Asus VivoTab Note 8: windowsos tablet

Gyakorlati tapasztalatok

Kézbe kapva a VivoTab Note 8-at korrekt, de nem kiugróan jó anyaghasználatot és összeszerelési minőséget tapasztaltunk. Határozottan jobban egyben van a készülék, mint az olcsó, androidos MeMo Padek, de a 2013-as Nexus 7 valamivel igényesebbnek tűnt nála, bár lehet hogy csak a Google referenciamodell vékonysága okozta ezt az érzést. Ugyanis a VivoTab Note 8 az átlagosnál valamivel vaskosabb, 11,3 mm-es, alapterülete a kategóriában megszokott 220x134x11,3 mm, súlya pedig 387 gramm.

Vagyis a VivoTab Note 8 fizikai megjelenésével elégedettek voltunk. Akárcsak az IPS paneles ernyőjén látható képpel, aminek így a nyolchüvelykes méretben az 1280x800 pixel sem ártott sokat. Nyilván a retinás iPad mini és más csúcs tabletek Full HD körüli felbontása menőbb, jó minőségű fotók és apró betűs szövegek esetén előnyösebb, de a Windows 8.1 kezelőfelületéhez és gyatra felskálázásához inkább ez a kisebb pixelsűrűségű megoldás illik.

Hangban és a kamerák képminőségében a VivoTab Note 8 hozta a jobb tabletekre jellemző szintet. Sztereóban szólalt meg, de hangminősége messze van a Hi-Fi igényektől vagy egy közepes füles képességeitől, zenéhez, filmhez nem ajánlott, de játékhoz megteszi. A hátlapi, öt megapixeles kamera optimális mennyiségű fény mellett elfogadható képeket készít egész jó makró tudással megtámogatva, de gyengébb fényviszonyok mellett életlen, zizis lett az eredmény, lámpafénynél pedig a helyes fehéregyensúlyt el lehet felejteni. Az előlapi kamera már gyengébben muzsikált, de jó megvilágításnál, videotelefonáláshoz még éppen megfelelő, gyengébb fénynél pedig jótékonyan eltakarja a karácsonyi szezonban beszerzett dupla tokát.


Előlapi kamera (balra) - hátlapi kamera közeli (jobbra)

Hátlapi kamera

Kifejezetten jó szolgálatot tett a mellékelt érintőtoll, ami a Wacom piacvezető, nyomásérzékeny technológiáját használja. Elsősorban a klasszikus Windows asztalra tévedve vettük hasznát, ahol segítségével kezelni tudtuk az apró ikonokat – például a 3 x 3 milliméteres ablakbezárót – ezeket ujjal lehetetlen volt pontosan megnyomni. Szintén sok érdekesség összehozható vele szabadkézi rajzolásnál vagy akár jegyzetelésnél is, hiszen érzékeli a pontos nyomóerőt, ráadásul a One Note és a Fresh Paint révén megfelelő szoftveres támogatás is van hozzá, így a határ a csillagos ég – vagyis fantáziánk és kézügyességünk.

Kár, hogy az Asus nem tett monitorkimenetet a VivoTab Note 8-ra, mert segítségével és Bluetooth beviteli eszközökkel simán használhattuk volna asztali gépként. Persze egy nyolchüvelykes tabletet nem erre való, a klasszikus munkaasztalt is csak az irodai csomag futtatásánál használtuk, ami nagy erőssége a Windowsnak. Ugyan az Android és iOS kínálatát még meg sem közelíti a Windows Áruház, de ma már minden lényegesebb feladathoz találni benne jól működő appot, igaz, az újdonságok egyelőre lassan érkeznek meg az ablakos operációs rendszerre.

Sajnos, csak kevés ideig járt nálunk az Asus üdvöskéje, így nincs pontos információnk akkumulátoros üzemidejéről. Az biztos, hogy a 15 wattórás telep teljes terhelés mellett 140 percre elegendő, és a micro USB-s töltő nagyon lassan táplálja vissza az energiát: 50%-os töltéshez három órára volt szükségünk. A hasonló hardverrel, de nagyobb kijelzővel ellátott Transformer Book T100 adataiból kiindulva HD videózással 6 órás, internetezéssel 5 órás, nyugalomban pedig úgy 8 órás üzemidő tűnik reálisnak, ami közelíti az androidos konkurensek szintjét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés