Acer Aspire V7: Ultrabook hétköznapi ruhában

Használat közben

Kijelző

A 15,6 colos kijelző maximális felbontása 1920x1080 képpont, mindezt IPS panelen jeleníti meg, így a betekintési szögekkel nincs probléma. Nem maradt el az érintős kezelés lehetősége sem, a panel a tízujjas bevitelt is támogatja, ennek megfelelően felülete is fényes, mely kisebb hátrányként fogható fel. A mérések szerint a LED-es háttérvilágítás legfeljebb 300 cd/m2 fényerősséget biztosít, ami nem kiugró, de láttunk ennél rosszabbat és jobbat is már. Minimális beállítás mellett 25 cd/m2-t mértünk, így az erre érzékeny szeműek este is nyugodtan használhatják a gépet.

A kontrasztarány maximális fényerősség mellett 1242:1-hez, ami gyakorlatilag valamivel túlteljesítette előzetes elvárásainkat (1000:1). A kijelző egyetlen gyenge pontja, hogy a széleken egy kevés világos derengés fedezhető fel, ami sötét háttérnél vagy esetleg filmnézésnél lehet picit zavaró. Ennek ellenére, összességében az Aspire V7 a kornak megfelelő kijelzőt kapott, ami igen dicséretes az Acer részéről, hiszen korábban ezen a ponton számos kritika érte a gyártót – bár titkon sokan jobban örülnének egy matt kijelzőnek, de gyaníthatóan ezért a haswelles Intel Ultrabookok követelményrendszeréért felelős osztálynál kell kopogtatni.

Beviteli részleg

A szóban forgó notebook billentyűzete ránézésre igen tetszetős, ha azt nézzük, hogy teljes méretű, numerikus gombokkal ellátott klaviatúrát kínál, mindezt úgy, hogy nem ijesztgetnek trükkös gombelhelyezéssel, mint mondjuk az S7-nél. A kurzorgombokat sem szorították be vészesen, noha ezek méretét kicsit kisebbre vették, hogy ne lógjanak ki a katonás sorból. Cserébe az Enter gomb nagyméretű és fordított L alakú a régi iskola tanításai szerint. Ami a működést illeti, a helyzet nem olyan rózsás, mint elsőre látszik. A szálcsiszolt alumíniummal körülvett, szigetes kialakítású, egyfokozatú háttérvilágítással ellátott, fekete színű, jól olvasható fehér feliratozással megszórt gombokat nyomkodni a kialakításból adódóan csak közepesen jó érzés. A gombok útja kicsit rövid és a nyomáspont sem annyira határozott, működése is lehetne picit halkabb, ám mindez megszokható; inkább tűnt zavarónak a hullámzást eredményező, kevésbé masszív alátámasztás.

A nagy méretű, multi-touch képességekkel felruházott touchpad jobban sikerült, de az "egybegombos" kialakítás könnyen megtréfálhatja azokat, akik korábban különálló gombokkal ellátott érintőpadot használtak. Más panasz nem lehet erre a részlegre, ugyanis mérete, érzékenysége és késleltetése is megfelelő.

Hűtés, melegedés tesztje

A gép melegedése nem mondható számottevőnek, alapjáraton felül a legmelegebb ponton sem mértünk 30 °C-nál többet a 22 °C-os szobában, a touchpad környéke és a billentyűzet pedig kifejezetten hűvösnek tekinhető a maga 25 °C körüli értékkel. A gép alját vizsgálva picit magasabb értékekkel találkoztunk, itt a legmelegebb pont 34 °C körül alakult, de jellemzően 26-32 °C közötti értékeket olvashattunk le. Félórás terhelés hatására plusz 4-6 °C-os hőmérséklet-emelkedést könyvelhetünk el a legmelegebb pontokon, míg a csuklótámasz és a billentyűzet környéke legfeljebb 1-2 °C-kal lett csak melegebb.

Ami a ventilátorok által keltett zajt illeti, a V7 nem zavaróan hangos, sőt alapjáraton alig hallani valamit, időszakos terhelésre pedig enyhe fordulatszám-emelkedéssel reagál a rendszer. A viszonylagos csendet a komolyabb megterhelés hatására felpörgő ventilátorok szélzaja töri csak meg. Szerencsére a meleg levegő a gép hátoldalán távozik, így a kijelző, azaz a fedél a zaj jelentős részét "megfogja".

Hang, hangzás

A notebook egyik különlegessége, hogy nem kettő, nem is 2+1, hanem négy hangszóróval rendelkezik, amiben most is benne van a Dolby keze, így a notebook megkapta a Dolby Home Theater minősítést és az ehhez szükséges kiegészítő programot. Ettől még persze nem fogja élő koncert- vagy moziteremmé változtatni a szobánkat, és belső szerveinket megmozgató basszust se várjunk, ugyanakkor notebookoktól elvárható szinten egy egészen kellemes hangzást kapunk a közép és magas tartományban recsegés, torzítás és oda nem illő zörejek nélkül, mindezt kellő hangerősség mellett. Ezen felül a készülék elejébe két mikrofont is sikerült elrejteni, mely a korábbi egymikrofonos rendszernél tisztább, zajmentesebb hangélményt produkál online beszélgetőpartnerünk számára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés