y csapon keresztül befolyna az akvárium másik végébe a víz.

    Így Négyet ütnék egy csapásra, azaz lenne Akváriumban szűrő, ami tisztán tartja + Fűtés, amivel nem kell + áramot fogyasztani, és nem elhanyagolható az a 150-200W ami kell egy 150-200 literes akvárium fűtéséhez.
    Másrészt pedig lenne 2 csendes jól lehűlt gépem, és nem mellesleg nem kell drága radiátorra költeni sem. :P

    Ez persze csak elmélet, de vannak buktatói, ami végülis annyira nem tuti, pl
    Vízkövesedés...de az csak akkor van, ha van oxigén is, ami pedig zárt rendszerben nagyon nincs, vagy legalábbis nem jutna be.
    Levegőbuborékok...ezt mondjuk azzal megoldanám, hogy a szűrőt jóval gépek fölé helyezném, így elméletileg nem juthat le levegőbuborék.
    Szennyeződés...ugye a szűrő sem egy immortal cucc, néha átenged 1-2 szem darabkát, ami fogalmam sincs mit csinálnia a blokknál, de gondolom ha az lerakódik, akkor az nem jó. Ezért gondoltam , hogy valamiféle harisnyát húzni a csatlakozásokra, hogy tuti ne engedje át. Pl 1 harisnyát az első Y csatlakozóra, 1-et pedig a szűrőből kivezető csatlakozóra.

    Harmadrészt, ha nincs benne levegő, nem lehet látni, hogy van e benne nyomás, illetve megy e az adott csövön a víz. Ezt baromi egyszerűen úgy oldanám meg, hogy valami vízben nem oldódó színezett szálat raknék mondjuk a VGA kivezető nyílásánál a csőbe, ha az mozog\ vízszintes, akkor van benne nyomás, ha nem mozog és nem vízszintes akkor gáz van, és szét lehet kapni az egészet.

    És még Lehet kapni olyan csapot amivel el lehet terelni a vízet, így ha 2 hétig nem vagyunk otthon, akkor is megoldható, hogy ne a gépeken keresztül folyjon a víz, mert lenne egy közvetlen cső is ami nem az Y elágazóba terelné a vízet, hanem előtte egy kapásból az akváriumba.

    Az 5-10 éves távlatot úgy értettem, hogy a pumpa 5-10 év múlva is csendesen fog működni, és lesz nyomás benne rendesen. És esetleg olyan processzor blokk, amire később 1000Ftért új lefogatót lehet venni, az aktuálishoz, vagy kapásból olyanok a lefogatói, hogy alakíthatóak...Nem az a célom, hogy 15 fokos legyen 25 fokos szobában, hanem hogy teljesen hangtalan legyen a gép. jelenleg 45-50 fokon üzemel proci is VGA is. Nekem teljesen jó, ha 30 fokot tartják vízhűtéssel, de azt hangtalanul.

Aktív témák