Hardverkínálat október végén

Adattárolás

Egy jó kis NAS is illik a játékosok, a zenehallgatók és a 3D filmnézők hálózatába, például a Synology-tól, ami a hálózati adattárak terén az egyik legismertebb márka. A DS216play egy viszonylag új modell két ARM Cortex-A9 processzormaggal és Mali-400 MP4 grafikus alrendszerrel, amit nem játékok megjelenítésére, hanem akár 2130p felbontású videók lejátszására vagy transzkódolásra használ. A hálózatra Gigabit Ethernet porttal csatlakozik a NAS, van egy USB 2.0 és egy USB 3.0 kapuja, a két merevlemezt pedig jó nagy ventilátor szellőzteti.

Komolyabb adattárolói igényeknek felel meg a négyfiókos Synology DS416, amibe már négy merevlemez tehető. Nem csak hűtését duplázták meg, hanem hálózati kapcsolatát is, és két Ethernet portja révén akár 200 MB/s-ot meghaladó átviteli tempóra is képes. A kétfiókos Synology DS216player 88 900 forintba, a négyfiókos DS416 159 100 forintba kerül.

Bár NAS-ba nem feltétlenül ideális, asztali számítógépekbe és notebookokba is érdekes adattárolási lehetőség a Seagate által kínált SSHD, ami lényegében egy kisebb méretű (8 GB-os) SSD-vel megtámogatott, klasszikus merevlemez. Vezérlőszoftvere a gyorsítótárak működéséhez hasonlóan elemzi az adatfolyamot, és a gyorsan elérhető SSD-részre készíti elő a leggyakrabban használt állományokat. Így az SSHD a gyakorlatban közel olyan gyors tud lenni, mint az SSD, miközben tárkapacitása a merevlemezek néhány terabyte-os régiójában mozog, és ára sem olyan magas, mint az SSD-ké.

Elsősorban olyan notebookokba érdemes SSHD-t tenni, amelyiknek csak egyetlen 2,5 hüvelykes meghajtóhelye van, és a gyors, de kis kapacitású SSD nem jöhet szóba. Ebben a formátumban az 500 GB-os modell nagyjából 17 500 forintba kerül, amiből 120 GB-os SSD jönne ki, a kétszeres kapacitású 1 TB-os SSHD 24 000 forint körüli ára pedig a 250 GB-os SSD-k ára alatt van. Olcsóbb asztali gépeknél is érdekes lehet az SSHD, ugyanis az 1 TB-os 3,5 hüvelykest 21 000 forint körül mérik, ami csak 5-6000 forinttal több az 1 TB-os HDD-k áránál. A 2 TB-os SSHD-ért nagyjából 28 500 forintot, a 4 TB-osért 46 000 forintot kérnek.

Felújította microSD kártyáit a Kingston. A középkategóriás UDC10 család nyugdíjba vonul, helyét az UDC10 G2 veszi át. A friss, Class 10 besorolású modellek támogatják az USH-I szabványt is, írási sebességük minden körülmények között legalább 10 MB/s, ami nagy bitrátájú Full HD filmekhez is elegendő, olvasási sebességük pedig akár a 45 MB/s-ot is elérheti. Tárkapacitásban a legkisebb már nem a 4 GB-os, hanem a 8 GB-os modell, ami kétezer forintos áron kapható, a 16, 32, 64 és 128 GB-os verziók ára élettartam-garancia mellett 3000, 5700, 10 000, illetve 22 000 forint, vagyis a nagyok érik meg legjobban az árukat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Tarkabarka őszi hardverek

    Asztali és mobil gamer PC-k mellett sok érdekességet válogattunk csokorba a hazai kínálatból.

  • Heti hardverpiaci ajánló

    Monitorok, gamer konfigurációk, NAS-ok, okos eszközök, házak és notebookok kerültek rendszeres heti piaci összefoglalónkba.

  • Új vasak és SSD-áttekintés

    Hardverpiaci újdonságok és érdekességek bemutatása mellett megnéztük, mi a helyzet az SSD-k világában.

  • Újra felpörög a hardverpiac

    Grafikus kártyákat, monitorokat, házakat, mobilos apróságokat és notebookokat válogattunk csokorba.

Hirdetés