Hirdetés

Cooler Master Centurion 590

Tesztelés, értékelés

A Cooler Master Centurion 590-et a szokásos Casetek CK-1020 házunkkal hasonlítottuk össze, ami kevésbé olyan szellős. A tesztkonfiguráció is ismerős lehet már korábbi cikkeinkből:

  • Intel Core 2 Duo QX9650 processzor
  • Coolink U8-92-1900 processzorhűtő
  • Asus P5E3 DeLuxe alaplap
  • 2 x 1024 MB Samsung DDR3 RAM
  • Radeon HD 3850 videokártya
  • 400 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • 500 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • Cooler Master Silent Pro 600 wattos tápegység
  • Casetek CK-1020 ház elöl 80 mm-es, hátul 92 milliméteres ventilátorral

Grafikonjainkon egy megközelítőleg 20 perces 100%-os processzorterheléses melegítési időszak és utána pár perces terheletlen kihűlési folyamat látható. A vonalakat vízszintesen némileg elcsúsztattuk egymástól, hogy a felfutás és a lecsengés jobban láthatóvá váljon. A processzorhűtőt percenkénti 1900-as csúcsfordulatán hajtottuk. Mindkét házban maximális fordulaton jártak a ventilátorok, ami a CM 590 esetében elöl és hátul is 1200-as percenkénti tempót jelentett. A Casetekben a kisebb ventilátorok miatt a fordulatszám percenként 2000, illetve 1400 volt. A konfiguráció teljes terheléssel hajtva 156 W-ot fogyasztott.

Az első körben a méréseket bekapcsolt szellőzésnél végeztük. A Centurion 590-ben 3-4°C-kal hűvösebb volt. A Cooler Master házban a táp alsó elhelyezkedése miatt kevésbé melegedett. Emiatt nagyjából halk maradt, de a sok nyílás miatt elég zaj jutott ki. Ennek másik oka, hogy az első és hátsó ventilátorok 120 mm-es méretükhöz képest kicsit talán gyorsan is mentek, 1200 rpm helyett elég lett volna 800-1000 körüli fordulat is.

A második mérésnél kikapcsoltuk a házak ventilátorait. A különbségek kisebbek lettek, hiszen ekkor két hasonló felépítésű fémdobozként funkcionál a két ház. A Cooler Master előnye csökkent. A processzor hőmérséklete a szellőztetett házakban mérthez képest 5-8°C-ot emelkedett, de még így is 60 fok alatt maradt.

A merevlemezek jól érezték magukat a 12 centiméteres ventilátor mögött. Elég nagy rés volt közöttük, hogy a levegő szabadon járhasson. Bekapcsolt szellőztetéssel nem melegedtek 31°C fölé. Hűtés nélkül elkezdett felfelé mászni a hőmérsékletük, de 40 fokon túl nem jutottak.

Értékelés

A Cooler Masterben ezúttal sem kellett csalódnunk, teljesen jó házat hoztak össze a Centurion 590 személyében. Külsőre szép, letisztult kinézetű. A felhasznált anyagok jó minőségűek. Az átlagos méretűnek számító miditorony belül tágas, nagyon jól elfér benne minden. Egy teljes méretű ATX-es alaplap mellett sem kell szorongania a többi alkatrésznek. A kábelek könnyen elrendezhetőek, a vázon sok lehetőség van lerögzíteni azokat. Meghajtók számára összesen 9 darab ötnegyedes hely található. Kapunk egy három nagy helyet elfoglaló, de négy winchester tárolására alkalmas keretet és egy 5,25"-3,5" átalakító fiókot is. Így alapesetben akár öt merevlemezzel is megtölthetjük a házat, de még két nagy keretet beszerezve ez a szám akár tizenkettőre is emelkedhet.

A sok ventilátorhely miatt nagyon jól szellőzik a Centurion ház, viszont ez azzal jár, hogy kicsivel hangosabb társainál és a por is könnyebben bejut. A felső két szellőzőre a vízhűtés dupla légkavarós radiátora is elférhet. A folyadékhűtéses rendszer számára a ház hátulján két csőkivezető nyílást találunk. Összességében nagyon meg voltunk elégedve a Cooler Master házzal, ami két ventilátorral és 3 év garanciával 13 000 forintért kapható. A Centurion 590 a fentiek alapján különösen ajánlott.

Cooler Master Centurion 590

ndavid

A Cooler Master Centurion 590 házat az Cooler Master bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés