Hirdetés

Asus monitor remek színpontossággal, gamer funkciókkal

Az extrákkal kitömött ASUS ROG Strix XG32VQR monitort teszteltük.

Képminőség

A kijelzőbe 31,5 hüvelykes, 16:9 képarányú Samsung SVA panel került, amelynek felbontása 2560x1440 képpont, így a pixelsűrűség 93,24 ppi. Szokás szerint a kijelzőt itt is bevonták olyan speciális anyaggal, amely mattá teszi és jó hatásfokkal csillapítja a tükröződést, illetve eloszlatja a zavaró külső fényeket.


[+]

A döntéshozók ezúttal is a már számtalanszor bizonyított WLED háttérvilágítási eljárást alkalmazták, úgy, hogy a fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát a fénysűrűség érdekében az elektronika nem villogtatja a képernyőt. A maximális fénysűrűség 450 cd/m², a HDR módban elérhető maximum: 550 cd/m². A modell így tehát támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítését, és bár nem ez a világ legnagyobb fényerejű monitora, de azért a HDR hatás érzékelhető és látható. A legkisebb mért fénysűrűség 15,09 cd/m², ami ragyogó érték, és ez azt jelenti, hogy annak is jól jöhet, aki szeret sötétben kifejezetten kis fényerő mellett játszani vagy dolgozni.


[+]

Az ASUS ROG Strix XG32VQ támogatja az AMD FreeSync 2 technológiát, a maximális frissítési frekvencia pedig 144 Hz. A változtatható frissítési frekvencia vizsgálatához az AMD demóját, illetve egy-két játékot próbáltunk ki. A tapasztalatunk az, hogy az FreeSync gond nélkül működött.

Betekintési szög

Az ívelt képernyő egyik hátránya, hogy a betekintési szög terén nem teljesít olyan jól, mint amit a hagyományos, sík képernyőknél megszokhattunk. Ez az állítás ezúttal is igaznak bizonyult, hiszen azt tapasztaltuk, hogy 145-150 fok környékéről már kezdenek enyhén fakulni az árnyalatok, viszont invertálódástól egyáltalán nem kell tartani. Emellett az is igaz, hogy minél tágabb szögből nézzük a kijelzőt, annál inkább azt érzékeljük, hogy torzulnak az egyenesek.

Válaszidő és homogenitás

A maximális válaszidő 20 ms, ami több fokozaton keresztül gyorsítható egészen 4 ms-ig, mindezt ráadásul úgy, hogy a zavaró túllövés effekt egyáltalán nem tapasztalható. Az input lag méréseink szerint 14,2 ms, ami a világcsúcs értéktől távol van, de ettől függetlenül még kellemesen alacsonynak számít. A keretbe épített LED-ek által szolgáltatott háttérvilágítás eloszlása műszeres méréseink szerint ezúttal sem tökéletesen egyenletes; az egyes képernyőtartományok között akár 20 százalékos eltérés is előfordulhat, ami azért elég sokkoló adat. De az is igaz, hogy a felhősödés, foltosodás a mindennapi használat során nem igazán tűnik fel.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés