Hirdetés

Acer Nitro 16 AMD notebook: elég-e a GeForce RTX 4050?

A gamer notebook burkolata modern középkategóriás hardvert rejt – megnéztük, mit tud a gyakorlatban.

Bevezetés, külső

Az Acer Nitro sorozat a gyártó megfizethetőbbnek szánt gamer notebookjait tömöríti, melyeket igyekszenek élesen elválasztani a prémium kategóriás Predator modellektől. Ezért a Nitrónál nincs fémburkolat, sem agresszív dizájn, és persze a legerősebb választható konfiguráció is mindig kicsit gyengébb. Az árak viszont kedvezőbbek, és aki a jó vételek között keresgél, az úgysem RTX 4090-et és Core i9-et választ, hanem például Ryzen 5-öt és GeForce RTX 4050-et, ami a tesztre érkezett, 2023-as kiadású Nitro 16 AMD gépben dolgozik. Vajon mire elég ez az összeállítás, és jó vétel-e ennyiért ez a hordozható számítógép játékra és/vagy iskolakezdésre?

Dizájn

A Nitro sorozatot az Acer szigorúan műanyagba burkolja, az alumíniumot pedig fenntartja a Predatoroknak. A kiválasztott műanyagok viszont szerencsére igényesek, nincs szappantartó-érzésünk, és a kidolgozás, összeszerelés is rendben van, bár a szilárdság nem tökéletes, a kijelző igazán megérdemelt volna valami merevítést.


[+]

A külső forma átlagos, de azért jobban megnézve látszik, hogy teljesítményre hangolt notebookról van szó, a szellőzőnyílások – különösen hátul – nagyok, és ezt még kicsit tovább hangsúlyozza, hogy a zsanérok nem a hátsó élen, hanem attól kicsit előrébb helyezkednek el. Ezek szilárdan, de nem túl szorosan tartják a kijelzőt, melyet így egy kézzel is lehet nyitni-zárni, viszont teljes hátrahajthatóság nincs, körülbelül 160-170 fokig mehetünk, ami persze bőven elegendő.


[+]

A 16 hüvelykes kijelző hátoldalát egy színjátszó Nitro logó, a széria neve, illetve pár színes vonal dekorálja, ezek azért gyorsan elárulják a külvilágnak is, hogy milyen típusú notebook előtt ülünk. A felhasználó felé eső részen kevesebb a dísz, itt a billentyűzet feletti rácsozott rész, illetve egy újabb „N” logó vonhatja magára a figyelmet.


[+]

Hátára fordítva a gépet egy jól szellőző, nagy gumitalpakkal ellátott felületet láthatunk, ami összesen 11 darab csavar eltávolítása után nyitható fel. de sajnos csak jelentős feszegetés árán, így ebből a szempontból nem igazán felhasználóbarát a notebook. Belül hozzáférhetünk a két memóriamodulhoz, és mivel két PCIe 4.0-t támogató M.2 foglalat áll rendelkezésre, a háttértár bővítése egyszerűen megvalósítható.


[+]

A csatlakozókért egy nagy piros pont jár az Acernek, egyrészt a mennyiség, másrészt az elhelyezés miatt: a tápkonnektor, két Type-C interfész (egyik USB 3.2 Gen1, a másik USB 4, mindkettő USB-PD képességgel, az utóbbinál TB4-gyel kiegészítve) és a HDMI 2.1 kimenet hátulra került, így az asztalon használva a notebookot az ide érkező kábeleket könnyű lesz elvezetni.


[+]

A jobb oldalon két Type-A USB 3.2 Gen2 portot, a bal oldalon pedig egy USB 2.0 csatlakozót, Gigabit Ethernetet, microSD foglalatot és kombinált 3,5 mm-es jacket találunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés