Hirdetés

Acer TravelMate 8573 TimelineX 3G notebook

TM8573 kívülről

2010 novemberében először jártak nálunk üzleti, TravelMate szériába tartozó TimelineX Acer notebookok, pontosabban a TM8572 és TM8472 modellek, melyek ugyan nem állítottak konkurenciát a többi ismert gyártó vérbeli üzleti konfigurációjának, de nem is akartak. Sokkal inkább megfizethető árukkal próbálták az üzleti felhasználók kegyeit keresni. Ennek az árszintnek a betartásáért néhány ponton kénytelen volt itt-ott faragni és kompromisszumot kötni a gyártó, de ez nem ment a teljesítmény rovására, sőt a konfigurációk ár/teljesítménye már akkor meggyőzött bennünket, így ajánlott díjat kaptak a teszt végén. Azóta több mint egy év eltelt, és a piacon felbukkantak a felújított variánsok, melyek 73-ra végződnek, tehát a típusszámozást tekintve csak egyet léptek előre; valójában azonban ennél több fejleménynek lehetünk szemtanúi, ám a gyártó igyekezett nem sokat változtatni a korábban bevált recepten.

A kinézet első pillantásra nem sokat változott, hiszen ugyanaz a fekete és szögletes forma néz velünk szembe az asztalon, mint szűk másfél évvel ezelőtt, ám a vonások finomodtak, és a külsőt megpróbálták feldobni egy kis szálcsiszolt alumíniummal. Ez sikerült is, cserébe kiválóan gyűjti az ujjlenyomatokat. Hozzányúltak a zsanérokhoz is, valamint a fedél alól ezen a ponton kikandikál a billentyűzet feletti barnás, pezsgőszínre hasonlító alumíniumborítás is, ami tovább színesíti az amúgy sötét öltönybe burkolt irodai munkást.

Szerencsére a kijelző még mindig szép nagy szögben nyílik, de a képek alapján ezen a téren vesztett pár fokot elődjéhez képest, pedig a 180 fokról már akkor sem álmodhattunk. A kijelző keretével kapcsolatosan további kritikát is meg lehet fogalmazni, például a széles kávát, ami egy kicsit furcsán érdes (de legalább matt) műanyagból készült. Cserébe felépítése masszív, nehezen hajlik, és nem is remeg ultrabookos módon, ami annak az érdeme, hogy ennél a sorozatnál a gyártónak nem a minél vékonyabb fedél kialakítása volt a fő szempont.

A TravelMate nem túl vékony, ellenben meglehetősen vaskos, de ennek eredménye, hogy csatlakozók terén bőven kijut nekünk a jóból. A bal oldalon a töltő tápcsatlakozója mellett HDMI és VGA kimenet foglal helyet, majd a sorban egy USB 2.0-val kombinált eSATA csatolófelület következik. Ezt fogja közre az ExpressCard foglalat és a SmartCard olvasó nyílása, tehát üzleti szemmel nézve rendesen el vagyunk eresztve. Már csak azért is, mert a jobb oldalon három darab USB kapu sorakozik, melyből egy 3.0-s szabványra épül, valamint itt (pontosabban az ODD másik felén) helyezkedik el a Gigabit Ethernet csatlakozó és a Kensington zár helye is. Már csak az előlapon, annak is bal oldalán, az állapotjelző LED-ek alatt fért el a dupla 3,5 mm-es jack csatlakozó, középen a négy az egyben kártyaolvasó, míg jobb oldalon a vezeték nélküli eszközök fizikai kapcsolója és LED-je trónol. A hátlapra az akkumulátor miatt nem kerülhetett semmi.

A notebook alját bővíthetőség szempontjából vizsgálva "full control" jogot kapunk, tehát az akkumulátor cseréje és az optikai meghajtó kivétele gyakorlatilag csak pár másodpercet vesz igénybe. Ugyanígy nem igényel sok időt a memória vagy a merevlemez cseréje, de ehhez a művelethez már egy csavarhúzóra is szükség lesz. Érdemes azonban még egy picit elemezni a hátlapot, mert egy-két érdekességet még fel lehet fedezni. Ilyen például a nagy "A" betűvel és ProDock felirattal jelzett gumiablak, ami nem más, mint a port replikátor csatlakozója, mely opcionálisan vásárolható meg, ha van rá igény.

A hűtéshez szükséges hűvös, friss levegőt a ventilátorok hagyományosan az itt található nyílásokon szívják, nem pedig a billentyűk között. Ennek oka, hogy a klaviatúra folyadékálló kivitelben készül, tehát lényegében elszigeteli a belső alkatrészeket a billentyűzetre borított folyadékoktól. Illetve nem csak elszigeteli, hanem az erre a célra fenntartott csatornákon (melyek az alul található lecsavarozható fedél környékén találunk) a kiborult löttyöt elvezeti a notebook alá. Mindez persze nem jelenti azt, hogy a TravelMate billentyűzete bírja a kerti slaggal locsolást, de nagyjából 1-2 deci folyadékkal képes megbirkózni. Az ilyen és ehhez hasonló eseményeket követően a biztonság kedvéért javasolt a billentyűzet komplett cseréje és az esetleges károk felmérése, ahogy ez más gyártók hasonló termékeinél is melegen ajánlott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés